www.digimanie.cz
>
>
>
>

Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel

Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel
, , aktualita
To, že má Umax levné a jednoduché digitální fotopřístroje, není žádnou novinkou. Ovšem nejnovější model od této společnosti označený jako Premier 5384 nabízí nejenom manuální nastavení clony a času, ale také disponuje celou řadou velmi důležitých funkcí, které i při amatérském fotografování přijdou určitě vhod. Navíc Umax i u tohoto modelu dodržel svou politiku velmi nízkých cen, a tak se může stát tato velmi pěkná miniatura hitem letošního léta mezi malými kompakty.
K oblíbeným
reklama
Ještě jsme vám ani nestačili prozradit, že novinka patří mezi pětimegapixely, takže s modelem nasnímáte fotografie v těchto čtyřech rozlišeních: 2560 x 1920, 2048 x 1536, 1280 x 960 a 640 x 480 bodů. Citlivost snímače má potom rozsah od 100 do 400 ISO (lze ji i manuálně nastavit). Pokud se podíváme blíže na optickou soustavu, tak ta je ve skrze standardní, protože objektiv je trojnásobný optický zoom při rozsahu ohniskových vzdáleností od 35 do 110 milimetrů (světelnost se pohybuje v solidním rozsahu od F2,7 do F4,5). V Makro režimu zaostříte od 10 centimetrů, jinak od 80 centimetrů. Ostření je automatické. Jak jsem již naznačili v úvodu, tak tento Premier je skutečně velmi dobře funkčně vybaven. Kromě manuálního nastavení clony a času můžete využít režimů s prioritou clony nebo času či několik přednastavených scén. Model nabízí dokonce i histogram nebo sekvenční snímání. Při složitějších světelných podmínkách vám potom přijde určitě vhod i expoziční bracketing. Naprosto dostatečný je také rozsah závěrky: od 1/1000 až do 8 sekund. V Menu najdete i korekci expozice v rozsahu +-2EV po půl krocích. Novinka umí i natočit ozvučené videosekvence, ovšem pouze v rozlišení 320 x 240 bodů. Snímky se ukládají ve formátu JPEG buď do vnitřní paměti (o kapacitě 16 MB), anebo na paměťové karty typu Secure Digital. Model je napájen dvojicí tužkových AA baterií a k dispozici jsou i konektory USB a AV.Model je skutečně až nečekaně atraktivní (viz foto) také díky celokovovému tělu, navíc je příjemně malý 93 x 64 x 34 milimetrů při hmotnosti 185 gramů. Bohužel se výrobci podařilo umístit na zadní stranu pouze 1,5 palcový barevný LCD zobrazovač. Naštěstí můžete při zaměřování vybrané scény použít i optický hledáček.

To nejzajímavější z pohledu zákazníka jsme si nechali nakonec - za tohoto malého bytelného (kovového) drobečka zaplatíte 5 290 Kč. Navíc dostanete jako součást balení také nabíječku baterií. Kdo by to byl ještě vloni řekl, že za pět tisíc si budete moci koupit pětimegapixel s objektivem poskytujícím trojnásobný optický zoom a navíc s manuálním nastavením jednotlivých parametrů expozice. Uvidíme ovšem až v praxi, jaké bude model vlastně produkovat fotografie.
Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře