www.digimanie.cz
>
>
>
>

Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel

Premier 5384: levný a atraktivní pětimegapixel
, , aktualita
To, že má Umax levné a jednoduché digitální fotopřístroje, není žádnou novinkou. Ovšem nejnovější model od této společnosti označený jako Premier 5384 nabízí nejenom manuální nastavení clony a času, ale také disponuje celou řadou velmi důležitých funkcí, které i při amatérském fotografování přijdou určitě vhod. Navíc Umax i u tohoto modelu dodržel svou politiku velmi nízkých cen, a tak se může stát tato velmi pěkná miniatura hitem letošního léta mezi malými kompakty.
K oblíbeným
reklama
Ještě jsme vám ani nestačili prozradit, že novinka patří mezi pětimegapixely, takže s modelem nasnímáte fotografie v těchto čtyřech rozlišeních: 2560 x 1920, 2048 x 1536, 1280 x 960 a 640 x 480 bodů. Citlivost snímače má potom rozsah od 100 do 400 ISO (lze ji i manuálně nastavit). Pokud se podíváme blíže na optickou soustavu, tak ta je ve skrze standardní, protože objektiv je trojnásobný optický zoom při rozsahu ohniskových vzdáleností od 35 do 110 milimetrů (světelnost se pohybuje v solidním rozsahu od F2,7 do F4,5). V Makro režimu zaostříte od 10 centimetrů, jinak od 80 centimetrů. Ostření je automatické. Jak jsem již naznačili v úvodu, tak tento Premier je skutečně velmi dobře funkčně vybaven. Kromě manuálního nastavení clony a času můžete využít režimů s prioritou clony nebo času či několik přednastavených scén. Model nabízí dokonce i histogram nebo sekvenční snímání. Při složitějších světelných podmínkách vám potom přijde určitě vhod i expoziční bracketing. Naprosto dostatečný je také rozsah závěrky: od 1/1000 až do 8 sekund. V Menu najdete i korekci expozice v rozsahu +-2EV po půl krocích. Novinka umí i natočit ozvučené videosekvence, ovšem pouze v rozlišení 320 x 240 bodů. Snímky se ukládají ve formátu JPEG buď do vnitřní paměti (o kapacitě 16 MB), anebo na paměťové karty typu Secure Digital. Model je napájen dvojicí tužkových AA baterií a k dispozici jsou i konektory USB a AV.Model je skutečně až nečekaně atraktivní (viz foto) také díky celokovovému tělu, navíc je příjemně malý 93 x 64 x 34 milimetrů při hmotnosti 185 gramů. Bohužel se výrobci podařilo umístit na zadní stranu pouze 1,5 palcový barevný LCD zobrazovač. Naštěstí můžete při zaměřování vybrané scény použít i optický hledáček.

To nejzajímavější z pohledu zákazníka jsme si nechali nakonec - za tohoto malého bytelného (kovového) drobečka zaplatíte 5 290 Kč. Navíc dostanete jako součást balení také nabíječku baterií. Kdo by to byl ještě vloni řekl, že za pět tisíc si budete moci koupit pětimegapixel s objektivem poskytujícím trojnásobný optický zoom a navíc s manuálním nastavením jednotlivých parametrů expozice. Uvidíme ovšem až v praxi, jaké bude model vlastně produkovat fotografie.
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala