www.digimanie.cz
>
>
>
>

Problém závěrky Nikonu D750 pokračuje, svolává další kusy

Problém závěrky Nikonu D750 pokračuje, svolává další kusy
, , aktualita
Full frame zrcadlovka Nikon D750 je hodně úspěšná, nicméně svým způsobem pro Nikon prokletá. Potkalo ji několik konstrukčních vad a nyní znovu rozšiřuje svolávací akci kvůli špatné závěrce, chyba se totiž týká více kusů.
K oblíbeným
reklama
Zrcadlovku Nikon D750 si v Nikonu za rámeček určitě nedají. Ačkoli to svými vlastnostmi a úspěchem u zákazníků byla docela pěkná trefa, postihlo ji nemálo konstrukčních problémů. Vedle odlesků u AF modulu to byl především problém se závěrkou. O tomto se poprvé hovořilo v létě 2015 a problém měl postihnout kusy vyrobené od 10/14 do 11/14. V březnu 2016 se ale zjistilo, že se problém týká kusů vyrobených od 10/14 až do 6/15.
 
Nikon D750 problém
 
Nyní se ale svolávací akce rozšiřuje dále. Nikon zveřejnil, že se závada týká i těch zrcadlovek, které byly vyrobeny od 7/14 do 9/14 (tedy před oficiálním uvedením přístroje) a také u těch, které se vyráběly od 7/15 do 9/16. Jinými slovy, vada se týká také těch kusů, které byly vyráběny i po první a druhé svolávačce. To, zda se problém týká i vašeho kusu, můžete zjistit na stránkách Nikonu a ke cti společnosti je nutno říci, že bezplatná oprava platí i pro ty, kterým již vypršela záruka.
 
Zdroj: nikonusa.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem Olympus uvádí malý OM-D E-M5 Mark III s 20MPx čipem
Olympus dnes představil nový fotoaparát OM-D E-M5 Mark III, který má přinášet některé z technologií E-M1 Mark II v mnohem menším těle. Má tak 20MPx senzor, vylepšený fázový systém AF s citlivostí od -6 EV a další detaily.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Doporučené fotoaparáty: říjen 2019 Doporučené fotoaparáty: říjen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala55 komentářů
Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount Nikon prozradil chystané objektivy pro Z-Mount
Nikon nás pravidelně informuje o připravovaných objektivech pro svůj nový Z-Mount a nyní už víme plány až do roku 2021. Dostane se na pevná světelná skla, zoomy, ultrazoomy a dokonce i pancake objektivy.
15.10.2019, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář