www.digimanie.cz
>
>

Prodeje fotoaparátů dle CIPA spadly o 22 %

Prodeje fotoaparátů dle CIPA spadly o 22 %
, , aktualita
Asociace CIPA vydala čísla prodejů fotoaparátů za rok 2018 a nejsou to moc pěkné hodnoty. Prodeje fotoaparátů se celkově propadly o nemalých 22 %. Naštěstí finančně to není tak hrozné a trh se docela drží.
K oblíbeným
reklama
Spolu se začátkem nového roku 2019 vyšla statistika prodejů fotoaparátů asociace CIPA za rok 2018. Čísla to nejsou moc pozitivní a ukazují další propad prodejů fotoaparátů směrem dolů. Pojďme se tedy na tato čísla kouknout. Pokud jde o fotoaparáty celkově, zaznamenal trh 22,3% pokles počtu prodaných kusů (19,5 milionu). Na druhou stranu je třeba říci, že s tím, jak se trh posouvá více k high-endovým přístrojům, které jsou dražší, propad hodnoty prodaných fotoaparátů je jen 4,5 %.
 
CIPA logo
 
Asi vás nepřekvapí, že nejvíce padaly kompakty. Těch se totiž prodalo pouhých 8,59 milionu kusů (ještě pár let zpátky to bylo okolo 100 milionů!), což znamená 35,8% propad proti roku 2017. Celkem se ještě daří profi kompaktům, takže finančně jde o menší 26,2% pokles. Ale i to je dost. Fotoaparáty s výměnnými objektivy zaznamenaly 6,7% pokles v počtu prodaných kusů, ale finančně šlo dokonce o 5,1% nárůst.
 
Jde však vidět, že zrcadlovky ztrácí dech a s 6,66 miliony kusů to znamená, že meziročně klesly o 12,2 % (finančně o 9,7 %). Naproti tomu CSC fotoaparáty jsou jedinou kategorií, která zvyšuje prodeje. Se 4,26 milionu kusů jsou sice i nadále znatelně pod DSLR, nicméně jde o nárůst o 3,4 % proti minulému roku a v řeči peněz tento trh rostl o 29,9 %, což je velmi slušné číslo.
 
Na světlo světa se dostala i čísla o vyměnitelných objektivech. Tam jde o 18,14 milionu kusů za rok 2018, což znamená propad o 6,6 %, nicméně peněžní hodnotou jde o nárůst 5,1 %. Zde hrají prim především full frame objektivy, který je sice s 5,65 milionu kusů méně než těch pro menší formáty, ale zaznamenaly nárůst o 10,1 % (příjmy rostly o 17,6 %). Pokud jde o objektivy pro APS-C, 4/3" nebo jiné menší formáty než full frame, tak zde šlo o 12,5 milionu kusů. To je ale 12,6% propad (v řeči peněz pak -7,8 %).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál Ricoh/Pentax věří v návrat DSLR, v CSC nevidí potenciál
Společnost Ricoh, která nyní stojí za zrcadlovkami a fotoaparáty Pentax, se nechala slyšet, že v brzké době vidí návrat fotografů k DSLR. Móda CSC je podle společnosti jen chvilková a pomine.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF Panasonic Lumix S1R: sebevědomý vstup do FF
Společnost Panasonic už nevyrábí CSC jen se 4/3" senzory, ale nově i s velkými full frame čipy. A právě dnes se podíváme na vlajkovou loď Lumix S1R se 47,3MPx snímačem. Umí i 4K 60p videosekvence.
Včera, recenze, Milan Šurkala45 komentářů
Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Panasonic Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S.
V dnešní recenzi se podíváme na setový objektiv pro nové full frame CSC od Panasonicu, model Lumix S 24-105mm F4 Macro O.I.S. Je optimalizován pro natáčení videa, ale potěší i pro pořizování fotografií?
Včera, recenze, Milan Šurkala6 komentářů
7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8. 7Artisans představuje světelnou padesátku 50mm F1.8.

Méně známá společnost 7Artisans rozšířila portfolio svých objektivů o nový světelný kousek 50mm F1.8. Ten je určen pro CSC fotoaparáty nanejvýš s APS-C senzorem. Bodovat má malými rozměry i cenou.

17.5.2019, aktualita, Milan Šurkala