reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Profesionální filmové skenery Epson Perfection V800 a V850 Photo

23.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Epson nezapomíná ani na ty, kteří pořád fotí na film nebo chtějí digitalizovat filmové snímky z minulosti. Pro ně představila dva nové skenery Epson Perfection V800 Photo a V850 Photo s rozlišením až 6400 dpi.
Na film se dnes už moc nefotí, přesto se najdou takoví, kteří toto médium i nadále upřednostňují, případně potřebují digitalizovat starší filmy. Pro tyto zákazníky představila společnost Epson dva nové filmové skenery Epson Perfection V800 Photo a V850 Photo. Zvládnou naskenovat 35mm negativní i pozitivní filmy, poradí si i se středním formátem (6cm široké filmy) a formátem 5×4 palce. Model V850 Photo má navíc druhou sadu rámečků pro vyšší produktivitu (další snímky lze nasadit do druhé sady, zatímco se skenuje ta první).

Maximální rozlišení skeneru činí 6400 dpi při skenování transparentních předloh (filmy) a 4800 dpi při skenování reflexivních (papír). Slibuje i vysokou optickou hustotu Dmax 4,0. Epson zapracoval na jednotlivých rámečcích, do kterých se vkládají předlohy. Jsou robustnější a jsou doplněny o desku, která vyrovnává předlohy, čímž zamezuje vzniku Newtonových kroužků a zlepšuje tak přesnost zaostření. Model V850 Photo podporuje navíc i skenování s pomocí kapaliny pro přilnutí (k V800 Photo lze tuto sadu dokoupit).

Oba modely nabídnou technologii Digital ICE, která pomocí infračerveného světla zkoumá přítomnost prachu nebo škrábanců a pomáhá je odstraňovat. Snižuje tak nutnost retušování snímků. K podsvícení je využita technologie ReadyScan LED, díky čemuž je skener připraven skenovat během jedné sekundy. Vyšší model V850 Photo má navíc antireflexní vrstvu na optice a vysoce reflexní zrcátko, které zvyšuje kvalitu skenování.

Ke skenerům dostanete software SilverFast Se Plus 8 a i1 Scanner. V prodeji budou od října 2014 za cenu 769 EUR (V800 Photo), resp. 999 EUR (V850 Photo).

Zdroj: TZ Epson, www.photographyblog.com


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama