www.digimanie.cz
>
>
>
>

Profesionální telezoom Fujinon 50-140mm F2.8 R OIS WR

Profesionální telezoom Fujinon 50-140mm F2.8 R OIS WR
, , aktualita
Společnost Fujifilm uvedla nový profesionální telezoom Fujinon 50-140mm F2.8 R LM OIS WR. Ten má v celém ohniskovém rozsahu konstantní světelnost F2,8 a je voděodolný. Výrobce slibuje také nevídanou účinnost optické stabilizace.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm rozšířil nabídku svých XF objektivů o nový profesionální telezoom Fujinon 50-140mm F2.8 R LM OIS WR. Objektiv je voděodolný a neměl by mu vadit ani prach a teploty do -10°C. Reálné ohniskové vzdálenosti činí 50 až 140 milimetrů, což po přepočtu na APS-C senzoru dává hodnoty 76 až 213 milimetrů (úhel záběru 31,7° až 11,6°). Objektiv se skládá z neuvěřitelných 23 optických členů v 16 skupinách. Pět členů je z ED skla, jeden pak dokonce s SLD skla. Světelnost má hodnotu F2,8 v celém ohniskovém rozsahu, clonu se sedmi lamelami lze přiclonit maximálně na F22.


Fujinon 50-140mm F2.8 R LM OIS WR


Minimální ostřící vzdálenost činí 1 metr, maximální zvětšení pak dosahuje hodnoty 0,12×. V průměru má 82,9 milimetru, na délku pak 175,9 milimetrů. Nejde tedy o žádného drobka. Váží 995 gramů a používá filtry se 72mm průměrem. Samozřejmostí je také povrch čoček HT-EBC, který dále snižuje odlesky a světelné závoje, ten je doplněn ještě o Nano GI Coating. Fujifilm také slibuje vysoce nadprůměrný účinek optické stabilizace. Prodej začne v prosinci za cenu $1600.

Zdroj: www.dpreview.com, www.fujifilm.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích Vědci vyvinuli algoritmus pro korekci zploštělých hlav v rozích
Širokoúhlé objektivy nepříjemně zplošťují hlavy v rozích obrazu. Stávající metody pro korekci sice vylepšují vzhled lidských tváří, ale vnáší zase jiné artefakty. Nová metoda společnosti Google a vědců z MIT má toto vyřešit.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony Velký investor by chtěl oddělit divizi senzorů od Sony
Společnost Sony je největším výrobcem obrazových snímačů a jeden z největších investorů této společnosti by uvítal, kdyby se divize čipů od Sony úplně oddělila. To však nemusí být úplně dobrý nápad.
16.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem Adobe vyvíjí AI, která pozná falešné portréty upravené Photoshopem
Adobe Research a UC Berkeley společně vyvíjí systém umělé inteligence, jehož úkolem je rozpoznávat modifikace portrétů provedené Photoshopem a najít tak falešné portréty. Dokonce je má umět i vrátit zpátky.
15.6.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů