www.digimanie.cz
>
>
>

Průzkum Honoru: průměrný Evropan vyfotí 597 selfie ročně

Průzkum Honoru: průměrný Evropan vyfotí 597 selfie ročně
, , aktualita
Zastoupení značky Hovor ve Velké Británii provedlo průzkum mezi několika tisíci Evropany. Zjišťovalo, jak jsou na tom s focením selfie, přičemž se ukázalo, že jich v průměru vyfotí téměř 600 ročně, a to především ti z jihu Evropy.
K oblíbeným
reklama
Focení selfie se stalo běžnou součástí života mnoha lidí. Britské zastoupení značky Honor tak provedlo průzkum mezi 5750 Evropany z Velké Británie, Nizozemí, Itálie, Francie, Španělska a Německa, přičemž zjišťovalo, jak moc fotek vyfotí, jak se vůbec staví k celé problematice a podobně. Spočítalo se, že průměrný Evropan vyfotí v průměru 597 selfie ročně, přičemž vedou jižní státy. Španělsko je na prvním místě se 728 selfie, na druhém místě je Itálie se 718 snímky. Čím víc na sever, tím menší je počet selfie, a tak Německo už je s 588 snímky pod průměrem, totéž platí pro Francii (562), Nizozemí (520) a nejméně se ze studované skupiny fotí Britové (468 selfie).
 
Selfie
ilustrační foto, autor: Maëlick from Charleroi, Belgium [CC BY-SA 2.0], přes Wikimedia Commons
 
Spolu s tím se zjišťovaly i další zajímavé skutečnosti. Lidé hodně zvažují, jak se prezentovat na sociálních sítích, takže ačkoli se v průměru do 11 sekund rozhodnou, zda je selfie dobré, trvá jim průměrně 26 minut, než ho opravdu zveřejní. Mezi největší trendy letoška patří upocené snímky z posilovny, hrátky s domácími mazlíčky, fotografie z postele se svým partnerem nebo partnerkou a selfie krátce po probuzení a vylezení z postele. Také jde vidět trend více přirozených fotografií, 63 % lidí tak údajně posílá snímky bez filtru, ve Španělsku prý trend #NoFilter představuje 73 % snímků. To se odráží i v tom, že 62 % lidí raději prezentuje své snímky z přírody, zatímco jen 16 % zůstává u nejrůznějších party a nočních klubů.
 
Zajímavé je i to, že 61 % lidí tvrdí, zveřejňují snímky i proto, aby upozorňovali na různé světové problémy, např. změnu klimatu. 55 % říká, že po shlédnutí podobných snímků se mění jejich postoj k těmto problémům (otázkou nicméně je, zda to dovedou i k činům) a stejný počet také tvrdí, že sociální sítě o těchto problémech dle jejich názoru dávají lepší obraz než televize nebo noviny. Průzkum také ukázal, že lidé mezi 16 až 29 lety publikují o 16 % více snímků než lidé s 30 a více lety. Také je zajímavá informace, že 35 % lidí předpokládá, že v budoucnu budou komunikovat jen pomocí obrazu.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali Video: Krokodýl vyděsil turisty, kteří se s ním fotografovali
Zaměstnanci safari parku v Austrálii si udělali legraci ze skupiny šesti turistů, kteří si chtěli pořídit fotografii s krokodýlem. Krokodýl sklapl čelisti návštěvníkům za zády a ti vyděšeně utekli.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE Tamron uvedl telezoom 70-300mm F4.5-6.3 pro Sony E/FE
Novinkou společnosti Tamron je nový objektiv typu telezoom 70-300mm f/4.5-6.3 Di III RXD (Model A047). Ten je určen pro full frame CSC fotoaparáty Sony, přičemž nabídne kompaktní rozměry a nízkou hmotnost.
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS Údajně se objeví Fujifilm X-S10, levnější kompaktní model s IBIS
Na Internetu se objevily další zajímavé zprávy ohledně připravovaných produktů. Má se jednat o rozměrově menší model Fujifilm X-S10, který má do středním cenové kategorie přinést stabilizaci (IBIS).
25.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p Objevují se uniklé specifikace Nikonů Z6s a Z7s se 4K60p
Už nějakou dobu se mluví o příchodu nových CSC fotoaparátů Nikon Z6s a Z7s, jejichž hlavní změnou má být podpora 4K60p videa. Dostanou ale i několik dalších změn, které prozrazují další úniky.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony Alice: Micro Four Thirds fotoaparát s AI, který "rozšiřuje" smartphony
Britský startup připravuje nový fotoaparát Alice patřící do kategorie Micro Four Thirds. Ten bude výrazně spoléhat na umělou inteligenci, ale to nebude jediná zajímavost. Jeho displejem totiž bude obrazovka telefonu.
24.9.2020, aktualita, Milan Šurkala15 komentářů