První oficiální snímky z Fujifilmu X-Pro1

První oficiální snímky z Fujifilmu X-Pro1
, , aktualita
Fujifilm X-Pro1 byl představen před pár dny a u většiny vyvolal docela velkou vlnu nadšení. Společnost Fujifilm nyní uveřejnila na svých stránkách několik fotografií z tohoto fotoaparátu a na první pohled nevypadají vůbec špatně. Další snad přibudou.
K oblíbeným
reklama
Fujifilm X-Pro1 je CSC fotoaparát z dílen společnosti Fujifilm. Přináší 16MPx CMOS snímač s inovativní pixelovou mřížkou, která má potlačovat moaré a jiné nepříjemné efekty. Odstraněn byl i low-pass filtr, takže by snímky měly být opravdu velmi ostré.

Jestli je to pravda, to můžete už nyní posoudit z několika málo ilustračních snímků, které uveřejnil Fujifilm na svých internetových stránkách. Máte zde snímky nejen s citlivostí ISO 200, ale i některé na vyšších citlivostech. A některé snímky také poněkud nepovedené.Zdroj: www.fujifilm.com
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář