www.digimanie.cz
>
>

Působivé hyper-lapse New Yorku vzniklo jen z fotek na Instagramu

Působivé hyper-lapse New Yorku vzniklo jen z fotek na Instagramu
, , aktualita
Sam Morisson z YouTube kanálu SamTheCobra vytvořil velmi působivé hyper-lapse video z New Yorku. Nepoužil k tomu ale své fotografie, nýbrž fotografie jiných. Všechny získal na sociální síti Instagram.
K oblíbeným
reklama
Na YouTube se objevilo velmi působivé video z New Yorku. Jeho "autorem" je Sam Morisson a uvozovky používáme proto, že on sám ale nepořizoval žádný video záznam nebo fotografie, z nichž se výsledné video skládá. Pomocí hastagů hledal na Instagramu fotografie pořízené v New Yorku na ikonických místech a hledal takové, které byly focené z velmi podobného místa, aby je mohl dát k sobě a vytvořit dojem animace.
 
 
New York byl vyfocen už tolikrát z různých míst a tolikrát byl sdílen, že se Samovi povedlo vytvořit z fotek různých lidí pořízených různými fotoaparáty s různými objektivy video, kde má překvapivě přirozený pohyb ve scéně. Samozřejmě jsou snímky jinak barevné, mají jiný ořez, jinou denní dobu i objekty, ale povedlo se mu je v post-processu sladit tak, že hlavní objekt je vždy tak, jak by měl být, a to i tehdy, když se mezi snímky mění (např. taxíkem není vždy stejné auto, ale má tam vždy žlutý sedan, který do animace kompozičně zapadá). Celkově na videu strávil 200 hodin práce a na výsledek se nyní můžete podívat.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala27 komentářů
Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6 Objevují se další specifikace připravovaného Nikonu D6
V září byl oznámen vývoj digitální zrcadlovky Nikon D6. Nyní se objevují další neoficiální údaje o technických specifikací připravovaného fotoaparátu. Měl by mít např. 24MPx full frame senzor a dotykový displej.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala