www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M100: stylové mini-CSC

Canon EOS M100: stylové mini-CSC
, , recenze
Dnes se budeme věnovat nejlevnějšímu CSC fotoaparátu v nabídce značky Canon. Jde o skladný EOS M100, který je vybaven o 180° otočným dotykovým displejem. Nechybí mu ani technologie Dual Pixel AF CMOS.
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom

 
Míra optického zoomu pochopitelně závisí na použitém objektivu a nikoli fotoaparátu. Přesto se podíváme, co lze čekat od setového 15-45mm objektivu.
 
Canon EOS M100 ISO zoom 15mm ohnisko
 
expoziční čas 1/400 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Setový objektiv hodně potěší svou 15mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což znamená přepočtených 24 milimetrů. Jde tak o výrazně širokoúhlejší setový objektiv, než je u Canonu zvykem. Líbila se mi také celoplošná ostrost. Ke stažení dávám i RAW snímek.
 
Canon EOS M100 ISO 45mm ohnisko
 
expoziční čas 1/640 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 45 (72) mm, klikněte pro zvětšení
 
Trojnásobný optický zoom značí relativně malou univerzálnost, ta je ale pro setové objektivy typická. Maximem je zde 72mm přepočtená ohnisková vzdálenost, což není mnoho. Překvapením zde byla zvláštní kresba, která je sice ostrá, ale s jakousi aurou. Týkalo se to všech pořízených snímků této scény.
 
 

Rychlost

 
Pro test rychlosti byla použita rychlá SDHC karta SanDisk Extreme Pro se zapisovací rychlostí téměř 80 MB/s.
  • První snímek - 1,5 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí - 0,1 až 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky - 0,55 sekundy
  • Sekvenční snímání - 5,95 fps
  • Sekvenční snímání RAW s plným bufferem - 1,8 fps
  • Buffer - kapacita 19 RAWů, ukládání 9 sekund
Fotoaparát velmi rychle ostří a má krátké odezvy, nicméně v některých dalších disciplínách je na tom spíše o něco hůře. Déle nabíhá, sekvenční snímání patří spíše k lehkému podprůměru. Na low-endový fotoaparát má rozumně velký RAW buffer, téměř 20 snímků není pro takový fotoaparát špatná hodnota.

Nejnovější články
Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák Fotograf proměnil celé patro mrakodrapu v New Yorku v obrovský foťák
Fotografie se dají vytvářet různými způsoby, netradiční postup si našel britský fotograf, který k fotografování použil celé jedno patro vysokého mrakodrapu v New Yorku. Přetvořil ho na obří fotoaparát.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse Leica M Monochrom "Signature": s podpisem Andyho Summerse
Slavný kytarista Andy Summers z britské kapely The Police se podepsal na limitovanou edici fotoaparátů Leica M Monochrom "Signature". Na těle fotoaparátu budou vyobrazeny jeho černobílé fotografie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR Ricoh oznamuje vývoj nové APS-C DSLR
Oznámení o vývoji nového fotoaparátu vydala také společnost Ricoh Pentax. Ta si pro blízkou budoucnost chystá novou vlajkovou loď APS-C systému svých digitálních zrcadlovek. Ta má nahradit Pentax KP.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD Fujifilm vyvíjí X-Pro3 se skrytým LCD
Fujifilm na tiskové konferenci oznámil vývoj nového APS-C CSC fotoaparátu X-Pro3. Ten má přinést několik zajímavých funkcí. Vylepší hybridní hledáček, přesune se hlavní LCD a budou zde i nové simulace filmů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy Nikon prý chystá 60MPx full frame s 16bitovými RAWy
Podle uniklých informací chystá Nikon nový full frame fotoaparát, jehož snímač by měl dosahovat velmi vysokého rozlišení 60 megapixelů. Další zajímavostí by měla být podpora 16bitového RAW formátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře