www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon EOS M100: stylové mini-CSC

Canon EOS M100: stylové mini-CSC
, , recenze
Dnes se budeme věnovat nejlevnějšímu CSC fotoaparátu v nabídce značky Canon. Jde o skladný EOS M100, který je vybaven o 180° otočným dotykovým displejem. Nechybí mu ani technologie Dual Pixel AF CMOS.
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom

 
Míra optického zoomu pochopitelně závisí na použitém objektivu a nikoli fotoaparátu. Přesto se podíváme, co lze čekat od setového 15-45mm objektivu.
 
Canon EOS M100 ISO zoom 15mm ohnisko
 
expoziční čas 1/400 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 15 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Setový objektiv hodně potěší svou 15mm reálnou ohniskovou vzdáleností, což znamená přepočtených 24 milimetrů. Jde tak o výrazně širokoúhlejší setový objektiv, než je u Canonu zvykem. Líbila se mi také celoplošná ostrost. Ke stažení dávám i RAW snímek.
 
Canon EOS M100 ISO 45mm ohnisko
 
expoziční čas 1/640 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 45 (72) mm, klikněte pro zvětšení
 
Trojnásobný optický zoom značí relativně malou univerzálnost, ta je ale pro setové objektivy typická. Maximem je zde 72mm přepočtená ohnisková vzdálenost, což není mnoho. Překvapením zde byla zvláštní kresba, která je sice ostrá, ale s jakousi aurou. Týkalo se to všech pořízených snímků této scény.
 
 

Rychlost

 
Pro test rychlosti byla použita rychlá SDHC karta SanDisk Extreme Pro se zapisovací rychlostí téměř 80 MB/s.
  • První snímek - 1,5 sekundy
  • Snímek bez namáčknutí - 0,1 až 0,15 sekundy
  • Prodleva mezi snímky - 0,55 sekundy
  • Sekvenční snímání - 5,95 fps
  • Sekvenční snímání RAW s plným bufferem - 1,8 fps
  • Buffer - kapacita 19 RAWů, ukládání 9 sekund
Fotoaparát velmi rychle ostří a má krátké odezvy, nicméně v některých dalších disciplínách je na tom spíše o něco hůře. Déle nabíhá, sekvenční snímání patří spíše k lehkému podprůměru. Na low-endový fotoaparát má rozumně velký RAW buffer, téměř 20 snímků není pro takový fotoaparát špatná hodnota.

reklama
Nejnovější články
Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit Muž zapálil dům, aby se v něm mohl akčně vyfotit a natočit
Někteří lidé to nemají v hlavě moc v pořádku. Jedním z nich je u muž, který v Utahu podpálil opuštěný dům, aby si přitom mohl udělat zajímavé fotky a videa. Navíc to nebyl jeho první prohřešek před zákonem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM Cosina uvedla vysoce světelný Nokton 35mm F1,2 Aspherical III VM
Další velmi světelnou novinkou, kterou uvedla společnost Cosina v těchto dnech, je objektiv Nokton 35mm F1.2 Aspherical III VM. Jak už napovídá jeho název, je určen pro M-Mount, tedy např. dálkoměry Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa OmniVision OV64C: nový 64MPx 1/1,7" čip s podporou 8K videa
Na trh snímačů pro mobilní telefony putuje nový model OmniVision OV64C. Nabídne velkou  úhlopříčku typu 1/1,7" a vysoké 64MPx rozlišení. Zvládne např. natáčet i 8K videosekvence nebo HDR záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin Ostuda reality show The Bachelor: naprosto amatérské retuše bikin
Někdy je opravdu s podivem, co vše může být považováno za nekorektní. Seznamovací soutěž a reality show The Bachelor teď čelí posměškům za retušování bikin, které byly provedeny opravdu amatérským způsobem.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí Nikony Z6, Z7 a Z50 dostaly nové firmwary se spoustou nových funkcí
Společnost Nikon významně inovovala své aktuální CSC fotoaparáty Nikon Z6, Z7 a Z50. Dostaly nové firmwary, u Z6 a Z7 s mnoha novými funkcemi. Zapracovalo se na možnostech nastavení autofokusu i na chybách.
21.2.2020, aktualita, Milan Šurkala