www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon IXUS 1100 HS: rodinné stříbro

Canon IXUS 1100 HS: rodinné stříbro
, , recenze: specifikace produktu
Stylová řada IXUS od Canonu obsahuje i kapesní ultrazoomy a právě jeden z nich, model IXUS 1100 HS prošel redakčním testem. Nabízí 12MPx CMOS BSI čip, 12× optický zoom, podporu Full HD videa i režim multiexpozice. Navíc přidává dotykové ovládání.
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom


Dále se podíváme na projevy 12× optického zoomu objektivu. Začneme nejširším 28mm ohniskem.
expoziční čas 1/400 s, clona F3,4, citlivost ISO 100, ohnisko 28 mm, klikněte pro zvětšeníÚhel záběru je dostatečně širokoúhlý. Detaily jsou na kompakt nadprůměrné, stinnou stránkou je jen chromatická aberace (viditelná např. na oknech).
expoziční čas 1/125 s, clona F5,9, citlivost ISO 100, ohnisko 336 mm, klikněte pro zvětšeníOptický zoom je očividně dost slušný, 12× musí stačit téměř každému. Detaily jsou na kompakt opět velmi dobré, ostrost hodnotím jako nadprůměrnou (ve své kategorii). Na většině hran si ale opět můžete všimnout chromatické aberace.
expoziční čas 1/160 s, clona F5,9, citlivost ISO 100, ohnisko 336 mm + 4× digitální zoom, klikněte pro zvětšeníDigitální zoom mě zde překvapivě potěšil. Ve webových rozlišeních je bez jakýchkoli problémů použitelný a i snímek zmenšený na 1 megapixel vypadá "koukatelně".


Měření rychlosti


Fotoaparát je vybaven procesorem DIGIC 4, který už má nějaký ten rok za sebou, ale stále poskytuje rozumný výkon. K testu byla využita SDHC karta s přenosovými rychlostmi až 30 MB/s.
 • První snímek - 3,05 sekundy
 • První snímek se zoomem - 6,1 sekundy
 • Snímek bez namáčknutí wide - 0,4 až 0,45 sekundy
 • Snímek bez namáčknutí tele - 0,4 až 0,75 sekundy
 • Snímek s namáčknutím - celkem OK
 • Prodleva mezi snímky - 2,1 sekundy
 • Prodleva mezi snímky s bleskem - 3,6 sekundy
 • Sekvenční snímání - 2,15 fps
 • Sekvenční snímání s AF - 0,8 fps
 • Rychlé souvislé fotografování - 6,35 fps
 • Přezoomování 2,5 sekundy

Rychlost přístroje je slušná, náběh by ale mohl být trochu svižnější. Ostření je dostatečně rychlé na širokém ohnisku, na tom delším je to trochu horší.

reklama
Nejnovější články
Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe
Nedávno jsme si vyzkoušeli 47,3MPx Lumix S1R od Panasonicu, nyní přichází na řadu varianta Lumix S1 s 24MPx snímačem. Ta je více zaměřena na natáčení videa. Jak bude dobrá pro fotky i video?
Dnes, recenze, Milan Šurkala
Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
Včera, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici Fujifilm instax Mini 11 vylepšuje focení selfie a automatickou expozici
Mezi instantními fotoaparáty máme další novinku, Fujifilm instax Mini 11. Nový model přináší spolehlivé automatické měření expozice, také zlepšuje focení detailů a selfie snímků díky výsuvnému objektivu.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video Fujifilm X-T4 přináší IBIS, lepší AF i 240fps video
Fujifilm uvádí svou novou vlajkovou loď X-T4. Ta přináší mnoho užitečných novinek. Z mnoha můžeme vyjmenovat vylepšené slow-motion video, lépe vyladěný autofokus i přítomnost velmi účinné mechanické stabilizace senzoru.
26.2.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G Metabones přichází s 1,26× expanderem: Nikon F na Fujifilm G
Známý výrobce optických redukcí Metabones přichází s novinkou Nikon G Lens to Fuji G-mount Expander 1.26x. Ta dovoluje montáž objektivů ze zrcadlovek Nikon na středoformát Fujifilmu při zachování úhlu záběru.
25.2.2020, aktualita, Milan Šurkala