www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon IXUS 1100 HS: rodinné stříbro

Canon IXUS 1100 HS: rodinné stříbro
, , recenze: specifikace produktu
Stylová řada IXUS od Canonu obsahuje i kapesní ultrazoomy a právě jeden z nich, model IXUS 1100 HS prošel redakčním testem. Nabízí 12MPx CMOS BSI čip, 12× optický zoom, podporu Full HD videa i režim multiexpozice. Navíc přidává dotykové ovládání.
K oblíbeným
reklama

Optický a digitální zoom


Dále se podíváme na projevy 12× optického zoomu objektivu. Začneme nejširším 28mm ohniskem.
expoziční čas 1/400 s, clona F3,4, citlivost ISO 100, ohnisko 28 mm, klikněte pro zvětšeníÚhel záběru je dostatečně širokoúhlý. Detaily jsou na kompakt nadprůměrné, stinnou stránkou je jen chromatická aberace (viditelná např. na oknech).
expoziční čas 1/125 s, clona F5,9, citlivost ISO 100, ohnisko 336 mm, klikněte pro zvětšeníOptický zoom je očividně dost slušný, 12× musí stačit téměř každému. Detaily jsou na kompakt opět velmi dobré, ostrost hodnotím jako nadprůměrnou (ve své kategorii). Na většině hran si ale opět můžete všimnout chromatické aberace.
expoziční čas 1/160 s, clona F5,9, citlivost ISO 100, ohnisko 336 mm + 4× digitální zoom, klikněte pro zvětšeníDigitální zoom mě zde překvapivě potěšil. Ve webových rozlišeních je bez jakýchkoli problémů použitelný a i snímek zmenšený na 1 megapixel vypadá "koukatelně".


Měření rychlosti


Fotoaparát je vybaven procesorem DIGIC 4, který už má nějaký ten rok za sebou, ale stále poskytuje rozumný výkon. K testu byla využita SDHC karta s přenosovými rychlostmi až 30 MB/s.
 • První snímek - 3,05 sekundy
 • První snímek se zoomem - 6,1 sekundy
 • Snímek bez namáčknutí wide - 0,4 až 0,45 sekundy
 • Snímek bez namáčknutí tele - 0,4 až 0,75 sekundy
 • Snímek s namáčknutím - celkem OK
 • Prodleva mezi snímky - 2,1 sekundy
 • Prodleva mezi snímky s bleskem - 3,6 sekundy
 • Sekvenční snímání - 2,15 fps
 • Sekvenční snímání s AF - 0,8 fps
 • Rychlé souvislé fotografování - 6,35 fps
 • Přezoomování 2,5 sekundy

Rychlost přístroje je slušná, náběh by ale mohl být trochu svižnější. Ostření je dostatečně rychlé na širokém ohnisku, na tom delším je to trochu horší.

Nejnovější články
Doporučené fotoaparáty: září 2019 Doporučené fotoaparáty: září 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Dnes, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev Zoner Photo Studio X v podzimní aktualizaci: nejen lepší správa barev
Dnes byla vydána další pravidelná aktualizace oblíbeného Zoner Photo Studia X. Přináší např. kompletně přepracovanou správu barev, kombinovatelné presety pro export, rychlé náhledy i nové koláže a kalendáře.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000 Kodak uvádí odolný Pixpro WPZ2 a ultrazoom AZ1000
Kodak uvádí do nabídky svých fotoaparátů dva nové modely. Jedním z nich je outdoorový kompakt WPZ2 se 4× optickým zoomem a rok po prvním představení se dostává do prodeje 102× ultrazoom Pixpro AZ1000.
16.9.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář