Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Canon PowerShot A410: Levně a jednoduše

21.10.2005, Petr Hájek, recenze: specifikace produktu
Jsa patrně inspirován úspěchem produktů řady Canon A5xx, digitálními fotoaparáty Canon PowerShot A510 a A520, rozhodla se společnost Canon rozdělit nástupce na řadu lowendovou (A4xx) a highendovou (A6xx), my se dnes podíváme na zástupce skupiny levnější, která si dělá zálusk na to stát se univerzálním levným digitálnem pro masy.
Jak je u společnost Canon zvykem, dodávané příslušenství je na velmi slušné úrovni, nechybí papírový 113stránkový český manuál, plakát s mapou systému (zapojení), 2 CD se softem (1 CD s manuály, 2 CD s programy a utilitami pro systémy Windows 98SE, ME, 2000, XP: ZoomBrowser EX 5.5, PhotoRecord 2.2, PhotoStitch 3.1, TWAIN Driver 6.6, WIA Driver 6.4, ArcSoft PhotoStudio 5.5 a Apple QuickTime + pro Mac OS X (v 10.2 - 10.3): ImageBrowser 5.5, PhotoStitch 3.1, ArcSoft PhotoStudio 4.3.), USB kabel, poutko, 16 MB MMC karta a 2 alkalické akumulátory.
Musím říci, že na první pohled a následný úchop mě aparát zaujal zejména svojí poměrně značnou šířkou, která přesahuje 4 cm, což není na jeho kategorii vůbec málo a právě kvůli tomuto faktu nošení v kapse trochu utrpělo na pohodlnosti. Aparát je zkrátka podsaditý cvalík, který ale na druhou stranu díky svým rozměrům docela slušně padne do ruky.

Na čelní straně zdobené stříbrným rýhovaným vzorkem nalezneme zleva držák na poutko, blesk, pod ním přisvěcovací LEDku, vpravo průzor optického hledáčku a pod ním téměř zcela zasunutelný objektiv vybavený mechanickou krytkou.

Zadní strana zleva obsahuje průzor optického hledáčku vybavený ještě 2 informačními LEDkami, displej nepříliš velké úhlopříčky 1,5", vertikálně umístěný volič pracovních režimů a pod ním křížový ovladač (Nahoru zoom, dolu odzoom, vlevo se přepíná mód focení makra/krajinek/obyčejných fotek, vpravo režimy blesku). Tlačítko DISP mění množství informací při focení (totéž platí i pro prohlížení snímků). MENU, jak již název evokuje, slouží ke vstupu do menu, FUNC/SET aktivuje menu funkcí a zároveň slouží jako potvrzovací "OK", tlačítko poslední disponuje dovednostmi Print/Share.

Horní strana hostí pouze 2 tlačítka, to menší vpravo je vypínač, větší vlevo je spoušť s hladkým chodem, dohmat dobrý, cvaknutí zřetelné. Ve spodní části vykukuje vertikální kruhový volič pracovích režimů.Jak se dalo očekávat, stastivový závit je plastový.

Pravá strana kromě plastového loga Canon sice neobsahuje nic, to na levé pro změnu prakticky není k hnutí, nalezneme na ní totiž jak za pryžovou záklopkou ukryté komunikační porty (USB mini a DC in), tak i sdílený slot na paměťovou kartu typu SD/MMC a 2 x AA akumulátory za odsuvnými plastovými dvířky. Osobně mi toto řešení připadá praktičtější nežli otevírání dvířek dolů, protože takto můžete ke kartě přistupovat i pokud je digitál na stativu.