www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík
, , recenze: specifikace produktu
Fotoaparát určený profesionálům a pokročilým amatérským fotografům je EVF zrcadlovkou s osmimegovým snímačem a téměř legendární optikou, nabízející sedminásobné zvětšení. Na trhu je už poměrně dlouho – od letošního února, po nedávném zlevnění se ovšem stává opět velmi zajímavou volbou.
reklama
Designově je Pro jednička spíše zmenšeninou SLR zrcadlovky než kompaktním aparátem. Rozměry velká není, a tak trochu může překvapit docela velká hmotnost přístroje. Není to totiž žádné bakelitové tintítko, šasi je celokovové, a to je na váze znát. Nezkušeného uživatele by také mohlo vyděsit velké množství nejrůznějších ovládacích prvků, vše je ale navrženo účelně a vcelku přehledně, takže po zevrubné prohlídce můžeme začít fotit.
Čelní straně vévodí objektiv, který je ve standardní výbavě opatřen plastovou sluneční clonou. Blesk je obvykle zasunut uvnitř těla přístroje a nachází se na obvyklém místě nad objektivem. Samozřejmostí je lampa a senzor automatického ostření, je tu také indikátor samospouště. Dole pod objektivem nejdete tlačítko, které umožňuje sejmutí ochranného prstence a nasazení předsádkových čoček Grip vlevo je značně vystouplý a obsahuje v sobě snímač dálkového ovládání.
Zadní strana je plná ovládacích tlačítek, a pochopitelně tady najdeme EVF hledáček s možností dioptrické korekce i LCD displej, který je výklopný a umožňuje otáčení okolo dvou os. Dole je nenápadná krytka, pod níž se skrývá trojice konektorů USB, napájení z externího zdroje a výstup audio/video.
Na levé straně přístroje je pouze mikrofon. Opačný bok skrývá v mohutném gripu baterii a paměťovou kartu typu Compact Flash. Přístup je řešen vcelku netradičně právě ze strany, nikoli zespodu.


Horní strana je vybavena sáňkami pro externí blesk, které by u profi přístroje skutečně chybět nemohly, ale také jednoduchým LCD displejem, jenž slouží k indikaci základních funkcí. Dále je tu řada ovládacích tlačítek, jimž se ještě budeme věnovat – teď zmíníme jen originálně řešený prstenec pro zapnutí fotoaparátu. Hned při zapínání totiž rozhodujete, zda budete pořizovat snímky, nebo vyberete režim prohlížení. Uprostřed prstence je pak tlačítko OFF. Spoušť je umístěn na gripu a je jí přeřazeno kolečko pro nastavování parametrů.
Dodávané příslušenství
K fotoaparátu se standardně dodává krytka objektivu, baterie, CF karta 64 MB, adaptér pro našroubování filtrů, řemínek, dálkové ovládání, dobíječka baterií, USB kabel, A/V kabel a software (Canon Digital Camera Solution + ArcSoft CameraSuite). Dokoupit se dá telepředsádka nebo některý ze široké nabídky blesků.
Nejnovější články
Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom Nikon Coolpix P1000 přináší extrémní 125x zoom
Nikon představil nový ultrazoom Coolpix P1000 s extrémním 125x optickým zoomem. Maximální přepočtená ohnisková vzdálenost tak nyní dosahuje až neuvěřitelných 3000 mm. Nebude chybět ani možnost natáčení 4K videa. 
12.7.2018, aktualita, Milan Šurkala49 komentářů
Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW Ricoh uvedl objektiv Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW

V říjnu minulého roku Ricoh oznámil vývoj nové světelné padesátky HD Pentax-D FA* 50mm F1.4 SDM AW. Tento objektiv byl nyní oficiálně představen. Má např. nový 7,5krát silnější zaostřovací motorek SDM. 

5.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD) Minolta MD Rokkor 45mm F2.0 (MD)
Minolta vyráběla obrovské množství zajímavých objektivů a dnes se podíváme na maličkou Minoltu MD Rokkor 45mm F2.0, která se svými rozměry už blíží kategorii pancaků. Jak si tento starý manuální objektiv povede?
5.7.2018, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung vylepšil ISOCELL Plus spolu s Fujifilmem Samsung vylepšil ISOCELL Plus spolu s Fujifilmem
Samsung už pět let vyrábí snímače ISOCELL pro mobilní telefony. Ty se vyznačují fyzickými bariérami mezi pixely, což snižuje přetékání náboje mezi pixely. Nová generace ISOCELL Plus vyvinutá s Fujifilmem toto ještě vylepšuje. 
4.7.2018, aktualita, Milan Šurkala18 komentářů
Teleobjektiv Sony FE 400mm F2.8 GM OSS s necelými 3 kg Teleobjektiv Sony FE 400mm F2.8 GM OSS s necelými 3 kg
Sony představilo nový teleobjektiv FE 400mm F2.8 GM OSS (SEL400F28GM), který se vyznačuje výbornou světelností F2.8 a přitom i relativně nízkou hmotností. Dvojitý zaostřovací motorek pak zajistí velmi rychlé průběžné ostření. 
4.7.2018, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů