www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík
, , recenze: specifikace produktu
Fotoaparát určený profesionálům a pokročilým amatérským fotografům je EVF zrcadlovkou s osmimegovým snímačem a téměř legendární optikou, nabízející sedminásobné zvětšení. Na trhu je už poměrně dlouho – od letošního února, po nedávném zlevnění se ovšem stává opět velmi zajímavou volbou.reklama
Designově je Pro jednička spíše zmenšeninou SLR zrcadlovky než kompaktním aparátem. Rozměry velká není, a tak trochu může překvapit docela velká hmotnost přístroje. Není to totiž žádné bakelitové tintítko, šasi je celokovové, a to je na váze znát. Nezkušeného uživatele by také mohlo vyděsit velké množství nejrůznějších ovládacích prvků, vše je ale navrženo účelně a vcelku přehledně, takže po zevrubné prohlídce můžeme začít fotit.
Čelní straně vévodí objektiv, který je ve standardní výbavě opatřen plastovou sluneční clonou. Blesk je obvykle zasunut uvnitř těla přístroje a nachází se na obvyklém místě nad objektivem. Samozřejmostí je lampa a senzor automatického ostření, je tu také indikátor samospouště. Dole pod objektivem nejdete tlačítko, které umožňuje sejmutí ochranného prstence a nasazení předsádkových čoček Grip vlevo je značně vystouplý a obsahuje v sobě snímač dálkového ovládání.
Zadní strana je plná ovládacích tlačítek, a pochopitelně tady najdeme EVF hledáček s možností dioptrické korekce i LCD displej, který je výklopný a umožňuje otáčení okolo dvou os. Dole je nenápadná krytka, pod níž se skrývá trojice konektorů USB, napájení z externího zdroje a výstup audio/video.
Na levé straně přístroje je pouze mikrofon. Opačný bok skrývá v mohutném gripu baterii a paměťovou kartu typu Compact Flash. Přístup je řešen vcelku netradičně právě ze strany, nikoli zespodu.


Horní strana je vybavena sáňkami pro externí blesk, které by u profi přístroje skutečně chybět nemohly, ale také jednoduchým LCD displejem, jenž slouží k indikaci základních funkcí. Dále je tu řada ovládacích tlačítek, jimž se ještě budeme věnovat – teď zmíníme jen originálně řešený prstenec pro zapnutí fotoaparátu. Hned při zapínání totiž rozhodujete, zda budete pořizovat snímky, nebo vyberete režim prohlížení. Uprostřed prstence je pak tlačítko OFF. Spoušť je umístěn na gripu a je jí přeřazeno kolečko pro nastavování parametrů.
Dodávané příslušenství
K fotoaparátu se standardně dodává krytka objektivu, baterie, CF karta 64 MB, adaptér pro našroubování filtrů, řemínek, dálkové ovládání, dobíječka baterií, USB kabel, A/V kabel a software (Canon Digital Camera Solution + ArcSoft CameraSuite). Dokoupit se dá telepředsádka nebo některý ze široké nabídky blesků.
Nejnovější články
Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou Integral Memory přijde s 512GB microSDXC kartou
U nás nepříliš známý britský výrobce paměťových karet Integral Memory chystá na příští měsíc novinku v podobě rekordně velké 512GB microSDXC karty. Kapacitou by tak měla překonat 400GB řešení společnosti Sandisk.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom Velbon údajně uvede Chairpod, židličku, monopod a stativ v jednom
Internetem začaly kolovat zvěsti o opravdu netradičním stativu Velbon Chairpod. Má jít o rozkládací židličku, jejíž jedna noha je teleskopická, díky čemuž může sloužit jako mohopod nebo dokonce i jako stativ s možností si sednout.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
20.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
19.1.2018, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
19.1.2018, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář