www.digimanie.cz
>
>
>
>

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík

Canon PowerShot Pro1: Těžký profík
, , recenze: specifikace produktu
Fotoaparát určený profesionálům a pokročilým amatérským fotografům je EVF zrcadlovkou s osmimegovým snímačem a téměř legendární optikou, nabízející sedminásobné zvětšení. Na trhu je už poměrně dlouho – od letošního února, po nedávném zlevnění se ovšem stává opět velmi zajímavou volbou.
reklama
Designově je Pro jednička spíše zmenšeninou SLR zrcadlovky než kompaktním aparátem. Rozměry velká není, a tak trochu může překvapit docela velká hmotnost přístroje. Není to totiž žádné bakelitové tintítko, šasi je celokovové, a to je na váze znát. Nezkušeného uživatele by také mohlo vyděsit velké množství nejrůznějších ovládacích prvků, vše je ale navrženo účelně a vcelku přehledně, takže po zevrubné prohlídce můžeme začít fotit.
Čelní straně vévodí objektiv, který je ve standardní výbavě opatřen plastovou sluneční clonou. Blesk je obvykle zasunut uvnitř těla přístroje a nachází se na obvyklém místě nad objektivem. Samozřejmostí je lampa a senzor automatického ostření, je tu také indikátor samospouště. Dole pod objektivem nejdete tlačítko, které umožňuje sejmutí ochranného prstence a nasazení předsádkových čoček Grip vlevo je značně vystouplý a obsahuje v sobě snímač dálkového ovládání.
Zadní strana je plná ovládacích tlačítek, a pochopitelně tady najdeme EVF hledáček s možností dioptrické korekce i LCD displej, který je výklopný a umožňuje otáčení okolo dvou os. Dole je nenápadná krytka, pod níž se skrývá trojice konektorů USB, napájení z externího zdroje a výstup audio/video.
Na levé straně přístroje je pouze mikrofon. Opačný bok skrývá v mohutném gripu baterii a paměťovou kartu typu Compact Flash. Přístup je řešen vcelku netradičně právě ze strany, nikoli zespodu.


Horní strana je vybavena sáňkami pro externí blesk, které by u profi přístroje skutečně chybět nemohly, ale také jednoduchým LCD displejem, jenž slouží k indikaci základních funkcí. Dále je tu řada ovládacích tlačítek, jimž se ještě budeme věnovat – teď zmíníme jen originálně řešený prstenec pro zapnutí fotoaparátu. Hned při zapínání totiž rozhodujete, zda budete pořizovat snímky, nebo vyberete režim prohlížení. Uprostřed prstence je pak tlačítko OFF. Spoušť je umístěn na gripu a je jí přeřazeno kolečko pro nastavování parametrů.
Dodávané příslušenství
K fotoaparátu se standardně dodává krytka objektivu, baterie, CF karta 64 MB, adaptér pro našroubování filtrů, řemínek, dálkové ovládání, dobíječka baterií, USB kabel, A/V kabel a software (Canon Digital Camera Solution + ArcSoft CameraSuite). Dokoupit se dá telepředsádka nebo některý ze široké nabídky blesků.
Nejnovější články
Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv Ricoh GR III s APS-C čipem dostává nový 28mm objektiv
Od společnosti Ricoh jsme se po dlouhé době dočkali nové verze APS-C kompaktu GR III. Ta si ponechává velikost APS-C senzoru, který má nyní vyšší rozlišení 24MPx, dostává také nový ostřejší 28mm objektiv.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF Tokina přichází s objektivem Opera 16-28mm f/2.8 FF
V nabídce objektivů společnosti Tokina se objevuje nový model řady Opera. Tentokrát jde o světelný výrazně širokoúhlý zoomovací objektiv Opera 16-28mm f/2.8 FF. Je určen pro full frame digitální zrcadlovky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900 Outdoorový Ricoh WG-6 a chemicky odolný G900
V nabídce odolných kompaktů společnosti Ricoh se objevily dvě novinky. Jde o model WG-6 s 5x optickým zoomem a ještě odolnější variantu G900. Ta je totiž odolná i vůči nejrůznějším chemikáliím.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru Lomogon 2.5/32 s clonovým diskem na Kickstarteru
Další kampaň na Kickstarteru se věnuje uvedení nového objektivu. Za následujícím z nich stojí společnost Lomography a představuje nový Lomogon 2.5/32 pro digitální i analogové DSLR. Zajímavý je zejména clonovým diskem.
21.2.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko Fotíme dovolenou mobilem: italské Lecce nalehko
Mobilní telefony jsou mezi nadšenci fotografie často zavrhovány, nicméně faktem je, že většinoví uživatelé hází kompakty i zrcadlovky do koše a nefotí už na nic jiného než na telefon. Proto jsem si to také vyzkoušel v italském Lecce.
21.2.2019, článek, Milan Šurkala36 komentářů