www.digimanie.cz
>
>
>

FOMEI BinoCam 3 "ViewCatcher" - dalekohled s digitálem

FOMEI BinoCam 3 "ViewCatcher" - dalekohled s digitálem
, , recenze
Co svět světem stojí, dělí se uživatelé čehokoliv na ty, kteří preferují věci kombinované a ty, kteří místo jedné univerzální raději pořídí 2 - 3 specializované, obojí má své výhody i nevýhody, takže odpověď na otázku co je lepší zkrátka není možná, protože se liší člověk od člověka. V dnešní recenzi se podíváme na zoubek právě jedné takové zajímavé kombinaci obvykle samostatných zařízení - 8 x 32 triedru a digitálního fotoaparátu.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. FOMEI BinoCam 3 "ViewCatcher" - dalekohled s digitálem
 2. Menu a Ovládání
 3. Jakpak nám fotí?
 4. Kvalita zobrazení
 5. FOMEI BinoCam 3 - Ano či ne?
reklama
Po rozbalení krabice s přístrojem FOMEI BinoCam 3 kromě samotného foto-triedru nalezneme ještě CD s programem Thalia Photo Manager, anglický i český papírový manuál, USB - miniUSB kabel, hadřík na případné přeleštění čoček, A/V out kabel a koženkové pouzdro. Nejprve pár slov k technickým parametrům, ať si můžeme udělat obrázek, s čím máme tu čest:
 • 3megapixelový CMOS senzor
 • 8x zvětšení
 • Průměr objektivu 32 mm
 • Zorný úhel 5,6°
 • Zorné pole v 1000 m je 93 m
 • Minimální ostřicí vzdálenost dalekohledu 3,5 m
 • Minimální ostřicí vzdálenost digitálu 15 m
 • Sklo hranolu - Bak4 + úprava čoček SMC
 • Maximální rozlišení CMOS snímače je 2048 x 1536 pixelů
 • Objektiv má světelnost F4,8
 • Kromě interních 16 MB paměti je přítomen také slot na SD/MMC karty.
 • Napájení 4 x AAA články
 • 16 MB vestavěné paměti
 • Závit pro stativ

Pozastavovat se nad kapesností triedru rozměrů 156 x 102 x 60 mm a váhy 660 g nemá příliš smysl, protože každému je jasné, že dalekohled je zkrátka dalekohled a nikdy nebude natolik miniaturní, aby zvítězil nad nějakým podvyživeným subkompaktem tloušťky kreditky. Za současného stavu věcí by se fyzické parametry recenzovaného modelu daly co do pohodlnosti přenášení snad srovnat s největšími ultrazoomy - narovinu, bez pouzdra to s ním rozhodně nepůjde a je milé, že prodejce pouzdro stadnardně dodává. Apropos, pouzdro, je vyrobeno za zaručeně pravé a nefalšované 100procentní imitace kůže a podle všech příznaků nepromokavé. Je sice fakt, že sem tam nějaká kapka či ošplouchnutí pouzdru nic neudělá, je ale třeba pamatovat na to, že není zcela vodotěsné a vlhká nadílka snadno prosákne kdekoliv kolem mezer pro poutko. I v manuálu je vodě řečeno jednoznačné: "Ne!" Komu nebude sedět dodávané pouzdro, může fototrieder samozřejmě nosit zavěšený na krku.Tělo zařízení je vyrobeno z kombinace plastů a měkké gumy, takže se docela příjemně drží a za sucha nemá tendenci klouzat. Jak je u triedrů dobrým zvykem, můžeme si nastavit dioptrickou korekci a pochopitelně nechybí ani možnost zmenšit či zvětšit vzdálenost okulárů od sebe. Ovládacích prvků má fotodalekohled oproti některému pokročilejšímu digitálu sice pomálu, to ale nic nemění na tom, že v porovnání s běžným dalekohledem je to stále počet nadprůměrný a pro některé uživatele možná i matoucí. Knoflíky a tlačítka jsou rozděleny do dvou skupin, první trojice vlevo u ostřicího kolečka slouží (zleva) k zapínání/aktivaci menu/vypínání, video/delete a sestavu uzavírá spoušť/potvrzení OK, druhá dvojice vpravo je ukryta pod výklopným displejem a jak naznačuje potisk šipek, slouží k pohybu v menu nahoru a dolů či listování náhledy. Výklopný displej fixovaný v jediné poloze se nevyklápí příliš rychle, vlastně mu to trvá asi 2 sekundy.Závit na stativ má fototriedr plastový. Ačkoliv manuál doporučuje alkalické AAA články, nebylo nejmenších potíží ani s nabíjitelnými NiMH akumulátory. Fotodalekohled používá k napájení své fotící části celkem 4 umisťované do pozice 2 x 2. Výdrž vestavěného aparátu je díky faktu, že se nepohybuje optika ani autofokus, velmi dobrá, divil bych se, kdyby se Vám podařilo digitál utahat dřív než po 200 nafocených záběrech. Mimochodem, po vyfocení v nejvyšší 3megové kvalitě se přístroj na 3 vteřiny zamyslí, poté ukáže náhled obrázku a ten další vteřinu ukládá. Náběh do rozsvícení LCD trvá 6 vteřin.Fototriedr lze přímo spojit s PC pomocí USB kabelu a na jeho těle nechybí ani A/V out výstup a slot na paměťové karty SD/MMC. Všichni jmenovaní se skrývají za měkkou gumovou krytkou.


reklama
Nejnovější články
Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény Studentka dostala pokutu 6600 liber za selfie, důkaz porušení karantény
Selfie se už několikrát stalo nechtěným důkazem porušení zákonů a jiných nařízení. Jedním z dalších případů je studentka fotografie Carys Ann Ingram, která měla být v karanténě. Místo trávila čas venku a posílala selfie.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame Vysoce světelný 7artisans Photoelectric 50mm f/1.05 pro full frame
Společnost 7artisans přichází s dalším vysoce světelným objektivem. Jde o 50mm verzi se světelností F1,05, která je určena pro všechny full frame CSC bajonety na trhu. A ani cena nepatří mezi ty nejvyšší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF Meike uvádí objektiv rybí oko 8mm F3.5 i pro Nikon Z a Canon RF
Meike rozšiřuje počet bajonetů, pro které se vyrábí objektiv typu rybí oko, model 8mm f/3.5. Nyní bude k dispozici i pro Nikon Z a Canon RF. Je sice určen pro APS-C, ale na full frame tělech může vytvořit cirkulární efekt.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s Lexar microSDXC Silver UHS-I 1066x s přenosovou rychlostí až 160 MB/s
Lexar přichází s novými paměťovými kartami microSDXC UHS-I Silver 1066x. Ty sice mají jen UHS-I rozhraní, ale přesto dosahují velmi vysokých přenosových rychlostí při sekvenčním čtení až 160 MB/s.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50 Lensbaby uvedlo Spark 2.0 s Optic Swap objektivem Sweet 50
Lensbaby uvedlo novou generaci svého Spark 2.0. Novinka přináší nastavitelnou 12lamelovou clonu až do F22 a je dodávána s pevným objektivem Sweet 50. Je tedy kompatibilní s celým systémem Optic Swap.
Včera, aktualita, Milan Šurkala