Fujifilm X-T20: zatraceně dobře fotící APS-C

Fujifilm X-T20: zatraceně dobře fotící APS-C
, , recenze
V této recenzi se podíváme na zoubek APS-C CSC fotoaparátu Fujifilm X-T20. Má X-Trans CMOS III snímač s 24 megapixely, podporu 4K videa i výklopný dotykový displej a retro design. Vypadá to, že je nač se těšit.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Dále se budeme věnovat focení v noci. Autofokus je dostatečný, i když ne vynikající, v noci je rozhodně schopen zaostřit. Expoziční časy mají také dobrý rozsah, předem nastavené časy mohou dosahovat půl minuty.
 
Fujifilm X-T20 noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 24 (36) mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšení
 
Na snímku v podstatě nenajdete šum a detaily jsou rovněž velmi dobré. Odšumování není přehnané, ale místy by mohlo být i slabší. To ale klidně můžete udělat, fotoaparát totiž podporuje nastavení síly odšumování a zde bylo to střední. K dispozici dávám snímek v RAW formátu.
 
Fujifilm X-T20 noční scéna ISO šum
 
výřezy z 24MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)
 
Do citlivosti ISO 1600 si takřka nevšimnete šumu ani odšumování. ISO 3200 se už začíná trochu rozmývat a při ISO 6400 je to o něco silnější. ISO 12800 je už nouzové. Ale i to je hodně dobrý výsledek.
 
 

Standardní scéna

 
K dispozici budou pochopitelně i standardní snímky, které jsou součástí každé recenze.
 
Fujifilm X-T20 standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/160 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 18 (27) mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšení
 
Kombinace X-T20 a 18-55mm objektivu dokáže dodat dobré množství detailů, nedostatečná expozice se zde ale projevila v lehce zvýšeném šumu. Můžete si stáhnout RAW.
 
Fujifilm X-T20 standardní scéna mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/52 s, clona F8, citlivost ISO 400, ohnisko 29 (43) mm, klikněte pro zvětšení
 
Fotoaparát byl s objektivem schopen krásně vykreslit i čáry na šedé stěně mlýnů. Kresba je celoplošně velmi dobrá, pouze úplné růžky jsou méně výrazné. Můžete si stáhnout RAW snímek.

Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář