Fujifilm X-T20: zatraceně dobře fotící APS-C

Fujifilm X-T20: zatraceně dobře fotící APS-C
, , recenze
V této recenzi se podíváme na zoubek APS-C CSC fotoaparátu Fujifilm X-T20. Má X-Trans CMOS III snímač s 24 megapixely, podporu 4K videa i výklopný dotykový displej a retro design. Vypadá to, že je nač se těšit.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Dále se budeme věnovat focení v noci. Autofokus je dostatečný, i když ne vynikající, v noci je rozhodně schopen zaostřit. Expoziční časy mají také dobrý rozsah, předem nastavené časy mohou dosahovat půl minuty.
 
Fujifilm X-T20 noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 24 (36) mm, korekce +0,7 EV, klikněte pro zvětšení
 
Na snímku v podstatě nenajdete šum a detaily jsou rovněž velmi dobré. Odšumování není přehnané, ale místy by mohlo být i slabší. To ale klidně můžete udělat, fotoaparát totiž podporuje nastavení síly odšumování a zde bylo to střední. K dispozici dávám snímek v RAW formátu.
 
Fujifilm X-T20 noční scéna ISO šum
 
výřezy z 24MPx snímků (vlevo JPEG, vpravo RAW)
 
Do citlivosti ISO 1600 si takřka nevšimnete šumu ani odšumování. ISO 3200 se už začíná trochu rozmývat a při ISO 6400 je to o něco silnější. ISO 12800 je už nouzové. Ale i to je hodně dobrý výsledek.
 
 

Standardní scéna

 
K dispozici budou pochopitelně i standardní snímky, které jsou součástí každé recenze.
 
Fujifilm X-T20 standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/160 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 18 (27) mm, korekce +0,3 EV, klikněte pro zvětšení
 
Kombinace X-T20 a 18-55mm objektivu dokáže dodat dobré množství detailů, nedostatečná expozice se zde ale projevila v lehce zvýšeném šumu. Můžete si stáhnout RAW.
 
Fujifilm X-T20 standardní scéna mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/52 s, clona F8, citlivost ISO 400, ohnisko 29 (43) mm, klikněte pro zvětšení
 
Fotoaparát byl s objektivem schopen krásně vykreslit i čáry na šedé stěně mlýnů. Kresba je celoplošně velmi dobrá, pouze úplné růžky jsou méně výrazné. Můžete si stáhnout RAW snímek.

reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala