www.digimanie.cz
>
>
>
>

Fujinon XF 35mm F2 R WR

Fujinon XF 35mm F2 R WR
, , recenze
Od společnosti Fujifilm jsme si k testu zapůjčili světelný 35mm objektiv Fujinon XF 35mm F2 R WR. Chlubí se odolnou konstrukcí vůči nepříznivému počasí, má i clonový kroužek a solidní světelnost F2,0.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
I když se u pevných objektivů často setkáváme s výraznými hvězdičkami kolem světel, zde se při cloně F9 v podstatě nic neděje (více to jde vidět u vyšších clon). Kvalita obrazu je hodně dobrá, objektiv je schopen podávat solidní detaily. K dispozici je i snímek ve formátu RAW.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR noční scéna
 
expoziční čas 8,5 s, clona F9, citlivost ISO 200, ohnisko 35 (53) mm, klikněte pro zvětšení
 
 

Standardní scéna

 
V další kapitolce se podíváme na dvě tradiční scény. Ty doprovází každou recenzi. Začneme snímkem krajiny.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/600 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 35 (53) mm, klikněte pro zvětšení
 
Vynikající kresba po celé ploše, pouze úplné růžky jsou trochu neostré. K dispozici je snímek ve formátu RAW.
 
Fujinon XF 35mm F2 R WR standardní scéna Mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/600 s, clona F8, citlivost ISO 200, ohnisko 35 (53) mm, klikněte pro zvětšení
 
Velmi pěkné detaily. Dobře vykreslené jsou i čáry na šedé stěně mlýnů, nicméně zde objektivu pomohla i jeho delší ohnisková vzdálenost, než je obvykle u této scény použita. Opět si můžete stáhnout snímek ve formátu RAW.

reklama
Nejnovější články
Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy Patenty Canonu ukazují RF 18mm F1.0 a další extrémy
Canon si nechal patentovat další čtyři zajímavé návrhy objektivů. V tomto případě jde o širokoúhlé objektivy s vynikající světelností F1,4, F1,2 a v jednom případě dokonce extrémní hodnotou F1,0. A to navíc u 18mm objektivu!
15.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody Nikon Coolpix B600: kamarád do přírody
Nikon v poslední době trochu přeorganizoval nabídku svých ultrazoomů a vytvořil model Coolpix B600. Ten je kombinací předchozích modelů B500 a B700. Nabídne 16MPx rozlišení i velmi slušný 60× optický zoom. Jaký však bude?
14.11.2019, recenze, Milan Šurkala5 komentářů
Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku Finance u Nikonu: přes dramatický pokles je stále v zisku
Poslední finanční výsledky Nikon asi akcionáře a fanoušky společnosti moc nepotěšily. I když je celá společnost a dokonce i fotografická divize stále v zisku, čísla jsou o mnoho horší než v předchozím roce.
13.11.2019, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
12.11.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář