Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

HP Photosmart 635: Vědu a techniku mládeži!

28.4.2004, Michal Spáčil, recenze: specifikace produktu
Především pro mladší a začínající fotografy je určen levný kompaktní fotoaparát z produkce společnosti Hewlett - Packard. Jde o jednoduchý dvoumegový přístroj se zajímavým designem, nesporně použitelný a za aktuální cenu mezi třemi a čtyřmi tisíci korunami.
Kapitoly článku:
  1. HP Photosmart 635: Vědu a techniku mládeži!
  2. Ovládání a další popis
  3. Praktické zkušenosti
  4. Závěr
Kromě dvou megapixelů má HP 635 trojnásobný optický zoom a několik scénických režimů. Je to plný automat určený pro používání v informačním newspeaku označované jako “zamiř-a-zmáčkni” (point and shoot). Umožňuje však kromě korekce expozice i další zasahování do výsledku, jako řízení saturace barev a softwarového doostřování.

Je znát, že autorem celého stroje je výrobce zabývající se především výpočetní technikou, což se projevilo v kvalitně a přehledně zpracovaném menu s kontextovou nápovědou.

Dvoumegový přístroj by měl uspokojit uživatele zhruba do velikosti fotografií 10x15cm, a rovnou si řekněme, že naprostá většina uživatelů kompaktních přístrojů málokdy potřebuje snímky větší. HP 635 je takový poctivý sluha, který při běžném zacházení bude věrně konat své služby až do doby, než se odebere do věčných lovišť – je to taková věc, která nikoho neohromí, ale můžete se na ni spolehnout. I když design není nezajímavý (pokud máte rádi hranatost), zvláště zezadu prozrazuje na první pohled příslušnost k low-endům.

Každý recenzovaný přístroj se snažíme posuzovat především podle jeho účelu, a HP 635 jako aparát předurčený k dovolenkovému a přímořskému fotografování, za poslední nám známou cenu 3 549,00 Kč s DPH tento účel naplní vrchovatě.


Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.