Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Kodak EasyShare DX7590: Easy ride

, , recenze: specifikace produktu
Kodak EasyShare DX7590: Easy ride
Maličká EVF zrcadlovečka vychází tvarově z klasických předloh. Je také živoucím (nebo alespoň jsoucím) důkazem že papírově nadupaný přístroj nemusí být složité ovládnout. Objektiv Schneider-Kreuznach s desetinásobným zoomem pak tento přístroj řadí do kategorie ultrazoomů.
Kodak EasyShare DX7590: Easy ride
Kapitoly článku:
Pět mega představuje velmi kvalitní zvětšeninu formátu 16 x 21 cm, tedy rozměr jež se hodí spíše na výstavu než jen do rodinného alba. Desetinásobným zoomem zase můžete směle a nenápadně fotit slečny na pláži, takže ve výsledku tu máme fotoaparát jež dobře poslouží nejednomu kreativnímu fotografovi. Oproti svému menšímu, jednoduššímu i levnějšímu bratříčkovi DX7630, který jsme již na Digimanii také recenzovali sice nenabízí citlivost ISO 800, není to ale vůbec na škodu – produkovala totiž skoro více šumu než obrazu.¨
Prvý pohled
Už při prvním pohledu vám nemůže ujít tvarování těla, charakteristické pro klasické a digitální zrcadlovky. Jenže ve značně miniaturizované podobě, takže na mne Kodak zprvu zapůsobil asi jako povedený angličák. Oproti jiným ultarazoomům sice rozměry nejsou až tak malé (porovnávám např. s Olympusy), ale ten zrcadlovka-like design zkrátka zkresluje. Je jen trochu škoda, že je tělo z plastu, i když tato skutečnost měla určitě příznivý vliv na cenu.
Na čelní straně najdeme vyskakovací blesk i lampu a snímač automatického ostření, pochopitelně objektiv značky Schneider-Kreuznach a také značně vystouplý pogumovaný grip. Na něm je umístěna spoušť a kolečko pro nastavování parametrů.
Zadní stěna má nad sebou umístěný rozměrný LCD displej a elektronický hledáček. Tlačítko na přepínání mezi nimi je okamžitě k nalezení po levé straně. U hledáčku lze nastavit dioptrickou korekci. Po pravé straně hledáčku je tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje a kolébka transfokátoru, která se sice ovládá velice příjemně, ale měl jsem z ní pocit, že nevydrží navěky. Základem pro ovládání je kruhový volič režimů s joystickem uprostřed, nechybí ani tlačítka pro vyvolání menu, přehrávání snímků a pochopitelně pro Kodak povinné tlačítko „share“.


Ze strany se vkládá do fotoaparátu paměťová karta typu SD/MMC, na opačné straně jsou pod gumovou krytkou schovány konektory USB, A/V out a konektor pro externí napájení. Další krytka schovává konektor pro synchronizaci externího blesku, neboť sáňky na tomto fotoaparátu nenajdete.
Spoušť, výklopný blesk včetně ovládání a tlačítka měnící režim blesku, makro a sériové snímání jsou umístěny na horní straně přístroje. Také je tu spoušť a reproduktor.

Dole najdeme pod krytkou Li-ion baterii, závit pro stativový šroub a konektor pro osazení do dokovací stanice.