www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kodak EasyShare DX7590: Easy ride

Kodak EasyShare DX7590: Easy ride
, , recenze: specifikace produktu
Maličká EVF zrcadlovečka vychází tvarově z klasických předloh. Je také živoucím (nebo alespoň jsoucím) důkazem že papírově nadupaný přístroj nemusí být složité ovládnout. Objektiv Schneider-Kreuznach s desetinásobným zoomem pak tento přístroj řadí do kategorie ultrazoomů.
Kapitoly článku:
reklama
Pět mega představuje velmi kvalitní zvětšeninu formátu 16 x 21 cm, tedy rozměr jež se hodí spíše na výstavu než jen do rodinného alba. Desetinásobným zoomem zase můžete směle a nenápadně fotit slečny na pláži, takže ve výsledku tu máme fotoaparát jež dobře poslouží nejednomu kreativnímu fotografovi. Oproti svému menšímu, jednoduššímu i levnějšímu bratříčkovi DX7630, který jsme již na Digimanii také recenzovali sice nenabízí citlivost ISO 800, není to ale vůbec na škodu – produkovala totiž skoro více šumu než obrazu.¨
Prvý pohled
Už při prvním pohledu vám nemůže ujít tvarování těla, charakteristické pro klasické a digitální zrcadlovky. Jenže ve značně miniaturizované podobě, takže na mne Kodak zprvu zapůsobil asi jako povedený angličák. Oproti jiným ultarazoomům sice rozměry nejsou až tak malé (porovnávám např. s Olympusy), ale ten zrcadlovka-like design zkrátka zkresluje. Je jen trochu škoda, že je tělo z plastu, i když tato skutečnost měla určitě příznivý vliv na cenu.
Na čelní straně najdeme vyskakovací blesk i lampu a snímač automatického ostření, pochopitelně objektiv značky Schneider-Kreuznach a také značně vystouplý pogumovaný grip. Na něm je umístěna spoušť a kolečko pro nastavování parametrů.
Zadní stěna má nad sebou umístěný rozměrný LCD displej a elektronický hledáček. Tlačítko na přepínání mezi nimi je okamžitě k nalezení po levé straně. U hledáčku lze nastavit dioptrickou korekci. Po pravé straně hledáčku je tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje a kolébka transfokátoru, která se sice ovládá velice příjemně, ale měl jsem z ní pocit, že nevydrží navěky. Základem pro ovládání je kruhový volič režimů s joystickem uprostřed, nechybí ani tlačítka pro vyvolání menu, přehrávání snímků a pochopitelně pro Kodak povinné tlačítko „share“.


Ze strany se vkládá do fotoaparátu paměťová karta typu SD/MMC, na opačné straně jsou pod gumovou krytkou schovány konektory USB, A/V out a konektor pro externí napájení. Další krytka schovává konektor pro synchronizaci externího blesku, neboť sáňky na tomto fotoaparátu nenajdete.
Spoušť, výklopný blesk včetně ovládání a tlačítka měnící režim blesku, makro a sériové snímání jsou umístěny na horní straně přístroje. Také je tu spoušť a reproduktor.

Dole najdeme pod krytkou Li-ion baterii, závit pro stativový šroub a konektor pro osazení do dokovací stanice.
Nejnovější články
Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS Světelný teleobjektiv Fujinon XF 200mm F2 R LM OIS
Fujifilm představil nový vysoce světelný teleobjektiv XF 200mm F2 R LM OIS WR. Je odolný vůči nepříznivému počasí, má 5EV optickou stabilizaci i excelentní světelnost F2,0. Dodává se navíc s 1,4× telekonvertorem.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe Pohotový monopod Steadify si připnete na sebe
Na Kickstarteru se objevil velmi zajímavý projekt. Jde o monopod Steadify, který neopíráte o zem, ale o sebe. Nabídne velmi pohotové vysouvání jednou rukou i superrychlou "montáž" fotoaparátu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů Fujifilm XF10, APS-C kompakt vážící jen 280 gramů
Poslední týdny internetem kolovaly informace o připravovaném APS-C kompaktu Fujifilm XF10. Ty se nakonec ukázaly být pravdivými. Společnost Fujifilm skutečně představila XF10 s APS-C čipem a 28mm objektivem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů
Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30 Manfrotto uvádí fotobatoh a brašnu Noreg 30
Manfrotto přichází s novými produkty do své nabídky. Jde o řadu Noreg, která bude nově obsahovat fotobatoh Backpack-30 a brašnu Messenger-30. Ty budou mít i speciální obaly na notebook, tablet i vyjímatelnou menší brašnu na rameno.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma Letní Zoner Photo Studio X uvádí 5GB Photo Cloud zdarma
Koncem června představila společnost Zoner Software letní aktualizaci svého programu na správu a úpravu fotek Zoner Photo Studio X. Největší změnou je cloudové úložiště Photo Cloud. Majitelé ZPS X dostanou 5 GB zdarma.
18.7.2018, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře