www.digimanie.cz
>
>
>
>

Kodak EasyShare DX7590: Easy ride

Kodak EasyShare DX7590: Easy ride
, , recenze: specifikace produktu
Maličká EVF zrcadlovečka vychází tvarově z klasických předloh. Je také živoucím (nebo alespoň jsoucím) důkazem že papírově nadupaný přístroj nemusí být složité ovládnout. Objektiv Schneider-Kreuznach s desetinásobným zoomem pak tento přístroj řadí do kategorie ultrazoomů.
Kapitoly článku:reklama
Pět mega představuje velmi kvalitní zvětšeninu formátu 16 x 21 cm, tedy rozměr jež se hodí spíše na výstavu než jen do rodinného alba. Desetinásobným zoomem zase můžete směle a nenápadně fotit slečny na pláži, takže ve výsledku tu máme fotoaparát jež dobře poslouží nejednomu kreativnímu fotografovi. Oproti svému menšímu, jednoduššímu i levnějšímu bratříčkovi DX7630, který jsme již na Digimanii také recenzovali sice nenabízí citlivost ISO 800, není to ale vůbec na škodu – produkovala totiž skoro více šumu než obrazu.¨
Prvý pohled
Už při prvním pohledu vám nemůže ujít tvarování těla, charakteristické pro klasické a digitální zrcadlovky. Jenže ve značně miniaturizované podobě, takže na mne Kodak zprvu zapůsobil asi jako povedený angličák. Oproti jiným ultarazoomům sice rozměry nejsou až tak malé (porovnávám např. s Olympusy), ale ten zrcadlovka-like design zkrátka zkresluje. Je jen trochu škoda, že je tělo z plastu, i když tato skutečnost měla určitě příznivý vliv na cenu.
Na čelní straně najdeme vyskakovací blesk i lampu a snímač automatického ostření, pochopitelně objektiv značky Schneider-Kreuznach a také značně vystouplý pogumovaný grip. Na něm je umístěna spoušť a kolečko pro nastavování parametrů.
Zadní stěna má nad sebou umístěný rozměrný LCD displej a elektronický hledáček. Tlačítko na přepínání mezi nimi je okamžitě k nalezení po levé straně. U hledáčku lze nastavit dioptrickou korekci. Po pravé straně hledáčku je tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje a kolébka transfokátoru, která se sice ovládá velice příjemně, ale měl jsem z ní pocit, že nevydrží navěky. Základem pro ovládání je kruhový volič režimů s joystickem uprostřed, nechybí ani tlačítka pro vyvolání menu, přehrávání snímků a pochopitelně pro Kodak povinné tlačítko „share“.


Ze strany se vkládá do fotoaparátu paměťová karta typu SD/MMC, na opačné straně jsou pod gumovou krytkou schovány konektory USB, A/V out a konektor pro externí napájení. Další krytka schovává konektor pro synchronizaci externího blesku, neboť sáňky na tomto fotoaparátu nenajdete.
Spoušť, výklopný blesk včetně ovládání a tlačítka měnící režim blesku, makro a sériové snímání jsou umístěny na horní straně přístroje. Také je tu spoušť a reproduktor.

Dole najdeme pod krytkou Li-ion baterii, závit pro stativový šroub a konektor pro osazení do dokovací stanice.
Nejnovější články
Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II Fotograf ve videu rozebírá svůj Canon EOS 1D X Mark II
Někteří fotografové na svůj přístroj nedají dopustit, jiným už poškození fotoaparátu tak těžkou hlavu nedělá. Když zrcadlovka Petera McKinnona vypověděla po nehodě službu, rozhodl se ji před opravou sám rozebrat a vše zdokumentovat.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky Při předobjednávce Panasonicu Lumix GH5s dostanete 5 let záruky
Nový CSC fotoaparát Panasonic Lumix GH5s vyvolal zájem nejen díky nižšímu rozlišení snímače a menšímu šumu. Aby byl ještě atraktivnější, připravil si Panasonic akci, kdy při předobjednávce fotoaparátu dostanete 5letou záruku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let Časosběrné video ukazuje obálky National Geographic během 130 let
Časopis National Geographic, který je známý svými fotografiemi, slaví kulaté výročí a k tomuto milníku se rozhodl vydat časosběrné video na YouTube, kde ukazuje vývoj titulních stránek, který za tu dobu proběhl. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky Středoformát Hasselblad H6D-400c MS umí 400MPx fotky
Společnost Hasselblad představila nový středoformátový fotoaparát H6D-400c MS. Ten umí díky multiexpozici fotit snímky s neuvěřitelně vysokým rozlišením 400 megapixelů. To je přes 23.000 pixelů na delší straně.
18.1.2018, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2 Leica uvedla CSC objektivy APO-Summicron-SL 75mm F2 a 90mm F2
Německý výrobce fotoaparátů a objektivů Leica představil dva nové pevné objektivy pro svůj full frame CSC systém. Jde o APO-Summicron-SL 75mm F2 ASPH a 90mm F2 ASPH. Určeny jsou zejména pro focení portrétů. 
16.1.2018, aktualita, Milan Šurkala