www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík
, , recenze: specifikace produktu
Nově se budeme na Digimanii věnovat i levnějším fotoaparátům, které rovněž stojí za pozornost. Jako první si vezmeme na paškál 12MPx Nikon Coolpix S3000 se 4× optickým zoomem a tenkým stylovým tělem.
K oblíbeným
reklama
K fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 si musíte najít cestu. Moje prvotní zkušenost se rovnala spíše zděšení, které se ale prozkoumáváním různých vlastností a zákoutí měnilo v lehké sympatie. Inu, nepoužitelný LCD displej, velmi slabé makro, špatná kvalita obrazu a téměř nemožnost nabíjení baterie příliš nadšení nevzbudí. Jenže, nejlepší makro je prostě jen jinde, než uvádí přístroj (ten tvrdí 38mm ohnisko, ve skutečnosti je to 32mm ohnisko a tam už je to alespoň srovnatelné s konkurencí), baterii nabíjet lze (jen musíte zjistit jak a k tomu potřebujete aktualizaci manuálu) a podobně.

Výsledkem je, že Nikon Coolpix S3000 je docela příjemně ovládající se jednoduchý fotoaparát, který je úžasně malý a skladný. Působí velmi rychlým dojmem, ačkoli ve skutečnosti v této oblasti nevyniká. LCD displej je skutečně na slunci a z jakéhokoli jiného úhlu než kolmého nepoužitelný. Tady se vrátíte o několik let zpátky. Množství nastavení je pochopitelně malé. Potěší spousta zajímavých módů autofokusu včetně manuálního výběru ostřícího bodu. Bohužel úspěšnost ostření zejména u makra není nikterak dobrá (má snahu ostřit za předmět). Zde se opravdu šetřilo.

Objektiv nadchne svým 27mm ohniskem, které je o trochu širší než u konkurence. Světelnost ale patří k podprůměru a chybí i mechanická stabilizace. Občas trpí na odlesky, hlavním problémem je ale silná chromatická aberace v celém ohniskovém rozsahu.

12MPx čip hodně šumí a zpracování obrazu je, jak už jsme u kompaktních Nikonů zvyklí, špatné. Výrobce se snaží všemožné odšumovat a dohnat pak detaily doostřováním. Výsledkem je nerovnoměrná kresba kombinující velmi ploché oblasti s neuvěřitelně přeostřenými. Dobré je, že automatice můžete omezit rozsah ISO citlivostí. Videosekvence ve VGA rozlišení nijak nenadchnou, nabízí jen digitální zoom.

Nikonu se v poslední době v kompaktech příliš nedaří a bohužel ani Coolpix S3000 není výjimkou. Pro své určení zejména do dámských kabelek je jistě dostatečný a svou úlohu zde splní dobře. Pokud ale někdo chce v rámci finančních úspor malinký a především levný kompakt, na který se může spolehnout, že mu poskytne i kvalitní fotografie, poohlédl bych se asi i někde jinde.

Zajímavý design, malé rozměry a hmotnost
Nepoužitelný LCD displej (na slunci, z úhlů)
27mm ohnisko
Silný šum a zbytečné doostřování
Slušná nabídka režimů ostření
Silná chromatická aberace
Panoramata lze fotit na výšku
Pouze VGA video bez optického zoomu
Docela příjemné ovládání
Podprůměrná světelnost
Cena v době testování: 3 300 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Nikon CoolPix S3000 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 děkujeme Nikonu.

Fotoaparát Nikon Coolpix S3000 a široký výběr dalších produktů naleznete na www.fotoskoda.cz.


Nejnovější články
Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky Canon uvedl IVY REC, malý fotoaparát ve formě klíčenky
Na začátku léta oznámila společnost Canon svůj nový fotoaparát IVY REC, který má tvar a velikost typickou spíše pro USB klíčenky. Karabina pro připnutí fotoaparátu pak může sloužit i jako průhledový hledáček.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5 Fotoaparáty v Apple iPhone 11 Pro (Max) stojí $73,5
Server TechInsights rozebral 512GB smartphone Apple iPhone 11 Pro Max, aby zjistil, kolik vlastně stojí součástky do něj. Hodnotu spojenou s focením vyčíslil na $73,5 a jde tak o nejdražší položku.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C Setové objektivy Nikkor Z 16-50mm a 50-250mm pro APS-C
Spolu s fotoaparátem Nikon Z50, který je vstupem do APS-C CSC fotoaparátů od Nikonu, se objevily také první dva setové objektivy Nikkor Z DX 16-50mm f/3.5-6.3 VR a Nikkor Z DX 50-250mm f/4.5-6.3 VR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku Selfie v indické přehradě: 4 mrtví a konec nového sňatku
Pořizování selfie snímků už vedlo k mnoha tragickým úmrtím. Naprosto v tomto vede Indie a před pár dny byl navýšen počet obětí o další čtyři. Mladý pár a několik příbuzných se začalo topit v přehradě, zachránili se jen někteří.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je tady za 215.500 Kč
Dlouho očekávaný supersvětelný objektiv Nikkor Z 58mm f/0.95 S Noct je konečně tady. Přináší extrémní světelnost F0,95, povrchovou úpravu ARNEO Coat a další vrstvy pro potlačení odlesků a zvýšení kontrastu.
13.10.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře