www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík
, , recenze: specifikace produktu
Nově se budeme na Digimanii věnovat i levnějším fotoaparátům, které rovněž stojí za pozornost. Jako první si vezmeme na paškál 12MPx Nikon Coolpix S3000 se 4× optickým zoomem a tenkým stylovým tělem.
K oblíbeným
reklama
K fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 si musíte najít cestu. Moje prvotní zkušenost se rovnala spíše zděšení, které se ale prozkoumáváním různých vlastností a zákoutí měnilo v lehké sympatie. Inu, nepoužitelný LCD displej, velmi slabé makro, špatná kvalita obrazu a téměř nemožnost nabíjení baterie příliš nadšení nevzbudí. Jenže, nejlepší makro je prostě jen jinde, než uvádí přístroj (ten tvrdí 38mm ohnisko, ve skutečnosti je to 32mm ohnisko a tam už je to alespoň srovnatelné s konkurencí), baterii nabíjet lze (jen musíte zjistit jak a k tomu potřebujete aktualizaci manuálu) a podobně.

Výsledkem je, že Nikon Coolpix S3000 je docela příjemně ovládající se jednoduchý fotoaparát, který je úžasně malý a skladný. Působí velmi rychlým dojmem, ačkoli ve skutečnosti v této oblasti nevyniká. LCD displej je skutečně na slunci a z jakéhokoli jiného úhlu než kolmého nepoužitelný. Tady se vrátíte o několik let zpátky. Množství nastavení je pochopitelně malé. Potěší spousta zajímavých módů autofokusu včetně manuálního výběru ostřícího bodu. Bohužel úspěšnost ostření zejména u makra není nikterak dobrá (má snahu ostřit za předmět). Zde se opravdu šetřilo.

Objektiv nadchne svým 27mm ohniskem, které je o trochu širší než u konkurence. Světelnost ale patří k podprůměru a chybí i mechanická stabilizace. Občas trpí na odlesky, hlavním problémem je ale silná chromatická aberace v celém ohniskovém rozsahu.

12MPx čip hodně šumí a zpracování obrazu je, jak už jsme u kompaktních Nikonů zvyklí, špatné. Výrobce se snaží všemožné odšumovat a dohnat pak detaily doostřováním. Výsledkem je nerovnoměrná kresba kombinující velmi ploché oblasti s neuvěřitelně přeostřenými. Dobré je, že automatice můžete omezit rozsah ISO citlivostí. Videosekvence ve VGA rozlišení nijak nenadchnou, nabízí jen digitální zoom.

Nikonu se v poslední době v kompaktech příliš nedaří a bohužel ani Coolpix S3000 není výjimkou. Pro své určení zejména do dámských kabelek je jistě dostatečný a svou úlohu zde splní dobře. Pokud ale někdo chce v rámci finančních úspor malinký a především levný kompakt, na který se může spolehnout, že mu poskytne i kvalitní fotografie, poohlédl bych se asi i někde jinde.

Zajímavý design, malé rozměry a hmotnost
Nepoužitelný LCD displej (na slunci, z úhlů)
27mm ohnisko
Silný šum a zbytečné doostřování
Slušná nabídka režimů ostření
Silná chromatická aberace
Panoramata lze fotit na výšku
Pouze VGA video bez optického zoomu
Docela příjemné ovládání
Podprůměrná světelnost
Cena v době testování: 3 300 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Nikon CoolPix S3000 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 děkujeme Nikonu.

Fotoaparát Nikon Coolpix S3000 a široký výběr dalších produktů naleznete na www.fotoskoda.cz.
Vývoj ceny testovaného produktu:


reklama
Nejnovější články
Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9 Laowa po dlouhém čekání představila OOOM 25-100mm T2.9
O parfokálním video objektivu Laowa OOOM 25-100mm T2.9 Cine se hovořilo už před dvěma lety. Nyní se konečně představuje finální verze, která je 2,5krát tak těžší než původně ohlášená varianta.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
10.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
10.8.2020, aktualita, Milan Šurkala