www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík
, , recenze: specifikace produktu
Nově se budeme na Digimanii věnovat i levnějším fotoaparátům, které rovněž stojí za pozornost. Jako první si vezmeme na paškál 12MPx Nikon Coolpix S3000 se 4× optickým zoomem a tenkým stylovým tělem.
K oblíbeným
reklama
K fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 si musíte najít cestu. Moje prvotní zkušenost se rovnala spíše zděšení, které se ale prozkoumáváním různých vlastností a zákoutí měnilo v lehké sympatie. Inu, nepoužitelný LCD displej, velmi slabé makro, špatná kvalita obrazu a téměř nemožnost nabíjení baterie příliš nadšení nevzbudí. Jenže, nejlepší makro je prostě jen jinde, než uvádí přístroj (ten tvrdí 38mm ohnisko, ve skutečnosti je to 32mm ohnisko a tam už je to alespoň srovnatelné s konkurencí), baterii nabíjet lze (jen musíte zjistit jak a k tomu potřebujete aktualizaci manuálu) a podobně.

Výsledkem je, že Nikon Coolpix S3000 je docela příjemně ovládající se jednoduchý fotoaparát, který je úžasně malý a skladný. Působí velmi rychlým dojmem, ačkoli ve skutečnosti v této oblasti nevyniká. LCD displej je skutečně na slunci a z jakéhokoli jiného úhlu než kolmého nepoužitelný. Tady se vrátíte o několik let zpátky. Množství nastavení je pochopitelně malé. Potěší spousta zajímavých módů autofokusu včetně manuálního výběru ostřícího bodu. Bohužel úspěšnost ostření zejména u makra není nikterak dobrá (má snahu ostřit za předmět). Zde se opravdu šetřilo.

Objektiv nadchne svým 27mm ohniskem, které je o trochu širší než u konkurence. Světelnost ale patří k podprůměru a chybí i mechanická stabilizace. Občas trpí na odlesky, hlavním problémem je ale silná chromatická aberace v celém ohniskovém rozsahu.

12MPx čip hodně šumí a zpracování obrazu je, jak už jsme u kompaktních Nikonů zvyklí, špatné. Výrobce se snaží všemožné odšumovat a dohnat pak detaily doostřováním. Výsledkem je nerovnoměrná kresba kombinující velmi ploché oblasti s neuvěřitelně přeostřenými. Dobré je, že automatice můžete omezit rozsah ISO citlivostí. Videosekvence ve VGA rozlišení nijak nenadchnou, nabízí jen digitální zoom.

Nikonu se v poslední době v kompaktech příliš nedaří a bohužel ani Coolpix S3000 není výjimkou. Pro své určení zejména do dámských kabelek je jistě dostatečný a svou úlohu zde splní dobře. Pokud ale někdo chce v rámci finančních úspor malinký a především levný kompakt, na který se může spolehnout, že mu poskytne i kvalitní fotografie, poohlédl bych se asi i někde jinde.

Zajímavý design, malé rozměry a hmotnost
Nepoužitelný LCD displej (na slunci, z úhlů)
27mm ohnisko
Silný šum a zbytečné doostřování
Slušná nabídka režimů ostření
Silná chromatická aberace
Panoramata lze fotit na výšku
Pouze VGA video bez optického zoomu
Docela příjemné ovládání
Podprůměrná světelnost
Cena v době testování: 3 300 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Nikon CoolPix S3000 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 děkujeme Nikonu.

Fotoaparát Nikon Coolpix S3000 a široký výběr dalších produktů naleznete na www.fotoskoda.cz.


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala