www.digimanie.cz
>
>
>
>

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík

Nikon Coolpix S3000: kapesní trpaslík
, , recenze: specifikace produktu
Nově se budeme na Digimanii věnovat i levnějším fotoaparátům, které rovněž stojí za pozornost. Jako první si vezmeme na paškál 12MPx Nikon Coolpix S3000 se 4× optickým zoomem a tenkým stylovým tělem.
K oblíbeným
reklama
K fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 si musíte najít cestu. Moje prvotní zkušenost se rovnala spíše zděšení, které se ale prozkoumáváním různých vlastností a zákoutí měnilo v lehké sympatie. Inu, nepoužitelný LCD displej, velmi slabé makro, špatná kvalita obrazu a téměř nemožnost nabíjení baterie příliš nadšení nevzbudí. Jenže, nejlepší makro je prostě jen jinde, než uvádí přístroj (ten tvrdí 38mm ohnisko, ve skutečnosti je to 32mm ohnisko a tam už je to alespoň srovnatelné s konkurencí), baterii nabíjet lze (jen musíte zjistit jak a k tomu potřebujete aktualizaci manuálu) a podobně.

Výsledkem je, že Nikon Coolpix S3000 je docela příjemně ovládající se jednoduchý fotoaparát, který je úžasně malý a skladný. Působí velmi rychlým dojmem, ačkoli ve skutečnosti v této oblasti nevyniká. LCD displej je skutečně na slunci a z jakéhokoli jiného úhlu než kolmého nepoužitelný. Tady se vrátíte o několik let zpátky. Množství nastavení je pochopitelně malé. Potěší spousta zajímavých módů autofokusu včetně manuálního výběru ostřícího bodu. Bohužel úspěšnost ostření zejména u makra není nikterak dobrá (má snahu ostřit za předmět). Zde se opravdu šetřilo.

Objektiv nadchne svým 27mm ohniskem, které je o trochu širší než u konkurence. Světelnost ale patří k podprůměru a chybí i mechanická stabilizace. Občas trpí na odlesky, hlavním problémem je ale silná chromatická aberace v celém ohniskovém rozsahu.

12MPx čip hodně šumí a zpracování obrazu je, jak už jsme u kompaktních Nikonů zvyklí, špatné. Výrobce se snaží všemožné odšumovat a dohnat pak detaily doostřováním. Výsledkem je nerovnoměrná kresba kombinující velmi ploché oblasti s neuvěřitelně přeostřenými. Dobré je, že automatice můžete omezit rozsah ISO citlivostí. Videosekvence ve VGA rozlišení nijak nenadchnou, nabízí jen digitální zoom.

Nikonu se v poslední době v kompaktech příliš nedaří a bohužel ani Coolpix S3000 není výjimkou. Pro své určení zejména do dámských kabelek je jistě dostatečný a svou úlohu zde splní dobře. Pokud ale někdo chce v rámci finančních úspor malinký a především levný kompakt, na který se může spolehnout, že mu poskytne i kvalitní fotografie, poohlédl bych se asi i někde jinde.

Zajímavý design, malé rozměry a hmotnost
Nepoužitelný LCD displej (na slunci, z úhlů)
27mm ohnisko
Silný šum a zbytečné doostřování
Slušná nabídka režimů ostření
Silná chromatická aberace
Panoramata lze fotit na výšku
Pouze VGA video bez optického zoomu
Docela příjemné ovládání
Podprůměrná světelnost
Cena v době testování: 3 300 Kč s DPH


Stále aktuální cena v českých obchodech


Graf ceny produktu Nikon CoolPix S3000 poskytuje server Heureka.cz
Porovnat ceny >>Za zapůjčení fotoaparátu Nikon Coolpix S3000 děkujeme Nikonu.

Fotoaparát Nikon Coolpix S3000 a široký výběr dalších produktů naleznete na www.fotoskoda.cz.


Nejnovější články
Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál Canon PowerShot SX740 HS: bytelný univerzál
V dnešní recenzi se podíváme na zoubek kapesnímu ultrazoomu Canon PowerShot SX740 HS. Ten nabídne velkorysý 40× optický zoom, podporu 4K videosekvencí i možnost manuálního ovládání expozice.
Včera, recenze, Milan Šurkala20 komentářů
Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF Laowa 15mm F2 a 10-18mm i pro Nikon Z a Canon RF
Venus Optics má už poměrně širokou nabídku objektivů a nyní oznamuje další dvě "novinky". Jde sice už o známé objektivy 15mm F2 Zero-D a 10-18mm F4.5-5.6, ty ale budou nově dostupné i pro Nikon Z a 15mm verze i pro Canon RF.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough Sony uvedlo USB hub MRW-S3 a nové SDXC karty Tough
Sony přichází s novými produkty pro rychlejší workflow při zpracovávání fotografií. Jednak je to Multifunction USB Hub MRW-S3 schopný dosahovat rychlosti až 1000 MB/s, jednak nové karty SDXC Tough.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy Nová Sigma 14-24mm F2.8 dostává NPC vrstvy
Třetím novým objektivem, který představila společnost Sigma, je model 14-24mm F2.8 DG DN | Art. Zajímavý je použitím spousty speciálních optických členů a zbrusu novými povrchovými vrstvami NPC.
12.7.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC Sigma uvedla objektiv 35mm F1.2 DG DN Art pro CSC
Další novinkou na poli objektivů od Sigmy je vysoce světelný model 35mm F1.2 DG DN | Art. Má složitou optickou konstrukci, 17 členů včetně asférických a typu SLD, přináší však také překvapivě velké rozměry i vysokou hmotnost.
12.7.2019, aktualita, Milan Šurkala