www.digimanie.cz
>
>
>
>

Olympus C-220Z: Fotoaparát s rodokmenem

Olympus C-220Z: Fotoaparát s rodokmenem
, , recenze: specifikace produktu
Dnes se podíváme na fotoaparát, který sice nepatří mezi nejžhavější novinky, ale i přesto má stále co nabídnout. Začínající uživatelé si zcela jistě přijdou na své.
K oblíbeným
reklama
Olympus C-220 Zoom je slušně vybavený dvoumegapixelový fotoaparát kompaktních rozměrů a tradičního "olympusího" designu. Ačkoliv fotoaparát působí značně plastovým dojmem, přeci jenom se názor na něj po zapnutí a nasnímání prvních fotografií změní. Ovládání je precizní, tlačítka jsou pevná a menu jednoduché. Základem fotoaparátu je kvalitní objektiv Olympus s trojnásobným optickým zoomem. Vytknout se dá snad jen pomalý start a nepřítomnost manuálního nastavení citlivosti. Nemožnost nahrávat zvukové poznámky bych neviděl až tak tragicky, přeci jen se jedná o aparát jehož primární funkcí je snímání fotografií. Další vadou na kráse je spotřeba energie, ale ta je doménou všech digitálních fotoaparátů

Z modelů ostatních firem bych jako jednoho z vážných konkurentů viděl Nikon Coolpix 2500, Canon PowerShot A20 a Minoltu DiMAGE 2300.

Fotoaparát se v testu umístil na docela slušné pozici (mezi 2 Mpix přístroji dokonce na špici), a proto v hodnocení dostává známku dobrý výrobek.


Olympus C-220 Zoom

KladyZápory
ovládání
kvalita snímků
dodávaný software
pomalý start
jen automatické nastavení citlivosti


Cena fotoaparátu: 11 990 Kč s DPH


CELKOVÉ HODNOCENÍ

Konstrukce7
Ovladatelnost 8
Autofokus8
Kvalita objektivu8
Hledáček7
Rychlost reakce na spoušť8
Programové vybavení, funkce8
Kvalita obrazového záznamu8
Spotřeba energie7
Cena / užitná hodnota9

Celkem 78 bodů, úspěšnost 78%. Hodnocení: Dobrý

Za zapůjčení fotoaparátu Olympus C-220 Zoom k recenzi děkujeme společnosti: PENTA CZ s.r.o.
reklama
Nejnovější články
Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2 Cosina uvedla retro objektiv Voigtländer Ultron 28mm f/2
Společnost Cosina přichází na trh s novým objektivem Voigtländer Ultron 28mm f/2. Ten bude k dispozici ve dvou variantách, obě se však budou vyznačovat retro designem. Patří totiž do řady objektivů Vintage Line.
17.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech Samsung prý ukončí nesmyslnou megapixelovou válku ve smartphonech
Objevují se informace o tom, že chce společnost Samsung přehodnotit své snahy na poli mobilních snímačů a jejich vysokého rozlišení. Spekuluje se tak, že se možná připravovaný 600MPx senzor ani neobjeví.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem Sony Xperia 1 III a 5 III přichází se 105mm telezoomem
Sony uvedlo dva nové mobilní telefony Xperia 1 III a Xperia 5 III. Oba dva míří především na náročnější tvůrce obsahu. V případě prvního modelu tu máme dokonce 4K displej. Oba pak mají telemodul s optickým zoomem na přepočtených 105 mm.
16.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR Vysoce světelný širokáč: Fujinon XF 18mm F1.4 R LM WR
Pro systém Fujifilm X byl představen další objektiv. Tentokrát je to širokoúhlý model s překvapivě dobrou světelností F1,4. Jeho reálná ohnisková vzdálenost činí 18 mm, po přepočtu je to pak 27 mm.
15.4.2021, aktualita, Milan Šurkala
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
15.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik