www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.
, , recenze
Dnes se vydáme do třídy drahých světelných teleobjektivů. Půjde o systém Micro Four Thirds, kde byl nedávno představen objektiv Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. Ten se dodává rovnou i s 1,4× telekonvertorem.
K oblíbeným
reklama
Kresbu posoudíme v obou případech, tedy bez telekonvertoru i s ním. Nejprve zde bude test při snímání na vzdálenost zhruba 2-3 metrů.
 
clona F2,8
clona F4
clona F5,6
clona F8
clona F11
clona F16
clona F22
 
 
I při plně otevřené cloně není kresba špatná, trochu clonění ale určitě trochu prospěje. Už při F8 jde vidět mírný vliv difrakce. Totéž nyní vyzkoušíme s telekonvertorem.
 
clona F4
clona F5,6
clona F8
clona F11
clona F16
clona F22
 
Míra detailů je po přiclonění dobrá, u nižších clon ji schází výraznost. Nesmí se ale ani moc clonit. Dále se podíváme na snímky focené na mnohem větší vzdálenost v řádech desítek metrů.
 
clona F2,8
clona F4
clona F5,6
clona F8
clona F11
clona F16
clona F22
 
 
Středová ostrost je vynikající i při plně otevřené cloně. Rohům pomůže trochu přiclonit, ale i tak nejsou zrovna špatné.
 
clona F4
clona F5,6
clona F8
clona F11
clona F16
clona F22
 
Velmi dobré je to i s použitím telekonvertoru. Středová ostrost je v pořádku už od F4 (tedy plném odclonění), ani rohy nejsou špatné.

reklama
Nejnovější články
Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8 Canon si patentoval širokoúhlý objektiv RF 13-21mm F2.8
Dalším zajímavým patentem z dílen společnosti Canon je extrémně širokoúhlý zoomovací objektiv RF 13-21mm F2.8. Ten by měl nabídnout více než 106° úhel záběru, optický zoom by měl být téměř 1,6násobný.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount 7artisans uvádí objektiv 35mm f/1.4 i pro Nikon Z-Mount
Výrobce levných manuálních objektivů 7artisans přichází s další novinkou. Tentokrát je to jeho velmi světelný objektiv MF 35mm f/1.4, který bude mimo Sony E/FE nově k dispozici také pro full frame CSC od NIkonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu Reportér omylem natočil živý vstup s obličejovými filtry, je senzací internetu
Obličejové filtry, které lze aktivovat na nejednom telefonu, se "vymstily" reportérovi Justinovi Hintonovi. Ten chtěl natočit seriózní reportáž, jenže ve výsledku měl ve videu tváře mafiána, kouzelníka, pilota ze sci-fi filmu a další.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe Panasonic Lumix S1: postřehy z praxe
Nedávno jsme si vyzkoušeli 47,3MPx Lumix S1R od Panasonicu, nyní přichází na řadu varianta Lumix S1 s 24MPx snímačem. Ta je více zaměřena na natáčení videa. Jak bude dobrá pro fotky i video?
Včera, recenze, Milan Šurkala2 komentáře
Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount Panasonic zveřejnil roadmapu full frame objektivů pro L-Mount
Full frame systém Panasonicu s objektivy L-Mount by měl být v následujících dvou letech rozšířen o dalších šest objektivů. Budou mezi nimi i tři pevná skla se světelností F1,8. Přibudou také zoomovací objektivy různých kategorií.
27.2.2020, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů