www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.
, , recenze
Dnes se vydáme do třídy drahých světelných teleobjektivů. Půjde o systém Micro Four Thirds, kde byl nedávno představen objektiv Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. Ten se dodává rovnou i s 1,4× telekonvertorem.
K oblíbeným
reklama
Teleobjektiv Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. jsme otestovali a nyní si shrneme naše poznatky. Jde o velký a těžký objektiv, což se vzhledem k jeho ohniskové vzdálenosti a světelnosti dá čekat. Je dobře zpracován a má velmi bohatou výbavu. V balení totiž dostanete nejen samotný objektiv s krytkami, ale také sluneční clonu, závit pro stativ a dokonce i 1,4× telekonvertor. Jeho cena, která se zdá být na první pohled hodně vysoká, tak začne být o něco snesitelnější.
 
Panasonic Leica 200mm F2.8 hodnocení
 
Ocenění TREFA získává Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.
za dobrou kvalitu obrazu a nadprůměrnou univerzálnost. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Chválu si zaslouží bleskurychlý a tichý autofokus, velmi slušné je i zvětšení objektivu. Pochopitelně nejde o makro objektiv, ale na statické detaily je až překvapivě použitelný. To je možné i díky excelentní stabilizaci, která dokáže spolupracovat se stabilizací v těle a počítat můžete s 5EV účinkem. Problémem není ani zkreslení, vinětace nebo chromatická aberace, která je jen velmi mírná. Ocenit lze i perfektní kresbu, a to už od plně otevřené clony.
 
Celkově tak jde o v podstatě opticky dokonalý objektiv, u kterého jen těžko najdete oblast, ve které by nebyl výborný. Jedinou slabinou je tak poměrně vysoká cena, kterou trochu zvýhodňuje fakt, že v balení najdete i clonu a telekonvertor. Objektiv tak dostává naše ocenění Trefa.
 
 

Objektiv je vhodný pro:


1. Ty, kteří vyžadují opticky vynikající teleobjektiv
2. Focení přírody včetně telemakra
 
 

Plusy


+ Perfektní optické výsledky
+ Bohatá výbava (1,4× telekonvertor, clona, pouzdra, závit na stativ)
 
 

Minusy


- Vyšší cena
 
 
Za zapůjčení objektivu Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. děkujeme Panasonicu.
 

Cena v době testování: 75.000 Kč s DPHCeny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let Let dronem: cesta do íránského vězení, páru hrozí 10 let
Lety s drony jsou v mnoha zemích čím dál více kontrolovány a je potřeba si dát velký pozor, kde si člověk může co dovolit. Nevyplatilo se to jednomu australskému páru, kterému za létání dronem v Íránu hrozí 10 let vězení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem Panasonic ukázal kameru se svým 8K organickým čipem
Organický snímač Panasonicu se přetřásá už hodně dlouho a nyní se konečně dostává do reálného produktu. Kamera AK-SHB800 totiž tento čip s 8K rozlišením dostala a s tím jsme se dozvěděli i několik dalších informací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře Nikon Z6 ve speciálním video kitu pro filmaře
Nikon myslí i na filmaře a plánuje znatelné rozšíření schopností svých CSC fotoaparátů v oblasti videa. Nyní také uvádí speciální video kit, který bude obsahovat např. rekordér Atomos Ninja V a další příslušenství.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele Phase One XT: kompaktní středoformát pro cestovatele
Společnost Phase One uvedla nový středoformátový fotoaparát XT, který je zaměřen zejména na kompaktní rozměry a možnost využití i pro cestování a krajinářskou fotografii. Navíc bude dodáván s shift objektivem.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala14 komentářů
DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT DZOfilm: cine objektivy 10-24mm a 20-70mm pro MFT
Firma DZOfilm představuje dvě novinky do nabídky video objektivů pro CSC systém Micro Four Thirds. Jde o modely 10-24mm T2.9 a 20-70mm T2.9 a nebudou jim chybět ani typické úpravy pro profesionální natáčení videa.
13.9.2019, aktualita, Milan Šurkala