www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.

Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.
, , recenze
Dnes se vydáme do třídy drahých světelných teleobjektivů. Půjde o systém Micro Four Thirds, kde byl nedávno představen objektiv Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. Ten se dodává rovnou i s 1,4× telekonvertorem.
K oblíbeným
reklama
Teleobjektiv Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. jsme otestovali a nyní si shrneme naše poznatky. Jde o velký a těžký objektiv, což se vzhledem k jeho ohniskové vzdálenosti a světelnosti dá čekat. Je dobře zpracován a má velmi bohatou výbavu. V balení totiž dostanete nejen samotný objektiv s krytkami, ale také sluneční clonu, závit pro stativ a dokonce i 1,4× telekonvertor. Jeho cena, která se zdá být na první pohled hodně vysoká, tak začne být o něco snesitelnější.
 
Panasonic Leica 200mm F2.8 hodnocení
 
Ocenění TREFA získává Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S.
za dobrou kvalitu obrazu a nadprůměrnou univerzálnost. Logo ocenění je ke stažení zde
 
Chválu si zaslouží bleskurychlý a tichý autofokus, velmi slušné je i zvětšení objektivu. Pochopitelně nejde o makro objektiv, ale na statické detaily je až překvapivě použitelný. To je možné i díky excelentní stabilizaci, která dokáže spolupracovat se stabilizací v těle a počítat můžete s 5EV účinkem. Problémem není ani zkreslení, vinětace nebo chromatická aberace, která je jen velmi mírná. Ocenit lze i perfektní kresbu, a to už od plně otevřené clony.
 
Celkově tak jde o v podstatě opticky dokonalý objektiv, u kterého jen těžko najdete oblast, ve které by nebyl výborný. Jedinou slabinou je tak poměrně vysoká cena, kterou trochu zvýhodňuje fakt, že v balení najdete i clonu a telekonvertor. Objektiv tak dostává naše ocenění Trefa.
 
 

Objektiv je vhodný pro:


1. Ty, kteří vyžadují opticky vynikající teleobjektiv
2. Focení přírody včetně telemakra
 
 

Plusy


+ Perfektní optické výsledky
+ Bohatá výbava (1,4× telekonvertor, clona, pouzdra, závit na stativ)
 
 

Minusy


- Vyšší cena
 
 
Za zapůjčení objektivu Panasonic Leica DG Elmarit 200mm / F2.8 / Power O.I.S. děkujeme Panasonicu.
 

Cena v době testování: 75.000 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C Laowa 4mm F2.8 Fisheye s 210° záběrem nyní i pro APS-C
Už v roce 2018 byl představen pozoruhodný extrémně širokoúhlý objektiv Laowa 4mm f/2.8 FishEye MFT. Nyní společnost Venus Optics rozšiřuje podporované bajonety o další tři a objektiv tak půjde použít i na APS-C fotoaparátech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M Voigtländer Nokton 21mm F1.4 už i pro Leicu M
Vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm F1.4 je už nějakou dobu dostupný pro bajonet Sony FE. Výrobce nyní rozšiřuje nabídku a představuje i variantu pro bajonet Leica M-Mount.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu Svatební fotografka lhala snímky z fotobanky, pár tak "zopakoval" svatbu
Pár z Velké Británie byl velmi nepříjemně překvapen fotografiemi ze své svatby. Ty byly tak příšerné, že svatební focení raději zopakoval s jiným fotografem. Portfolio svatební fotografky totiž nebylo zdaleka pravé.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4 Canon si patentoval objektiv RF 135m F1.4
Společnost Canon má další patent na zajímavý objektiv. Tentokrát je to vysoce světelný objektiv s ohniskovou vzdáleností 135 mm. Jeho světelnost má činit F1,4 a je určen pro nové full frame CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem Leica uvedla M10 Monochrom s novým 40MPx čipem
Společnost Leica uvedla na trh nový dálkoměrný fotoaparát M10 Monochrom, který je docela zajímavý. Má monochromatický snímač bez Bayerovy masky, jehož rozlišení bylo zvýšeno na 40 megapixelů.
20.1.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů