Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Panasonic Lumix DMC-FZ2: Dvoumegové EVFko s excelentní optikou

28.1.2004, Michal Spáčil, recenze: specifikace produktu
Vše, co bude v této recenzi řečeno o zrcadlovce FZ2, budiž uvozeno větou: Tento Panasonic má pouze dva megapixely. Je to ale přístroj výborných parametrů, dobře vybavený a vůbec příjemný. Profesionálové toužící po obrovských zvětšeninách a maximálním rozlišení tuto recenzi zřejmě přeskočí, pro ostatní máme zprávu: nenechte se nachytat do pasti megapixelů, LUMIX DMC-FZ2 je po čertech dobrý foťák.
Na prvním místě si ukážeme, jak pracuje optický stabilizátor obrazu. Připomínáme, že fotografie byla pořízena za šera, s nejdelším ohniskem, přičemž třas fotografových rukou byl způsoben patnáctistupňovým mrazem. Zmíníme se i o tom, že i když při pořizování testovacích fotografií bylo velmi chladno, přístroj nejevil žádné tendece k vypovídání služby nebo poruchám.


Z ruky bez použití stabilizace,
1/10 s,12x optický zoom
Se zapnutým stabilizátorem při stejném nastavení


Na následujících ukázkách si všimneme, jak s ubývajícm rozlišením ubývá i detailů snímku. V mimořádě kontrastním prostředí zimní krajiny se přirozeně občas vyskytne chromatická aberace.


1600x1200

1280x960
640x480


Komprese je možná pouze ve dvou stupních, bezztrátové ukládání přístroj neumožňuje.


Nízká komprese
Vysoká kompreseKorekce expozice


EV -2

EV -1
EV 0
EV +1

EV +2Vyvážení bílé

Auto

Slunečno
Zataženo

Zářivka
Žárovka
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.