www.digimanie.cz
>
>
>
>

Panasonic Lumix G 20mm/F1.7 II ASPH.

Panasonic Lumix G 20mm/F1.7 II ASPH.
, , recenze
Další naše recenze se bude věnovat druhé generaci oblíbeného pancaku Panasonic Lumix G 20mm / F1.7 II ASPH. Nabídne univerzální přepočtenou ohniskovou vzdálenost 40 mm a velmi dobrou světelnost F1,7.
K oblíbeným
reklama
Panasonic nedávno představil druhou generaci oblíbeného 20mm F1,7 pancaku a té se věnovala dnešní recenze. Objektiv je lépe zpracován a je o něco lehčí. S novými fotoaparáty bylo zrychleno i ostření, stále není bleskurychlé, ale rozhodně nezdržuje a dá s označit jako dostatečně svižné (ve skutečnosti je objektiv rychlý, ale pocitově působí poněkud lenivějším dojmem). Objektiv není vhodný pro makro, na to nabízí malé zvětšení.Ocenění TREFA získává Panasonic Lumix G 20mm F1,7 II ASPH.
za výbornou světelnost a dobré optické výkony. Logo ocenění je ke stažení zde


Opticky je na tom objektiv dobře, zkreslení je korigováno automaticky (v JPEGu i většině RAW konvertorů), vinětace je pozvolná, takže si ji zas tak snadno nevšimnete (a to ještě jen na velmi nízkých clonách), kresba je celoplošně dobrá a jediným problémem, který vás bude občas trápit, je chromatická aberace. Ani v protisvětle nejsou problémy. Bokeh je dobrý při ostření na krátké vzdálenosti při otevřené cloně, ale po přiclonění už to moc slavné není (sedmiúhelníkové tvary odlesků).

Nový objektiv si tak zaslouží naše ocenění TREFA, neboť nabídne velmi dobré optické výkony i solidní světelnost. Je s ním vyloženě radost fotit, i když bokeh bych si představoval ještě o něco jemnější (po přiclonění). Mám však ještě jednu výtku, a tou je cena objektivu. 10 tisíc je za světelný pancake opravdu dost, když několik obdobných objektivů konkurence stojí podstatně méně (je ale nutné uznat, že Panasonic má proti nim o 1/3 EV lepší světelnost).
 
 

Objektiv je vhodný pro:


1, Běžné univerzální focení, kdy máte jeden objektiv "na všechno"
2, Focení za špatného světla (dobrá světelnost)
3, Krajinářskou fotografii a scény, kde jsou potřeba celoplošně dobré detaily
 
 

Plusy


+ Velmi dobrá světelnost
+ Malé rozměry a hmotnost
+ Dobré optické výkony
+ Slušné výsledky v protisvětle
 
 

Minusy


- Slabší bokeh po přiclonění
- Občasná chromatická aberace

 
Za zapůjčení objektivu Panasonic Lumix G 20mm / F1.7 II ASPH. děkujeme Panasonicu.
Objektiv Panasonic Lumix G 20mm / F1.7 II ASPH. a další produkty najdete na www.fotoskoda.cz.
 
 
Cena v době testování: cca 10 000 Kč s DPHVývoj ceny testovaného produktu:
Ceny souvisejících / podobných produktů:


Jak hodnotíte Panasonic Lumix G 20mm F1,7 II?
V anketě šlo hlasovat od 13.11.2013 do 11.11.2014. Počet hlasujících: 5
Výborný 100 % 100% Průměrný 0 % Špatný 0 %
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář