Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?

Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?
Nedávno se objevil nový fotoaparát Panasonic Lumix G3. Proti předchůdcům přinesl kompaktnější tělo, Full HD video i nový snímací čip se zvýšeným rozlišením na 16 megapixelů. V recenzi se podívejme na fotografické výsledky.
K oblíbeným
reklama

Noční scéna


Noční focení nečiní fotoaparátu větší potíže. I přes horší světelnost ostří docela spolehlivě, rozsah expozičních časů je bohatý a končí až na 60 sekundách, což musí stačit téměř každému. Bulb režim pak končí na 2 minutách.expoziční čas 10 s, clona F13, citlivost ISO 160, ohnisko 26 (52) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je dobrá, potěší i pěkný tvar hvězdiček kolem světel, můžete se mrknout i na RAW verzi. Dále se podíváme na různé citlivosti v JPEGu i RAWu zároveň. JPEG je vlevo, RAW pak vpravo.ISO 160Nejnižší citlivost je v RAWu poměrně čistá a ostrá, barevný šum je ještě v normě. JPEG vyhlazuje zejména trávu, ostré detaily ponechává.ISO 200Citlivost ISO 200 je jen trošku vyšší, a tak se žádné výrazné změny ve kvalitě snímku nedočkáte. A to je dobře.ISO 400Citlivost ISO 400 je také docela slušná, šum v RAWu trochu roste, JPEGy vykazují silnější odšumování, oboje je ale použitelné.ISO 800Další navýšení citlivosti zvyšuje barevný šum v RAWu, ostrost je ještě dobrá. JPEGy ale mají už dost silné odšumování a ve výchozím nastavení síly odšumování už dochází k rozmývání barev.ISO 1600ISO 1600 má v RAWu silný barevný šum, slabší detaily mizí. JPEG pak celý chytá nažloutlý nádech, výrazné detaily a hrany ještě zůstávají.ISO 3200Zvýšení citlivosti na ISO 3200 dělá z RAWu barevnou podívanou, silnější hrany a objekty jsou nicméně pořád dobře vidět. JPEG je rozmytý.ISO 6400Nejvyšší citlivost ISO 6400 jen zhoršuje obraz. Silný barevný šum v RAWu, silné rozmývání v JPEGu.


Standardní scéna


Podívat se můžete i na tradiční standardní scény.expoziční čas 1/200 s, clona F6,3, citlivost ISO 160, ohnisko 33 (66) mm, klikněte pro zvětšeníDetaily jsou slušné, v nepříjemně světlé obloze se tenké větvičky trochu ztrácí. Můžete si stáhnout RAW verzi snímku.expoziční čas 1/320 s, clona F7,1, citlivost ISO 160, ohnisko 24 (48) mm, klikněte pro zvětšeníDetaily jsou slušné po celé ploše obrazu a objektiv zde nepředvádí žádné výraznější prohřešky. Dobrá práce.Nejnovější články
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala16 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář