Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?

Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?
Nedávno se objevil nový fotoaparát Panasonic Lumix G3. Proti předchůdcům přinesl kompaktnější tělo, Full HD video i nový snímací čip se zvýšeným rozlišením na 16 megapixelů. V recenzi se podívejme na fotografické výsledky.
K oblíbeným
reklama
Následuje několik ilustračních snímků pořízených s fotoaparátem Panasonic Lumix G3 a objektivem Lumix 14-42mm.expoziční čas 1/400 s, clona F6,3, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je dobrá, zpracování obrazu snímky trošku maže (ostrost je nižší, detaily jsou nicméně v pořádku). Můžete si stáhnout RAW snímek.expoziční čas 1/800 s, clona F9, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšeníV silném protisvětle je problém pobrat do JPEGu všechny jasy. V RAWu je rezerva ve světlech o něco větší. Ve stínech je trochu šumu a odšumování pak kresbu v těchto partiích úplně rozmyje. RAW a konvertovaný TIFF je k dispozici pro stažení.expoziční čas 1/500 s, clona F10, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, klikněte pro zvětšeníZde nelze mít větší výhrady. Barvičky jsou v pořádku, ostrost a detailnost jsou akceptovatelné (vedení vysokého napětí by ale mohlo být "celistvější").expoziční čas 1/15 s, clona F3,5, citlivost ISO 1000, ohnisko 14 (28) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšeníOproti původním 12MPx modelům byl snížen šum, a tak snímek nevypadá ani při ISO 1000 nějak moc špatně. Každopádně šum tu je, silné odšumování také. Vzadu na dveřích si všimněte silné chromatické aberace. Můžete si stáhnout RAW.expoziční čas 1/500 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníDetailnost je v pořádku, výjimkou jsou opět stinné partie, kterým dává odšumování pořádně zabrat.expoziční čas 1/320 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, klikněte pro zvětšeníZde bych si určitě dokázal představit lepší ostrost snímku. RAW, který si můžete stáhnout, je o něco ostřejší, ale o řezavé ostrosti nemůže být řeč.expoziční čas 1/640 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, klikněte pro zvětšeníNa tomto snímku se fotoaparát předvedl poměrně dobře, k závěru testu jsem totiž začal častěji používat sníženou sílu odšumování. To vedlo k mnohem lepšímu prokreslení stínů.Doplňte recenzi vlastními snímky!Máte fotoaparát, o němž je tato recenze? Doplňte ji vlastními snímky vložením do speciální sekce v naší fotogalerii (je třeba být přihlášený). Pravidla pro vložení:
  • téma může být jakékoli
  • fotka musí mít nativní rozlišení a bez úprav
  • na začátek názvu fotky uveďte označení fotoaparátu (např.: Samsung WB650: Řím)

Fotky zde nelze hodnotit, protože jde jen o další důkaz technických kvalit přístroje.


Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala