Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?

Panasonic Lumix G3: menší a lehčí, je i lepší?
Nedávno se objevil nový fotoaparát Panasonic Lumix G3. Proti předchůdcům přinesl kompaktnější tělo, Full HD video i nový snímací čip se zvýšeným rozlišením na 16 megapixelů. V recenzi se podívejme na fotografické výsledky.
K oblíbeným
reklama
Následuje několik ilustračních snímků pořízených s fotoaparátem Panasonic Lumix G3 a objektivem Lumix 14-42mm.expoziční čas 1/400 s, clona F6,3, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, klikněte pro zvětšeníMíra detailů je dobrá, zpracování obrazu snímky trošku maže (ostrost je nižší, detaily jsou nicméně v pořádku). Můžete si stáhnout RAW snímek.expoziční čas 1/800 s, clona F9, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšeníV silném protisvětle je problém pobrat do JPEGu všechny jasy. V RAWu je rezerva ve světlech o něco větší. Ve stínech je trochu šumu a odšumování pak kresbu v těchto partiích úplně rozmyje. RAW a konvertovaný TIFF je k dispozici pro stažení.expoziční čas 1/500 s, clona F10, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, klikněte pro zvětšeníZde nelze mít větší výhrady. Barvičky jsou v pořádku, ostrost a detailnost jsou akceptovatelné (vedení vysokého napětí by ale mohlo být "celistvější").expoziční čas 1/15 s, clona F3,5, citlivost ISO 1000, ohnisko 14 (28) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšeníOproti původním 12MPx modelům byl snížen šum, a tak snímek nevypadá ani při ISO 1000 nějak moc špatně. Každopádně šum tu je, silné odšumování také. Vzadu na dveřích si všimněte silné chromatické aberace. Můžete si stáhnout RAW.expoziční čas 1/500 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, korekce -1 EV, klikněte pro zvětšeníDetailnost je v pořádku, výjimkou jsou opět stinné partie, kterým dává odšumování pořádně zabrat.expoziční čas 1/320 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 42 (84) mm, klikněte pro zvětšeníZde bych si určitě dokázal představit lepší ostrost snímku. RAW, který si můžete stáhnout, je o něco ostřejší, ale o řezavé ostrosti nemůže být řeč.expoziční čas 1/640 s, clona F8, citlivost ISO 160, ohnisko 14 (28) mm, klikněte pro zvětšeníNa tomto snímku se fotoaparát předvedl poměrně dobře, k závěru testu jsem totiž začal častěji používat sníženou sílu odšumování. To vedlo k mnohem lepšímu prokreslení stínů.Doplňte recenzi vlastními snímky!Máte fotoaparát, o němž je tato recenze? Doplňte ji vlastními snímky vložením do speciální sekce v naší fotogalerii (je třeba být přihlášený). Pravidla pro vložení:
  • téma může být jakékoli
  • fotka musí mít nativní rozlišení a bez úprav
  • na začátek názvu fotky uveďte označení fotoaparátu (např.: Samsung WB650: Řím)

Fotky zde nelze hodnotit, protože jde jen o další důkaz technických kvalit přístroje.


reklama
Nejnovější články
Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle Zeiss Supreme Prime Radiance, objektivy se záměrnými odlesky v protisvětle
Vyrábět objektivy, které mají záměrně zvýrazněné odlesky v protisvětle, nezní moc smysluplně. Pravdou však je, že ve filmu mohou odlesky působivě dotvářet atmosféru, a proto mají objektivy Superme Prime Radiance vrstvy T*Blue.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho Neopatrný indický fotograf zemřel při focení slonů. Ušlapali ho
Chodit moc blízko k divokým zvířatům není příliš bezpečné. Přesvědčil se o tom indický fotograf, který fotil divoké slony. Ze své chyby se ale nepoučí, stádo ho ušlapalo a na následky zranění zemřel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa Leica SL2 aneb full frame Lumix S1R z Německa
Leica přichází s novým full frame CSC fotoaparátem SL2. Přináší 47MPx snímač s možností natáčení 4K60p videa i slow-motion ve Full HD při 180 fps. Má i DFD ostření a jde v podstatě  o převlečený Lumix S1R.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech Olympusu se výrazně daří, neplatí to však o fotoaparátech
Společnosti Olympus se finančně hodně daří, podařilo se jí opravdu velmi výrazným způsobem navýšit zisky. Zatímco příjmy rostly jen minimálně, zisk šel na násobky. To bohužel neplatí o divizi fotoaparátů.
11.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free Fotobanka Getty Images končí s Rights-Managed, nyní už jen Royalty-Free
Fotobanka Getty Images mění možnosti licencování vložených fotografií. Už brzy nebude možné kupovat snímky v tradiční Rights-Managed licenci, která tu s námi byla mnoho desítek let. Nově budou k dispozici už jen Royalty-Free snímky.
10.11.2019, aktualita, Milan Šurkala