www.digimanie.cz
>
>
>
>

Premier DS-4331: Kapesní kolega

Premier DS-4331: Kapesní kolega
, , recenze: specifikace produktu
Při vybírání "toho svého" digitálního fotaparátu má každý jiné priority, jeden chce absolutní vládu nad strojem a spoustu nastavení, druhý vyžaduje dostupnost kvalitního příslušenství a třetí zase třeba trvá na určitém formátu paměťové karty nebo napájení tužkovými bateriemi. Dnes recenzovaný UMAX Premier DS-4331 je určen především uživatelům oceňujícím kapesní miniatury.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Premier DS-4331: Kapesní kolega
 2. Praktické zkušenosti
 3. Fotografie
 4. Závěr
reklama
Na čelní straně tohoto automatu najdete blesk, rudou LEDku samospouště, oko hledáčku a výsuvnou optiku krytou v neaktivním stavu černými krytkami. Mikrofon jsou ty tři malé tečky mezi obejktivem a bleskem. Nelze neocenit přítomnost optického hledáčku, jako naschvál je ale umístěn tak, že po nahlédnutí do něj si se 100 % jistotou zamažete displej.

Zadní strana zleva: hledáček, stavová a indikační LEDka (informuje mimochodem i o nabíjení), šoupátko nad displejem přepínající módy - úplně vlevo je mód prohlížení a mazání, uprostřed je videokamera a úplně vpravo snímání. Vpravo je zoom kolébkové konstrukce, který je pro pohodlnější a jistější stisk mírně zahloubený. Tři tlačítka mezi ovladačem a 2" LCD displejem mají funkce Menu (vstup do nastavení), koš slouží pro smazání obrázku a LCD tlačítko postupně rotuje mezi nastavením LCD jako hledáčku i s ikonami, tímtéž s histogramem, čistým hledáčkem a displejem OFF.

Prostřední tlačíko u ovladače slouží tradičně k potvrzení dané funkce, samotný ovladač má mimo pohyb v menu namapovány tyto funkce:
 • Nahoru - vybírá makro nebo tele mód.
 • Dolu - aktivuje samospoušť.
 • Vpravo - mění pracovní režimy blesku.
 • Vlevo - lze zapnout korekci expozice nebo korekci protisvětla (je fixně na +1,3 a slibuje lepší fotky v případě, kdy focený předmět je tmavý a pozadí jasné nebo když mají třeba osoby slunce v zádech).

Horní strana se pyšní tlačítkem Power a spouští, na dolní se nachází závit pro stativ. Pravá strana (při pohledu zepředu) shora nabízí reproduktor a pod ním port pro konverzní adaptér umožňující připojení AC adaptéru (a tím pádem dobíjení), USB kabelu nebo A/V kabelu pro výstup na větší displej. Na levou byl umístěn držák na poutko a dvířka šachty pro akumulátor a SD/MMC kartu.


Akumulátor je snadno dostupný, SD karta se vkládá podél jeho zadní strany a popravdě, dokázal bych si představit i lepší umístění - vepředu, kartu totiž zaručeně budete vytahovat vícekrát, než-li akumulátor.

Takže copak máme tentokrát v krabici? Retailové balení (mimo aparát ) dále obsahuje:
 • A/V kabel
 • USB kabel
 • 1 cm tlustý manuál
 • 1 x CD-ROM obsahující CD PhotoSuite, PhotoVista a USB Driver
 • 64 MB SD karta
 • Poutko
 • Šedo-béžové pouzdro
 • Konverzní adaptér

Sestava je to veskrze obvyklá, příjemným překvapením je rozhodně 64 MB SD karta, také u pouzdra se chviličku zastavme, jde o relativně kvalitní kus s poutkem a vnitřní kapsou na paměťové karty, kterému se dá vytknout pouze jediná věc - bohužel nemá klip na opasek, takže nakonec nezbude, než je nosit v kapse.Nejnovější články
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4 Fotomobil Honor 20 Pro má makroobjektiv a modul s F1,4
Na trhu se objevuje nový fotomobil z dílen společnosti Honor. Ta představila novinku v podobě modelu 20 Pro, který přináší rovnou čtveřici zadních fotoaparátů. Mezi nimi vynikne makro fotoaparát a modul s rekordní světelností F1,4.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus" Limitovaná edice Leica CL "100 jahre bauhaus"
V nabídce fotoaparátů značky Leica se objevuje další novinka v podobě limitované edice. Je jí model CL "100 jahre bauhaus", který oslavuje století existence umělecké a designové školy Bauhaus v Německu.
21.5.2019, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy Ušetři s Nikonem: letní slevy na fotoaparáty i objektivy
Nikon spouští letní prodejní akci s názvem "Ušetři s Nikonem". Mnoho fotoaparátů a objektivů bylo zlevněno, přičemž u některých setů se jedná o slevy až ve výši 10.000 Kč. Levněji tak lze získat i nové Z6 a Z7.
20.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář