www.digimanie.cz
>
>
>
>

Premier DS-4331: Kapesní kolega

Premier DS-4331: Kapesní kolega
, , recenze: specifikace produktu
Při vybírání "toho svého" digitálního fotaparátu má každý jiné priority, jeden chce absolutní vládu nad strojem a spoustu nastavení, druhý vyžaduje dostupnost kvalitního příslušenství a třetí zase třeba trvá na určitém formátu paměťové karty nebo napájení tužkovými bateriemi. Dnes recenzovaný UMAX Premier DS-4331 je určen především uživatelům oceňujícím kapesní miniatury.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
 1. Premier DS-4331: Kapesní kolega
 2. Praktické zkušenosti
 3. Fotografie
 4. Závěr
reklama
Na čelní straně tohoto automatu najdete blesk, rudou LEDku samospouště, oko hledáčku a výsuvnou optiku krytou v neaktivním stavu černými krytkami. Mikrofon jsou ty tři malé tečky mezi obejktivem a bleskem. Nelze neocenit přítomnost optického hledáčku, jako naschvál je ale umístěn tak, že po nahlédnutí do něj si se 100 % jistotou zamažete displej.

Zadní strana zleva: hledáček, stavová a indikační LEDka (informuje mimochodem i o nabíjení), šoupátko nad displejem přepínající módy - úplně vlevo je mód prohlížení a mazání, uprostřed je videokamera a úplně vpravo snímání. Vpravo je zoom kolébkové konstrukce, který je pro pohodlnější a jistější stisk mírně zahloubený. Tři tlačítka mezi ovladačem a 2" LCD displejem mají funkce Menu (vstup do nastavení), koš slouží pro smazání obrázku a LCD tlačítko postupně rotuje mezi nastavením LCD jako hledáčku i s ikonami, tímtéž s histogramem, čistým hledáčkem a displejem OFF.

Prostřední tlačíko u ovladače slouží tradičně k potvrzení dané funkce, samotný ovladač má mimo pohyb v menu namapovány tyto funkce:
 • Nahoru - vybírá makro nebo tele mód.
 • Dolu - aktivuje samospoušť.
 • Vpravo - mění pracovní režimy blesku.
 • Vlevo - lze zapnout korekci expozice nebo korekci protisvětla (je fixně na +1,3 a slibuje lepší fotky v případě, kdy focený předmět je tmavý a pozadí jasné nebo když mají třeba osoby slunce v zádech).

Horní strana se pyšní tlačítkem Power a spouští, na dolní se nachází závit pro stativ. Pravá strana (při pohledu zepředu) shora nabízí reproduktor a pod ním port pro konverzní adaptér umožňující připojení AC adaptéru (a tím pádem dobíjení), USB kabelu nebo A/V kabelu pro výstup na větší displej. Na levou byl umístěn držák na poutko a dvířka šachty pro akumulátor a SD/MMC kartu.


Akumulátor je snadno dostupný, SD karta se vkládá podél jeho zadní strany a popravdě, dokázal bych si představit i lepší umístění - vepředu, kartu totiž zaručeně budete vytahovat vícekrát, než-li akumulátor.

Takže copak máme tentokrát v krabici? Retailové balení (mimo aparát ) dále obsahuje:
 • A/V kabel
 • USB kabel
 • 1 cm tlustý manuál
 • 1 x CD-ROM obsahující CD PhotoSuite, PhotoVista a USB Driver
 • 64 MB SD karta
 • Poutko
 • Šedo-béžové pouzdro
 • Konverzní adaptér

Sestava je to veskrze obvyklá, příjemným překvapením je rozhodně 64 MB SD karta, také u pouzdra se chviličku zastavme, jde o relativně kvalitní kus s poutkem a vnitřní kapsou na paměťové karty, kterému se dá vytknout pouze jediná věc - bohužel nemá klip na opasek, takže nakonec nezbude, než je nosit v kapse.Nejnovější články
Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE Teaser Tamronu ukazuje 4 nové objektivy pro Sony FE
Tamron zveřejnil nový teaser, ve kterém láká na "velké" věci. Hodlá totiž představit hned 4 nové objektivy pro CSC fotoaparáty. Má jít o modely pro velmi populární full frame systém od společnosti Sony.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF Viltrox uvede 3 APS-C objektivy se světelností F1.4 a AF
Výrobce objektivů a příslušenství Viltrox si chystá tři novinky s pevnou ohniskovou vzdáleností. Všechny budou mít autofokus a výbornou světelnost F1,4, přičemž budou určeny pro APS-C CSC fotoaparáty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX Metabones SpeedBooster Ultra 0.71× pro Fujifilm GFX
SpeedBoostery od společnosti Metabones nemusí být určeny jen pro malé senzory, kde chceme dosáhnout výkony velkých senzorů. Nová verze je dokonce pro středoformát Fujifilm GFX a dovoluje montáž objektivů Hasselblad V.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci Fotografie zachycují paddleboarding mezi aljašskými ledovci
Aljaška představuje díky své krásné přírodě ráj pro krajinářské fotografy. To si o této zemi myslí i Toby Harriman a Jussi Ruottinen, kteří vytváří fotografie a videa při paddleboardingu po ledovcových jezerech. 
21.8.2019, aktualita, Kateřina Hoferková
Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem Yongnuo YN 35mm F1.4C DF UWM s ultrazvukovým motorkem
Čínská společnost Yongnuo vylepšila svůj 35mm F1.4 objektiv a uvedla jeho novou verzi YN 35mm F1.4C DF UWM. Ta se může chlubit především rychlým a tichým ultrazvukovým zaostřovacím motorkem UWM.
20.8.2019, aktualita, Milan Šurkala