reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ricoh Caplio GX: Černý jezdec na rychlém koni

30.6.2004, Michal Spáčil, recenze: specifikace produktu
Není tomu tak dávno, co Ricoh oznámil nový pokročilý kompakt s pěti megapixely a trojnásobným optickým zoomem nazvaný Ricoh Caplio GX. Vyznačuje se vysokou rychlostí náběhu, odezvy spouště i zobrazování pořízených snímků. Tento přístroj by měl uspokojit náročnější zájemce o fotografování a tomu odpovídá i jeho výbava a provedení.
Závěr

Celkový dojem z recenzovaného Caplia GX je velmi dobrý. Počínaje designem a dobře vymyšlenými ergonomickými prvky, přes sofistikované menu se snadným přístupem k hlavním volbám, velkou rychlost náběhu i odezvy spouště, až po zoom posunutý do kratších ohnisek, který uvítají zvláště krajináři mezi námi (což jsme alespoň občas všichni). Při chválení rychlosti musíme zmínit i svižný autofokus a bleskové prohlížení pořízených snímků. To dělá spolu s dobrou optikou, vysokým rozlišením a rozšiřitelností z tohoto Ricohu univerzální fotografický nástroj. Proti předchozímu Capliu RX vzrostla obrazová kvalita výstupů. K zahození není ani rozsah ISO od ISO64 po ISO1600.

Abychom ale jenom nejásali: nepřišli jsme na chuť omezeným možnostem nastavení clony podle zoomu (viz pojednání o expozici na straně 2 této recenze.) Nepříjemně dlouhá je prodleva při nabíjení blesku, během níž je vypnutý LCD displej, Celkově však jde o kvalitní přístroj s mnoha možnostmi a širokým uplatněním.


K recenzi zapůjčila firma Fomei

Cena: 14 220,- vč. DPH
Autor: Michal Spáčil
Začínal v roce 1995 jako novinář se zájmem o IT, po dokončení právnické fakulty působil jako tiskový mluvčí Ústavního soudu a Státní zemědělské a potravinářské inspekce. V letech 2003-2004 byl v redakčním týmu Digimanie.cz. Nyní pracuje jako právník ve veřejné správě a kromě občasných příspěvků pro naše magazíny píše i do odborných periodik o právních vztazích k nemovitostem a o aktuální judikatuře.
reklama
reklama