www.digimanie.cz
>
>
>
>

Samsung NX-M 9mm F3.5 Pancake

Samsung NX-M 9mm F3.5 Pancake
, , recenze
V této recenzi se podíváme na setový objektiv k fotoaparátům Samsung NX mini, na miniaturní pancake Samsung NX-M 9mm F3.5. Objektiv je tak maličký, že zde nezbylo místo na ostřící kroužek ani závit pro filtry. Jak si povede opticky?
K oblíbeným
reklama

Sférické zkreslení


JPEG a korigované RAWy (např. otevřené v Camera Raw) jsou rovné, nevykazují žádné zkreslení. Raw Therapee ale ukazuje pravdu a ta není až tak příjemná. Objektiv ve skutečnosti trpí na silnější sférické zkreslení s hodnotou +4,1 %. Jak ale již bylo řečeno, ve většině případů se setkáte už s korigovanými verzemi.


JPEG, RAW (Camera Raw)

RAW (Raw Therapee)Vinětace


Vinětace (ztmavení rohů) mě překvapila. V JPEGu je totiž výraznější než v RAWu. Je zajímavé, že i přes velmi malé číselné rozdíly je to na snímcích vidět přeci jen výrazněji.


Samsung NX-M 9mm F3.5 vinětaceChromatická aberace


Další sledovanou vlastností bude vznik chromatické aberace.clona F3,5 (JPEG)clona F3,5 (RAW)clona F5,6 (JPEG)clona F5,6 (RAW)clona F8 (JPEG)clona F8 (RAW)clona F11 (JPEG)clona F11 (RAW)Chromatická aberace je mírným problémem. Není nějak výrazná, dá se snadno softwarově odstranit, nicméně nelze říci, že by na ni objektiv netrpěl. U většiny snímků vás ale trápit nebude.
reklama
Nejnovější články
Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma Leica uvádí Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH., je to převlečená Sigma
Společnost Leica uvedla nový objektiv Vario-Elmarit-SL 24–70 f/2.8 ASPH. Ten je ale svým způsobem již nějakou dobu na trhu, neboť opticky jde o Sigmu, která se už vyrábí pro L-Mount a FE-Mount.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně Další kameraman roztavil dron při filmování sopky, tentokrát cíleně
Na Islandu už několik týdnů chrlí lávu sopka v Geldingadaliru u hory Fagradalsfjall. Máme odsud už mnoho působivých záběrů včetně minimálně jednoho roztaveného dronu. Nyní přibyl další a tentokrát to bylo záměrně.
6.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem Vloggerské Sony A6700 má být prý už koncem května s 32MPx snímačem
Opět se objevují zprávy o novém high-endovém APS-C fotoaparátu společnosti Sony. Novinka by měla pravděpodobně nést jméno A6700 a s velkou pravděpodobností bude představena do konce tohoto měsíce.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala10 komentářů
Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil Lovec bouřek točil tornádo, dron to nepřežil
Lovec bouřek Brian Emfigner natáčel pomocí svého dronu tornádo ve státě Mississippi. Bohužel před ním nestačil uletět, a tak o dron přišel. Na druhou stranu získal působivé záběry, kterými se nyní může chlubit.
4.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1 Micro Four Thirds s 8K na 33MPx snímači: Bosma G1
Už nějakou dobu je jasné, že si to 8K zamíří i na 4/3" formát. Po kameře od Sharpu tu máme další podobný produkt. Je jím 8K videokamera Bosma G1 DC0200. Její snímač přináší vysoké 33MPx rozlišení.
3.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář