www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony A6000 (ILCE-6000): stále dobrý

Sony A6000 (ILCE-6000): stále dobrý
, , recenze
Ve vyšším low-endu má Sony svého zástupce A6000 (ILCE-6000). Tento fotoaparát nabídne 24MPx APS-C CMOS snímač, podporu fázového ostření i elektronický hledáček a výklopný displej. Jaký bude?
K oblíbeným
reklama

Noční scéna

 
Nebudou chybět ani snímky pořízené v noci. Sony A6000 podporuje až 30sekundovou expozici, využít lze ale také bulb režim. Autofokus je za špatných světelných podmínek spíše slabší, většinou ale zvládne zaostřit.
 
Sony A6000 noční scéna
 
expoziční čas 30 s, clona F7,1, citlivost ISO 100, ohnisko 16 (24) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšení
 
Šum je nízký, odšumování je zde přijatelné a rozmývání není přehnaně silné. Podívat se můžete také na snímek ve formátu RAW, kde jsou o něco lepší detaily. Mrkneme se také na výsledky při různých ISO citlivostech.
 
Sony A6000 noční ISO
 
vlevo JPEG / vpravo RAW
 
Při ISO 800 se jemně začíná rozmývat kresba, ale i ISO 1600 je slušné. Při citlivosti ISO 3200 se už potlačují barevy a i RAW ukazuje zvýšené množství šumu. O moc výše bych už nechodil a s citlivou prací s RAWem bych si dovolil jít maximálně tak na ISO 6400. Rozhodně už nepůjde o vysoce kvalitní snímek.
 
 

Standardní scéna

 
Dále se budeme věnovat i tradičním snímkům, které fotím pro každou recenzi.
 
Sony A6000 standardní scéna krajina
 
expoziční čas 1/250 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 16 (24) mm, klikněte pro zvětšení
 
Detaily jsou velmi dobré, zde se vysoké rozlišení senzoru dobře projevilo a v centrálních oblastech kreslil velmi pěkně i objektiv. K dispozici je snímek ve formátu RAW.
 
Sony A6000 standardní scéna mlýny Šenov
 
expoziční čas 1/500 s, clona F8, citlivost ISO 100, ohnisko 31 (46) mm, klikněte pro zvětšení
 
Opět jde vidět velmi dobré detaily, dokonce i šedá stěna mlýnů má kresbu nejen v RAWu, ale také v JPEGu.

reklama
Nejnovější články
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala