Sony Alpha SLT-A35: úspěšně proti zrcadlovkám
V další recenzi se podíváme na nový fotoaparát Sony Alpha SLT-A35. Díky polopropustnému zrcátku má fázové ostření i při natáčení Full HD videa, snímací čip má navýšené rozlišení na 16 megapixelů, nechybí ani hardwarové HDR. Pojďme se podívat, jak fotí.
Kapitoly článku:
Samozřejmě nesmí chybět několik ilustračních snímků. Několik dalších snímků můžete najít v recenzi objektivu Sony DT 18-55mm F3,5-5,6 SAM.
Kromě neostrého pravého růžku zde objektivu v podstatě není co vytknout. Díky silnému přiclonění je kresba slušná prakticky po celé ploše. Můžete si stáhnout RAW snímek.
expoziční čas 1/320 s, clona F11, citlivost ISO 100, ohnisko 30 (45) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšení
Na fotoaparátu oceňuji docela slušnou práci s dynamickým rozsahem v JPEGu. I v silném protisvětle je kresba ve stínech i světlech docela slušná, z RAWu, který si lze stáhnout, dokážete vytáhnout ještě mnohem více.
Pokud vypnete stabilizaci, dobře se dá fotit i panning, nicméně se setovým objektivem si neužijete právě moc dlouhých ohnisek.
expoziční čas 1/80 s, clona F4,5, citlivost ISO 100, ohnisko 18 (27) mm, korekce -0,7 EV, klikněte pro zvětšení
Fotoaparát má také výborný režim panoramat, která se snímají opravdu velmi snadno, se spojováním snímků navíc nejsou většinou žádné problémy.
SLT-A35 nabízí režim 1,4× digitálního zoomu, kdy fotí v rozlišení 8,4 megapixelů (výřez z prostředku čipu). Kvalita na pixelové úrovni pochopitelně odpovídá klasické kvalitě 16MPx snímků.
Líbí se mi krásná ostrost zaostřených listů, která dává snímku řezavý vzhled. Ten vynikne zejména v RAWu, který si můžete stáhnout.
Úhel záběru je docela široký, objektiv způsobuje jen slabou chromatickou aberaci.
expoziční čas 1/125 s, clona F10, citlivost ISO 100, ohnisko 55 (82) mm, korekce -0,3 EV, klikněte pro zvětšení
Na pravé straně je ostrost poněkud slabší, ale ta není přehnaná ani v prostředku obrazu.
Na citlivosti ISO 400 se nemusíte bát šumu, za ten je ale opět považováno křeslo, které je poněkud rozpatláno.
Citlivost ISO 1600 už na snímcích poznáte, šum roste a díky odšumování jsou linie o něco méně ostré. Každopádně kvalita snímků je i s touto citlivostí dobrá.