www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky
, , recenze: specifikace produktu
Když nám dorazil do redakce na recenzi digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-N1, už při prvním rozbalení jsem si udiveně říkal, že digitál s tak upatlaným displejem jsem ještě skutečně neviděl. Za chvíli se ale vše vyjasnilo - vždyť to byl přece N1 s dotekovým 3" displejem! A jak si nakonec vedl v testech? Povíme si v dnešní recenzi...reklama
Podobně jako některá další technika Sony, i tento aparát nám přišel v novinářské testovací verzi, tedy snímečkem obsahu krabice dnes bohužel nezačneme. Co se ovšem v zákaznické krabici bude nacházet si říct jistě můžeme, tedy: Sony Cyber-shot DSC-N1, NP-BG1 lithium-ion akumulátor, nabíječka, stylus, poutko, USB + A/V + DC-in kábl (jeden univerzální), CD-ROM (Sony Picture Package, Music Transfer a USB drivery), Quick Start Guide a 129stránkový manuál, obojí tištěné. Stylus se na rozdíl od všech PDA neukrývá v těle aparátu, ale je určen pro venkovní nošení, takže majitelé N1ky jej asi budou nuceni buď nosit sólo (peněženka?) či místo něj ovládat digitál prstem.

Hned při prvním úchopu se Sony Cyber-shot DSC-N1 drží docela dobře, pouze spodní hrana trochu tlačí na prostředník, s ohledem na přítomnost obřího 3" displeje jsou i ovládací prvky vzadu značně nahuštěny směrem k pravému okraji a při běžném focení je třeba digitál držet s takto nepříjemně posunutým těžištěm. Sony N1 je sice v kapse již trochu cítit, pořád to ale docela jde, ještě stále se dá tento kompakt označit jako "kapesní." Aparát je vyveden v osvědčené kombinaci stříbrného plastu s kovem, zde žádná překvapení, na jeho čelní straně nalezneme objektiv Carl Zeiss (v neaktivním stavu kompletně skrytý), vestavěný blesk a AF přisvícení. Optický hledáček přístroj nemá.Pokud dáte Sonyho N1 do rukou někomu, kdo v životě žádné digitální udělátko stylem (od slova "stylus") či prstem neovládal, patrně jej bude chvíli nerozhodně obracet v prstech a přemýšlet, jak že se to vlastně tahle věc ovládá, kolébkový přepínač zoomu, jedno táhlo pro výběr režimu (Foto, Video, Replay) a 2 knoflíky dole (jeden pro vstup do menu a druhý měnící počet informací na stále aktivním LCD) jsou opravdu veškeré dostupné ovládací prvky.Displej je sice navržen primárně pro ovládání prstem nebo nehtem, jde ale samozřejmě ovládat i propiskou, nosem či jinými částmi těla dle přání či potřeby...Na horní straně se zleva nachází mikrofon, nahoře reproduktor, zeleně podsvícené tlačítko power a spoušť, jejíž chod je možná trochu nejistý a nespolehlivý. Osobně bych ocenil jistější namáčknutí, domáčknutí je v pořádku.Levá strana obsahuje pouze reproduktor, pravá držák na poutko a zasunovací dvířka za nimiž se nachází šachta na akumulátor a slot na paměťovou kartu.A zde již slot v otevřeném stavu. Díky umístění na levé straně se s digitálem na stativu pracuje velmi pohodlně, jelikož kartu i akumulátor případně vyměníte i bez dvojího sun/nan-dávání a šroubování. Závit na stativ je kovový.
Nejnovější články
Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček Leica CL, nové APS-C CSC dostává hledáček
Společnost Leica dnes uvedla nový CSC fotoaparát CL s APS-C snímačem a rozlišením 24 megapixelů. Umí natáčet 4K video, dosahovat 10fps sekvenčního snímání a hlavním lákadlem má být elektronický hledáček.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek Polaroid chce žalovat Fujifilm kvůli čtvercovému formátu instantních fotek
Společnost Polaroid je známá svými instantními čtvercovými fotografiemi. Podobný formát s bílým rámečkem ale používá i Fujifilm a Polaroid tak nyní hrozí žalobou. Případně by mu stačilo mimosoudní vyrovnání ve výšce několika milionů dolarů. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Doporučené fotoaparáty: listopad 2017 Doporučené fotoaparáty: listopad 2017
Pokračujeme v cyklu článků pro snadnější výběr fotoaparátů, a to ať se jedná o kompakt, zrcadlovku nebo CSC. Vybíráte tedy nový přístroj? Pojďte se s námi podívat, které modely jsou v jednotlivých kategoriích ty nejlepší.
Včera, návod, Milan Šurkala68 komentářů
Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč Pentax v zimním cashbacku vrací až 7800 Kč
Ani Pentax nezůstal pozadu a stejně jako drtivá většina dovozců fotoaparátů, i on má svou akci typu cashback pro letošní zimu. V tomto případě se bude týkat vybraných zrcadlovek a objektivů, kdy za kus můžete dostat zpět až 7800 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm Black Friday: zimní cashback zdvojnásoben! Fujifilm Black Friday: zimní cashback zdvojnásoben!
Vedle tříměsíčního zimního cashbacku uvedla společnost Fujifilm také speciální akci Black Friday. V rámci čtyř dnů od 24. do 27. listopadu budou všechny částky zimního cashbacku zdvojnásobeny, maximálně až na 11.200 Kč.
19.11.2017, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře