www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky
, , recenze: specifikace produktu
Když nám dorazil do redakce na recenzi digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-N1, už při prvním rozbalení jsem si udiveně říkal, že digitál s tak upatlaným displejem jsem ještě skutečně neviděl. Za chvíli se ale vše vyjasnilo - vždyť to byl přece N1 s dotekovým 3" displejem! A jak si nakonec vedl v testech? Povíme si v dnešní recenzi...reklama
Podobně jako některá další technika Sony, i tento aparát nám přišel v novinářské testovací verzi, tedy snímečkem obsahu krabice dnes bohužel nezačneme. Co se ovšem v zákaznické krabici bude nacházet si říct jistě můžeme, tedy: Sony Cyber-shot DSC-N1, NP-BG1 lithium-ion akumulátor, nabíječka, stylus, poutko, USB + A/V + DC-in kábl (jeden univerzální), CD-ROM (Sony Picture Package, Music Transfer a USB drivery), Quick Start Guide a 129stránkový manuál, obojí tištěné. Stylus se na rozdíl od všech PDA neukrývá v těle aparátu, ale je určen pro venkovní nošení, takže majitelé N1ky jej asi budou nuceni buď nosit sólo (peněženka?) či místo něj ovládat digitál prstem.

Hned při prvním úchopu se Sony Cyber-shot DSC-N1 drží docela dobře, pouze spodní hrana trochu tlačí na prostředník, s ohledem na přítomnost obřího 3" displeje jsou i ovládací prvky vzadu značně nahuštěny směrem k pravému okraji a při běžném focení je třeba digitál držet s takto nepříjemně posunutým těžištěm. Sony N1 je sice v kapse již trochu cítit, pořád to ale docela jde, ještě stále se dá tento kompakt označit jako "kapesní." Aparát je vyveden v osvědčené kombinaci stříbrného plastu s kovem, zde žádná překvapení, na jeho čelní straně nalezneme objektiv Carl Zeiss (v neaktivním stavu kompletně skrytý), vestavěný blesk a AF přisvícení. Optický hledáček přístroj nemá.Pokud dáte Sonyho N1 do rukou někomu, kdo v životě žádné digitální udělátko stylem (od slova "stylus") či prstem neovládal, patrně jej bude chvíli nerozhodně obracet v prstech a přemýšlet, jak že se to vlastně tahle věc ovládá, kolébkový přepínač zoomu, jedno táhlo pro výběr režimu (Foto, Video, Replay) a 2 knoflíky dole (jeden pro vstup do menu a druhý měnící počet informací na stále aktivním LCD) jsou opravdu veškeré dostupné ovládací prvky.Displej je sice navržen primárně pro ovládání prstem nebo nehtem, jde ale samozřejmě ovládat i propiskou, nosem či jinými částmi těla dle přání či potřeby...Na horní straně se zleva nachází mikrofon, nahoře reproduktor, zeleně podsvícené tlačítko power a spoušť, jejíž chod je možná trochu nejistý a nespolehlivý. Osobně bych ocenil jistější namáčknutí, domáčknutí je v pořádku.Levá strana obsahuje pouze reproduktor, pravá držák na poutko a zasunovací dvířka za nimiž se nachází šachta na akumulátor a slot na paměťovou kartu.A zde již slot v otevřeném stavu. Díky umístění na levé straně se s digitálem na stativu pracuje velmi pohodlně, jelikož kartu i akumulátor případně vyměníte i bez dvojího sun/nan-dávání a šroubování. Závit na stativ je kovový.
Nejnovější články
Základní full frame DSLR Canon EOS 6D Mark II s 26MPx čipem Základní full frame DSLR Canon EOS 6D Mark II s 26MPx čipem
Po mnoha letech čekání představila společnost Canon novou základní full frame zrcadlovku EOS 6D Mark II. Přináší nový 26,2MPx Dual Pixel CMOS AF senzor i elektronickou stabilizaci Full HD videa.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  6 komentářů
Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8 Lensbaby uvedlo portrétní objektiv Velvet 85mm f/1.8
Lensbaby rozšiřuje nabídku objektivů řady Velvet o nový model Velvet 85mm f/1.8. Na nižších clonách má nabídnout jemně zastřenou kresbu a chlubit se také může solidním zvětšením pro focení makro fotografií.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Sony IMX183CLK-J, 1,0" čip s globálním resetem Sony IMX183CLK-J, 1,0" čip s globálním resetem
Další novinkou z dílen společnosti Sony jsou dva 1,0" CMOS BSI snímače IMX183CLK-J a IMX183CQJ-J s rozlišením 20 megapixelů. Ty disponují funkcí globálního resetu, která se svým chováním dokáže přiblížit globální závěrce.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Lexar končí s paměťovými kartami a čtečkami v maloobchodu Lexar končí s paměťovými kartami a čtečkami v maloobchodu
Společnost Micron, pod kterou spadá výrobce paměťových zařízení Lexar, oznámila, že Lexar pro běžný maloobchodní trh skončí. Pod touto značkou se vyráběly paměťové karty, USB disky, čtečky karet a další podobné produkty.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář
Italský Nikon v Guinessově knize rekordů: největší lidský fotoaparát Italský Nikon v Guinessově knize rekordů: největší lidský fotoaparát
Italský distributor fotoaparátů Nikon, společnost Nital, se dostala do Guinessovy knihy rekordů za tvorbu největšího lidského fotoaparátu. Tento rekord byl součástí oslavy 100letého výročí společnosti Nikon
27.6.2017,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře