www.digimanie.cz
>
>
>
>

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky

Sony Cyber-shot DSC-N1: Na dosah ruky
, , recenze: specifikace produktu
Když nám dorazil do redakce na recenzi digitální fotoaparát Sony Cyber-shot DSC-N1, už při prvním rozbalení jsem si udiveně říkal, že digitál s tak upatlaným displejem jsem ještě skutečně neviděl. Za chvíli se ale vše vyjasnilo - vždyť to byl přece N1 s dotekovým 3" displejem! A jak si nakonec vedl v testech? Povíme si v dnešní recenzi...
reklama
Podobně jako některá další technika Sony, i tento aparát nám přišel v novinářské testovací verzi, tedy snímečkem obsahu krabice dnes bohužel nezačneme. Co se ovšem v zákaznické krabici bude nacházet si říct jistě můžeme, tedy: Sony Cyber-shot DSC-N1, NP-BG1 lithium-ion akumulátor, nabíječka, stylus, poutko, USB + A/V + DC-in kábl (jeden univerzální), CD-ROM (Sony Picture Package, Music Transfer a USB drivery), Quick Start Guide a 129stránkový manuál, obojí tištěné. Stylus se na rozdíl od všech PDA neukrývá v těle aparátu, ale je určen pro venkovní nošení, takže majitelé N1ky jej asi budou nuceni buď nosit sólo (peněženka?) či místo něj ovládat digitál prstem.

Hned při prvním úchopu se Sony Cyber-shot DSC-N1 drží docela dobře, pouze spodní hrana trochu tlačí na prostředník, s ohledem na přítomnost obřího 3" displeje jsou i ovládací prvky vzadu značně nahuštěny směrem k pravému okraji a při běžném focení je třeba digitál držet s takto nepříjemně posunutým těžištěm. Sony N1 je sice v kapse již trochu cítit, pořád to ale docela jde, ještě stále se dá tento kompakt označit jako "kapesní." Aparát je vyveden v osvědčené kombinaci stříbrného plastu s kovem, zde žádná překvapení, na jeho čelní straně nalezneme objektiv Carl Zeiss (v neaktivním stavu kompletně skrytý), vestavěný blesk a AF přisvícení. Optický hledáček přístroj nemá.Pokud dáte Sonyho N1 do rukou někomu, kdo v životě žádné digitální udělátko stylem (od slova "stylus") či prstem neovládal, patrně jej bude chvíli nerozhodně obracet v prstech a přemýšlet, jak že se to vlastně tahle věc ovládá, kolébkový přepínač zoomu, jedno táhlo pro výběr režimu (Foto, Video, Replay) a 2 knoflíky dole (jeden pro vstup do menu a druhý měnící počet informací na stále aktivním LCD) jsou opravdu veškeré dostupné ovládací prvky.Displej je sice navržen primárně pro ovládání prstem nebo nehtem, jde ale samozřejmě ovládat i propiskou, nosem či jinými částmi těla dle přání či potřeby...Na horní straně se zleva nachází mikrofon, nahoře reproduktor, zeleně podsvícené tlačítko power a spoušť, jejíž chod je možná trochu nejistý a nespolehlivý. Osobně bych ocenil jistější namáčknutí, domáčknutí je v pořádku.Levá strana obsahuje pouze reproduktor, pravá držák na poutko a zasunovací dvířka za nimiž se nachází šachta na akumulátor a slot na paměťovou kartu.A zde již slot v otevřeném stavu. Díky umístění na levé straně se s digitálem na stativu pracuje velmi pohodlně, jelikož kartu i akumulátor případně vyměníte i bez dvojího sun/nan-dávání a šroubování. Závit na stativ je kovový.
Nejnovější články
Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH Panasonic Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH
V dalším testu objektivů se podíváme do stáje Micro Four Thirds. Tentokrát to bude širokoúhlý objektiv Leica DG Summilux 15mm / F1.7 ASPH s velmi slušnou světelností a přitom i kompaktními rozměry.
17.4.2018, recenze, Milan Šurkala18 komentářů
Gitzo uvedlo batohy pro fotografy Adventury 30L a 45L Gitzo uvedlo batohy pro fotografy Adventury 30L a 45L
Gitzo je nejen výrobce vysoce kvalitních stativů, ale v nabídce má např. i batohy pro fotografy. Novinkou je řada Adventury, která čítá 30 a 45litrovou verzi. Obě pojmou DSLR i s nasazeným teleobjektivem a spoustu dalších objektivů.
16.4.2018, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
World Press Photo 2018 vyhrál snímek hořícího muže World Press Photo 2018 vyhrál snímek hořícího muže
Letošní fotografickou soutěž World Press Photo 2018 vyhrál venezuelský fotograf Ronaldo Schemidt za snímek hořícího protestujícího muže při nepokojích ve Venezuele proti prezidentovi Nicolasi Madurovi.
15.4.2018, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Velká nadílka firmwarů Fujifilmu pro X systém Velká nadílka firmwarů Fujifilmu pro X systém
Fujifilm dlouhodobě udržuje své fotoaparáty aktuální pomocí nových firmwarů a nyní představil další bohatou nadílku aktualizací. Té se dočkal fotoaparát X-T20 a v nejbližších týdnech se dočká i X-H1, X-T2, X-Pro2, X-E3 a X100F.
13.4.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
V Michiganu vyvinuli mini-snímač, který se sám napájí V Michiganu vyvinuli mini-snímač, který se sám napájí
Vědci z Univerzity v Michiganu vyvinuli nový miniaturní snímač, který ke své práci nepotřebuje žádnou baterii. Napájí se solární energií, tedy světlem, které snímá, ale nevyužije ke tvorbě výsledného snímku.
13.4.2018, aktualita, Milan Šurkala1 komentář