reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.

, , recenze
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.
Známá dětská hádanka o psovi a nejlepším 4nohém příteli by se dala ve fotografickém prostředí volně prafrázovat na "Jaký je nejlepší přítel fotografa, co má 3 nohy?" Samozřejmě dobrý a kvalitní stativ! Ten zabezpečí pohybovou neostrostí nezatížené snímky a také je prakticky nezbytný při focení v noci i obecně v místnostech bez blesku.
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.
Stolní ministativ FOMEI WT-21 nalezneme v katalogu v sekci "GSM foto," tedy o primárním účelu jeho existence není sporu. Hlava stativu má chod 180° kolem horizontální osy a 360° kolem vertikální, naklonit lze hlavu jen velmi nepatrně, cca 5 - 10°.
Pokus o zapasování kompaktu či ultrazoomu do stativu dopadl nanejvýš bledě, proporce, vůle a také materiál je dimenzován pro symetrické mobily spíše menší váhy (v porovnání s digitály samozřejmě, Siemensí SX1 na snímku dole není zrovna kolibřík...) a i když je stativ se zmíněnými ještě docela použitelný, bylo na něm zřejmé, že je to již trochu nad jeho síly - v mezních polohách už ztrácel balanc. Pozor, aby nebyla mýlka, samozřejmě nelze mít stativu za zlé, že jej lze používat pouze k tomu pro co je navržen, to jen recenzenti rádi hledají, kde mají věci hranice...
Jelikož je stativ určen především pro mobily, obsahuje kromě čtvrtpalcového závitu již jen pravou a nefalšovanou objímku, redukce na milión mobilních koncovek na trhu se naštěstí nekoná.
Speciální ministativ pro GSM přístroj je jistě zajímavý nápad, bohužel, u kusu, který jsme měli na recenzi, se takřka okamžitě uvolnila koncovka pro nastavování tloušťky objímky, takže pokud to není kusová vada, zřejmě si ji budete muset svépomocí přilepit, protože závit, na kterém je koncovka upevněna, při pokusu o utahování mezi palcem a ukazováčkem docela nepříjemně porcuje kůži..

Doporučená cena tohoto stativu je 225,- Kč včetně DPH.
reklama