reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.

, , recenze
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.
Známá dětská hádanka o psovi a nejlepším 4nohém příteli by se dala ve fotografickém prostředí volně prafrázovat na "Jaký je nejlepší přítel fotografa, co má 3 nohy?" Samozřejmě dobrý a kvalitní stativ! Ten zabezpečí pohybovou neostrostí nezatížené snímky a také je prakticky nezbytný při focení v noci i obecně v místnostech bez blesku.
Téma měsíce - Přehled stativů do 1500,- Kč, díl I.
Již první pohled na koženkové pouzdro stativu FOMEI QU-100 U-POD napovídá, že se nám do ruky dostává něco fajnovějšího a další nálezy toto zjištění jen potvrzují. Nejprve k fyzickým parametrům: Výška 245 - 365 mm dle stavu složenosti, váha 265 g a maximální povolené zatížení 3 kg.
Na dalším snímku je stativ po vybalení, k jeho instalaci je třeba provést několik jednoduchých kroků - odklopit půlkruhovou drátěnou pojistku dole, vyklopit všechny 3 nohy na doraz (přiloženým 6hranným klíčem lze regulovat vůli v kloubech, a to pro každý sólo).
Následuje posun této pohyblivé části dolu a její zašroubování do části spodní, kam přesně zapadá její závit. Pokud povolíme gumovou část (připomínající soudek) těsně pod hlavicí stativu, můžeme hlavici vytáhnout o dalších 12 centimetrů nahoru a získat tak finální podobu stativu.
Hlava stativu je 2D, což znamená plynulé točení kolem osy vertikální a 180° kolem horizontální (digitál na snímku dole by šlo otočit aby mířil do stropu).
Chod všech utahovátek je spolehlivý a hladký, nikde nic nevrže, stabilita stativu je s běžným digitálem vynikající i v mezních polohách.
Tento stativ je prodáván za 990,- Kč včetně DPH.
reklama