www.digimanie.cz
>
>
>
>

Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!

Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!
Společnost UMAX se jako mnohé další IT firmy snaží prosadit i na trhu low-endových digitálních fotoaparátů. Položili jsme si otázku jak se jí v tomto snažení daří, a proto dnes přinášíme bližší pohled na 2Mpix novinku AstraPix 540.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!
  2. Vzhled a ovládání
  3. Dodávané příslušenství a praxe
  4. Závěr
reklama
Úvod a specifikace fotoaparátu

V dnešní recenzi uvedeme horkou digitální novinku z produkce společnosti UMAX, která se, podobně jako jiné firmy v IT branži, snaží prorazit i na části trhu s fotografickými přístroji. Hned na začátku si můžeme říct, že se jedná o kompaktní digitální fotoaparát s monofokálním objektivem a sadou základních fotografických funkcí, které odpovídají jeho určení a požadavkům cílové skupiny uživatelů. Co není příliš obvyklé je fakt, že je přístroj vybaven možností přehrávání zvukových souborů ve formátu MP3. Ale podívejme se na fotoaparát blíže.

Aparát nám dává k dispozici monofokální objektiv o ohniskové délce 9.2 mm se světelností F2.8, který fotografii "vykresluje" na 2 Mpix CMOS prvek umístěný za ním (lze použít dvojnásobný digitální zoom). Závěrka fotoaparátu je elektronická a řízení expozice je zcela v "rukou" automatiky. Samozřejmostí je blesk, jehož výkon odpovídá standardům této třídy aparátů. Fotoaparát umí nahrávat krátké videosekvence či zvukový záznam, pro změnu ale může fungovat i jako přehrávač souborů MP3. Je vybaven 7MB vestavěné flash paměti, což se hodí, protože ve standardní dodávce není paměťová karta CompactFlash. Základní nastavení lze provádět jednoduše pomocí stavového displeje, prohlížení fotografií a další nastavení se provádí pomocí LCD displeje a pouze čtyř tlačítek. Celkovou specifikaci fotoaparátu udává následující tabulka:


Snímač2 MPix CMOS
ObjektivFix fokus, f=9,2 mm, F=2.8
Rozlišení snímků1600 x 1200
Rozlišení videa320 x 240 bodů / 30 snímků za vteřinu
Interní paměť7 MB Flash
Paměťové mediumCompact Flash karta typ I
BleskVestavěný, auto / zap / vyp
HledáčekOptický
Zoom2 x digitální s 12 kroky
Formát souborůJPEG, AVI, MP3
LCD monitorBarevný 4,1 cm TFT
RozhraníUSB, TV výstup
Operační systémyWindows 98 / Me / 2000 / XP, MacOS 9.x až MacOS X (MSDC driver)
Napájení4 x AA alkalické baterie (přiložené)
Rozměry114 x 65 x 40 mm
Hmotnost210 g
Záruka2 roky
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala