www.digimanie.cz
>
>
>
>

Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!

Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!
Společnost UMAX se jako mnohé další IT firmy snaží prosadit i na trhu low-endových digitálních fotoaparátů. Položili jsme si otázku jak se jí v tomto snažení daří, a proto dnes přinášíme bližší pohled na 2Mpix novinku AstraPix 540.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. Umax AstraPix 540: Fotoaparát s MP3? I to je dnes možné!
  2. Vzhled a ovládání
  3. Dodávané příslušenství a praxe
  4. Závěr
reklama
Úvod a specifikace fotoaparátu

V dnešní recenzi uvedeme horkou digitální novinku z produkce společnosti UMAX, která se, podobně jako jiné firmy v IT branži, snaží prorazit i na části trhu s fotografickými přístroji. Hned na začátku si můžeme říct, že se jedná o kompaktní digitální fotoaparát s monofokálním objektivem a sadou základních fotografických funkcí, které odpovídají jeho určení a požadavkům cílové skupiny uživatelů. Co není příliš obvyklé je fakt, že je přístroj vybaven možností přehrávání zvukových souborů ve formátu MP3. Ale podívejme se na fotoaparát blíže.

Aparát nám dává k dispozici monofokální objektiv o ohniskové délce 9.2 mm se světelností F2.8, který fotografii "vykresluje" na 2 Mpix CMOS prvek umístěný za ním (lze použít dvojnásobný digitální zoom). Závěrka fotoaparátu je elektronická a řízení expozice je zcela v "rukou" automatiky. Samozřejmostí je blesk, jehož výkon odpovídá standardům této třídy aparátů. Fotoaparát umí nahrávat krátké videosekvence či zvukový záznam, pro změnu ale může fungovat i jako přehrávač souborů MP3. Je vybaven 7MB vestavěné flash paměti, což se hodí, protože ve standardní dodávce není paměťová karta CompactFlash. Základní nastavení lze provádět jednoduše pomocí stavového displeje, prohlížení fotografií a další nastavení se provádí pomocí LCD displeje a pouze čtyř tlačítek. Celkovou specifikaci fotoaparátu udává následující tabulka:


Snímač2 MPix CMOS
ObjektivFix fokus, f=9,2 mm, F=2.8
Rozlišení snímků1600 x 1200
Rozlišení videa320 x 240 bodů / 30 snímků za vteřinu
Interní paměť7 MB Flash
Paměťové mediumCompact Flash karta typ I
BleskVestavěný, auto / zap / vyp
HledáčekOptický
Zoom2 x digitální s 12 kroky
Formát souborůJPEG, AVI, MP3
LCD monitorBarevný 4,1 cm TFT
RozhraníUSB, TV výstup
Operační systémyWindows 98 / Me / 2000 / XP, MacOS 9.x až MacOS X (MSDC driver)
Napájení4 x AA alkalické baterie (přiložené)
Rozměry114 x 65 x 40 mm
Hmotnost210 g
Záruka2 roky
Nejnovější články
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář