www.digimanie.cz
>
>
>
>

UMAX AstraPix 630: Lepší a lepší

UMAX AstraPix 630: Lepší a lepší
, , recenze: specifikace produktu
V dnešní recenzi se blíže podíváme na další fotoaparát ze "stáje" firmy UMAX. Vypadá to, že se firma skutečně snaží o solidní zastoupení na trhu a poučena z předchozích modelů, vrhla se do vylepšování. Na modelu AstraPix 630 je už vidět, že se designéři poučili (ať už z vlastních chyb či u konkurence) a výsledné snímky také nejsou úplně k zahození. Konečně posuďte sami...
K oblíbeným
Kapitoly článku:
reklama
Úvod a specifikace fotoaparátu

Po několikaměsíční odmlce se k nám do redakce na recenzi dostal opět fotoaparát firmy UMAX. Jedná se sice o společnost věnující se IT zařízením již dlouhou dobu, ovšem digitální fotoaparáty - to je jiná kategorie. Ačkoliv UMAX rozhodně není lídrem v technologii digitálních fotografií, přeci jenom se snaží "ukousnout" i pro sebe alespoň část trhu. A posledním modelem, se kterým UMAX "vytáhl" do boje proti svým konkurentům v low endové třídě je AstraPix 630. A na něj si dnes posvítíme.

AstraPix 630 je digitální fotoaparát, který tak nějak vychází z mnoha již osvědčených typů podobných přístrojů. Myslím, že si nehraje na žádnou zbytečnou eleganci a skutečně slouží hlavně účelu pro nějž byl vypuštěn na trh - tedy k pořizování fotografií. Stručně by se dal charakterizovat jako low-endový třímegapixelový fotoaparát, vybavený monofokálním objektivem. Tedy stejně jako v případě jeho dříve recenzovaných bratříčků nemá uživatel žádnou možnost si opticky předměty přiblížit (tedy kromě situace, kdy se k nim přiblíží sám - ovšem jen za předpokladu, že je to možné). Tato vlastnost víceméně fotoaparát poněkud degraduje i a přesto, že se jedná o 3 Mpix přístroj jej řadím mezi low-end. Je ovšem fakt, že AstraPix 630 patří do zcela nové skupiny digitálních fotoaparátů UMAXu a jeho vyspělejší bratříček AstraPix 670 je již trojnásobným optickým zoomem vybaven.

Vnitřní elektronika fotoaparátu poskytuje dnes již tradiční standard, takže přístroj díky tomu ani neoslní, ale ani nezklame. Koneckonců je určen především pro specifickou část trhu a případní uživatelé si k němu najdou cestu sami.

Co se týká testování, docela mě zklamalo, že součástí přístroje není paměťová karta (v případě 3 Mpix přístroje alespoň 32 MB). Na vestavěnou interní paměť o kapacitě 16 MB se přeci jenom v nejvyšší kvalitě moc snímků nevejde. Z toho důvodu jsem byl při testování nucen použít rozlišení nižší. Nicméně o dobrých vlastnostech i případných nedostatcích si něco povíme až v dalším textu.


Specifikace:

Typ přístrojeKompaktní digitální fotoaparát s barevným LCD monitorem
Snímač CCD3.3 megapixely
Objektivpasivní TTL AF, 39 mm ekv. kinofilmu, F2.8/8.0
Rozsah zaostření 20 cm - nekonečno
Rozlišení snímků2048 x 1536, 1600 x 1200, 1280 x 1024 bodů
Formát souborůJPEG, AVI, podpora EXIF 2.2, DPOF, PIM
Videozáznamozvučený, 320 x 240 bodů, bez časového omezení (podle volného místa v paměti)
LCD monitorbarevný TFT displej, úhlopříčka 3,8 cm
Interní paměť16 MB Flash
Kapacita paměticca 12 - 251 snímků
Paměťové médiumSD karta (volitelně)
Digitální zoom3x, krok 0,2x
Rychlost závěrky1/3 - 1/1000 s
ExpoziceVícezónová TTL AE, možnost kompenzace v rozsahu -2EV až +2EV, krok 1/3EV
Vyvážení bíléautomatické, možnost ručního výběru režimu (denní světlo, zataženo, žárovkové nebo zářivkové osvětlení)
Citlivost ISO100
BleskIGBT, dosah 20 cm až 3 m, režimy auto / vypnutý / fill (trvale zapnutý) / redukce červených očí
Série snímků3 snímky na jedno zmáčknutí spouště
Samospoušťzpoždění 2 nebo 10 vteřin
RozhraníUSB, TV výstup
Napájení2 x AA alkalické baterie, v ceně nabíječka a 4 NiMH akumulátory GP 1600 mAh
Rozměry9,7 x 6,5 x 3,3 cm
Hmotnost150 g
Záruka2 roky
Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala