www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně se podíváme i na šum 13MPx snímače. Telefon dává k dispozici pouze JPEG snímky.
 
 
ISO 100
 
ISO 100 je zde nejnižší citlivostí a obraz je na svou třídu docela v pořádku. Dochází zde k hrudkování, ale na mobil to není zlé.
 
 
ISO 200
 
Citlivost ISO 200 obraz více vyhlazuje a přichází o saturaci barev. To je poněkud brzy.
 
 
ISO 400
 
ISO 400 dále zvyšuje rozmývání obrazu, červená už téměř neexistuje a také modrá je spíše šedá. Výrazné detaily jsou nadále zachovávány.
 
 
ISO 800
 
Dostáváme se k citlivosti ISO 800. Saturace nadále klesá, naopak rozmývání stoupá.
 
 
ISO 1600
 
Citlivost ISO 1600 stále zachovává výrazné detaily. Naproti tomu ty méně výrazné jsou slité do sebe bez kresby i barev.
 
 
ISO 3200
 
Nejvyšší citlivost ISO 3200 pak vytváří nevzhledné fleky a rozpíjí se i výraznější hrany. Dále se budeme podrobněji věnovat míře zachování detailů na snímcích vousů plyšového zajíce.
 
Xiaomi Redmi 4X ISO zajíc šum
 
výřezy z 13MPx snímků
 
I při nejnižší citlivosti jde vidět trochu rozmývání obrazu. Výraznější slévání detailů ale začíná až u ISO 200.
 
Xiaomi Redmi 4X ISO šum bílá plocha
 
výřezy z 13MPx snímků
 
Barevný šum je pečlivě odstraňován při všech citlivostech, takže jej neuvidíte ani při citlivosti ISO 3200. To se ostatně u dalších fotografií projevuje silnou ztrátou barev.

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře