www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama
Pochopitelně se podíváme i na šum 13MPx snímače. Telefon dává k dispozici pouze JPEG snímky.
 
 
ISO 100
 
ISO 100 je zde nejnižší citlivostí a obraz je na svou třídu docela v pořádku. Dochází zde k hrudkování, ale na mobil to není zlé.
 
 
ISO 200
 
Citlivost ISO 200 obraz více vyhlazuje a přichází o saturaci barev. To je poněkud brzy.
 
 
ISO 400
 
ISO 400 dále zvyšuje rozmývání obrazu, červená už téměř neexistuje a také modrá je spíše šedá. Výrazné detaily jsou nadále zachovávány.
 
 
ISO 800
 
Dostáváme se k citlivosti ISO 800. Saturace nadále klesá, naopak rozmývání stoupá.
 
 
ISO 1600
 
Citlivost ISO 1600 stále zachovává výrazné detaily. Naproti tomu ty méně výrazné jsou slité do sebe bez kresby i barev.
 
 
ISO 3200
 
Nejvyšší citlivost ISO 3200 pak vytváří nevzhledné fleky a rozpíjí se i výraznější hrany. Dále se budeme podrobněji věnovat míře zachování detailů na snímcích vousů plyšového zajíce.
 
Xiaomi Redmi 4X ISO zajíc šum
 
výřezy z 13MPx snímků
 
I při nejnižší citlivosti jde vidět trochu rozmývání obrazu. Výraznější slévání detailů ale začíná až u ISO 200.
 
Xiaomi Redmi 4X ISO šum bílá plocha
 
výřezy z 13MPx snímků
 
Barevný šum je pečlivě odstraňován při všech citlivostech, takže jej neuvidíte ani při citlivosti ISO 3200. To se ostatně u dalších fotografií projevuje silnou ztrátou barev.

reklama
Nejnovější články
Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval Fotopast kromě snímků přírody zvěčnila i muže, který před ní pózoval
Fotografové divoké přírody se někdy nestačí divit, co všechno zachytí jejich nastražené fotopasti. Někdy mají štěstí a jsou odměněni snímky očekávaného zvířete, jindy je může překvapit například neznámý pózující muž.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy Fotograf minimalisticky zachycuje bazény z ptačí perspektivy
Nejrůznější plavecké bazény můžou představovat zajímavé téma k fotografování. O tom je alespoň přesvědčen australský fotograf, který pracuje na fotografickém projektu, jehož jednotlivé snímky zobrazují bazény z ptačí perspektivy.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte Náhradní CCD snímače pro Leicu M9 došly, korodující čipy už nevyměníte
Leica M9 a její odvozeniny asi společnosti moc radosti neudělaly. Neslavně známé se totiž staly kvůli korodujícím CCD snímačům. Tato "koroze" postihovala krycí sklo čipu a nyní už dochází náhradní čipy pro výměnu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky Fotograf Tatsuya Tanaka vytváří působivé miniatury, třeba bazén z roušky
Japonský fotograf Tatsuya Tanaka vytváří opravdu působivé fotografie. Jeho výsledné miniatury používají běžných objektů denní potřeby, které proměňují v úplně jiné věci. Salát v horu, plachtu v moře nebo roušku v bazén.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F Meike 85mm f/1.8 s autofokusem nyní i pro Nikon F
Objektiv Meike 85mm f/1.8 s podporou automatického zaostřování je sice na trhu už dva roky, ale dosud byl k dispozici jen pro bajonet Canon EF. Nyní se objevuje i jeho varianta pro zrcadlovky značky Nikon.
Včera, aktualita, Milan Šurkala