www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama
Nezapomeneme se podívat také na chování smartphonu v protisvětle. Ten nabídne i HDR režim.
 
Xiaomi Redmi 4X protisvětlo 1
 
expoziční čas 1/6501 s, clona F2, citlivost ISO 102, ohnisko 33 mm, klikněte pro zvětšení
 
Odlesky nejsou vůbec problém, objektiv na ně téměř netrpí (zažil jsem ho jen na velmi málo snímcích). Horší je to už s kresbou ve stínech. Tam uvidíme jasový šum i ztrátu barev.
 
Xiaomi Redmi 4X protisvětlo 1 HDR
 
expoziční čas 1/483 s, clona F2, citlivost ISO 100, ohnisko 33 mm, klikněte pro zvětšení
 
HDR vylepšilo prokreslení stínů, které jsou méně zašuměné, také sluneční kotouč je o něco menší. Horší je to s vyrovnáváním jasů. Vzniká zde až příliš velký kontrast na hranách a aura kolem nich (halo efekt).
 
Xiaomi Redmi 4X protisvětlo 2
 
expoziční čas 1/2075 s, clona F5, citlivost ISO 101, ohnisko 33 mm, klikněte pro zvětšení
 
Smartphone zde vytvořil silný přepal, jediná expozice nestačila. Ve stínech se obraz trochu hrudkuje, nicméně prokreslení je i tak docela slušné, totéž se týká tenkých větví.
 
Xiaomi Redmi 4X protisvětlo 2 HDR
 
expoziční čas 1/347 s, clona F5, citlivost ISO 100, ohnisko 33 mm, klikněte pro zvětšení
 
HDR režim stáhl přepal v obloze, dodal i trochu více jasu stínům. Místy ale snímek působí trochu nerealisticky kvůli halo efektu.
 
Xiaomi Redmi 4X protisvětlo 3
 
expoziční čas 1/613 s, clona F2, citlivost ISO 100, ohnisko 33 mm, klikněte pro zvětšení
 
Fotografie opět v HDR režimu působí poněkud nerealisticky. Přijde mi, že jasy jsou srovnané možná až moc a saturace barev je např. u popelnic trochu přehnaná.

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře