www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama

Sférické zkreslení

 
V první části věnované optickým kvalitám objektivu se podíváme na zkreslení objektivu. To je v tomto případě soudkovité a vyznačuje se hodnotou +1,0 %, což je relativně malé zkreslení.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE zkreslení
 
 

Vinětace

 
Dalším studovaným parametrem bude vinětace, tedy ztmavení rohů. Jak vidíte, není to moc vážné, lze si všimnout jen jemného postupného tmavnutí. Rohy jsou zhruba o 0,7 EV tmavší než prostředek.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE vinětace
 
 

Kresba v praxi

 
Nezapomene ani na posouzení kresby uprostřed a v rozích obrazu. K tomu využijeme dvě scény, kdy ta první byla focena na vzdálenost zhruba třetiny metru.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 1
 
Střed je dosti detailní, rohy jsou jen lehce neostré. Ani ta vinětace zde není příliš vidět a po chromatické aberaci ani památky.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 2
 
Opět je vidět ostrý prostředek a poměrně slušné rohy. Ty chytají trochu auru, ale jinak jsou docela ostré.
 
 

Chromatická aberace

 
Ani v případě chromatické aberace nebudu negativní a naopak budu chválit. S barevnými konturami na hranách jsem se u snímků v podstatě nesetkával.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE chromatická aberace
 

Nejnovější články
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019 Canon dosáhl na 5 cen EISA 2019
Společnost Canon patřila v letošních cenách EISA Awards 2019 jednoznačně k těm nejúspěšnějším. Odnesla si totiž celkem pět cen. Dařilo se především objektivům, které si odnesly rovnou 4 ocenění.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2 Leica uvedla APO-Summicron-SL 50mm f/2
Novinkou pro systém L-Mount je objektiv z dílen Leicy, model APO-Summicron-SL 50mm f/2. Tato světelná padesátka nabídne odolnou konstrukci i velmi rychlý autofokus díky technologii Dual Syncro Drive.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře