www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama

Sférické zkreslení

 
V první části věnované optickým kvalitám objektivu se podíváme na zkreslení objektivu. To je v tomto případě soudkovité a vyznačuje se hodnotou +1,0 %, což je relativně malé zkreslení.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE zkreslení
 
 

Vinětace

 
Dalším studovaným parametrem bude vinětace, tedy ztmavení rohů. Jak vidíte, není to moc vážné, lze si všimnout jen jemného postupného tmavnutí. Rohy jsou zhruba o 0,7 EV tmavší než prostředek.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE vinětace
 
 

Kresba v praxi

 
Nezapomene ani na posouzení kresby uprostřed a v rozích obrazu. K tomu využijeme dvě scény, kdy ta první byla focena na vzdálenost zhruba třetiny metru.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 1
 
Střed je dosti detailní, rohy jsou jen lehce neostré. Ani ta vinětace zde není příliš vidět a po chromatické aberaci ani památky.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 2
 
Opět je vidět ostrý prostředek a poměrně slušné rohy. Ty chytají trochu auru, ale jinak jsou docela ostré.
 
 

Chromatická aberace

 
Ani v případě chromatické aberace nebudu negativní a naopak budu chválit. S barevnými konturami na hranách jsem se u snímků v podstatě nesetkával.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE chromatická aberace
 

reklama
Nejnovější články
Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD Fotobanka Shutterstock už fotografům vyplatila 1 mld. USD
Fotobanka Shutterstock patří k největším ve svém oboru a nyní slaví velký milník. Od roku 2004 totiž fotografům na provizích vyplatila více než jednu miliardu dolarů. Za prvních 11 měsíců letošního roku to bylo přes 145 milionů.
11.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF Sony uvádí nové 2×2 OCL řešení mobilních snímačů pro celoplošný fázový AF
Sony vylepšilo své snímače s Quad Bayerovou barevnou maskou o novou technologii 2×2 On-Chip Lens (OCL). Ta zvětšuje mikročočky nad pixely, které pokrývají 2×2 pixely, což má mít výhody zejména pro autofokus.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala50 komentářů
Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč Zimní cashback: Sony vrací až 10000 Kč
Cashback si pro letošní rok připravila i společnost Sony. Ten potrvá do konce ledna 2020 a zpět můžete dostat až 10.000 Kč, což platí pro objektiv SELP18110G. Dostane se ale i na jiné objektivy, fotoaparáty, blesky a jiné příslušenství.
9.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom Samsung Galaxy S11 má mít 108MPx čip a 5× zoom
Pomalu se blíží nový smartphone Samsung Galaxy S11, který má být opět jedním z nejlepších fotomobilů na trhu. Tentokrát mu k tomu ale nemá dopomoci nízké rozlišení, ale naopak vysoké. Má mít 108MPx 1/1,33" senzor.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR Je to tady! Dodávky CSC fotoaparátů překonaly DSLR
Vyšla další statistika výroby a dodávek fotoaparátů organizace CIPA. A ta za říjen ukazuje historický milník. CSC fotoaparáty totiž překonaly digitální zrcadlovky nejen v objemu prodeje, ale i v počtu kusů.
8.12.2019, aktualita, Milan Šurkala33 komentářů