www.digimanie.cz
>
>
>

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu

Xiaomi Redmi 4X LTE: miláček davu
, , recenze
Jedním z nejoblíbenějších telefonů na českém trhu, ne-li nejoblíbenějším, je superlevný Xiaomi Redmi 4X LTE. Nabídne slušný hardware, 5,0" HD displej, čtečku otisků prstů a 13MPx fotoaparát se světelností F2,0 a podporou Full HD videa.
K oblíbeným
reklama

Sférické zkreslení

 
V první části věnované optickým kvalitám objektivu se podíváme na zkreslení objektivu. To je v tomto případě soudkovité a vyznačuje se hodnotou +1,0 %, což je relativně malé zkreslení.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE zkreslení
 
 

Vinětace

 
Dalším studovaným parametrem bude vinětace, tedy ztmavení rohů. Jak vidíte, není to moc vážné, lze si všimnout jen jemného postupného tmavnutí. Rohy jsou zhruba o 0,7 EV tmavší než prostředek.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE vinětace
 
 

Kresba v praxi

 
Nezapomene ani na posouzení kresby uprostřed a v rozích obrazu. K tomu využijeme dvě scény, kdy ta první byla focena na vzdálenost zhruba třetiny metru.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 1
 
Střed je dosti detailní, rohy jsou jen lehce neostré. Ani ta vinětace zde není příliš vidět a po chromatické aberaci ani památky.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE kresba objektivu 2
 
Opět je vidět ostrý prostředek a poměrně slušné rohy. Ty chytají trochu auru, ale jinak jsou docela ostré.
 
 

Chromatická aberace

 
Ani v případě chromatické aberace nebudu negativní a naopak budu chválit. S barevnými konturami na hranách jsem se u snímků v podstatě nesetkával.
 
Xiaomi Redmi 4X LTE chromatická aberace
 

Nejnovější články
Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů Canon umožní zrušení aretace prstence Control Ring u RF objektivů

Nové objektivy Canon řady RF pro full frame CSC fotoaparáty mají navíc jeden prstenec zvaný Control Ring. Ten umožňuje např. změnu ISO citlivosti nebo jiných parametrů. Za příplatek vás Canon zbaví aretovaných poloh, což se hodí např. pro video.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze Limitovaná edice Leica M Monochrom Drifter Lennyho Kravitze
Lenny Kravitz je nejen hudebník, ale velmi rád i fotografuje, má rád fotoaparáty Leica a černobílé snímky. Není divu, že ve spolupráci s ním uvádí Leica už druhou limitovanou edici některého svého fotoaparátu.
25.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
24.5.2019, aktualita, Milan Šurkala17 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře