www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla
, , recenze
Máme zde další podzim a s ním novou verzi fotografického editoru Zoner Photo Studio 18. Pochopitelně jsme jej nainstalovali a nyní si můžete přečíst recenzi. Jak se v praxi projeví zjednodušení modulů a čistší design?
K oblíbeným
reklama
V poslední testovací kapitole se podíváme a připomeneme si několik novinek této verze. Ve zkratce jsme se podívali na vytváření HD videosekvencí z fotografií, nový design aplikace a zjednodušení do tří modulů, máme zde nedestruktivní úpravy v modulu Vyvolat, samostatný prohlížeč, lepší práci se světly a stíny a další. To ale není vše. Zoner také přišel s podporou monitorů s vysokým DPI a podporou pro 4K displeje. Bohužel doma mám maximálně Full HD, takže toto jsem zatím nevyzkoušel. Aplikace je kompatibilní s Windows 10 (vyzkoušena na Windows 7 i Windows 10, na obou funguje).

Ještě jsme se ale nevěnovali sdílejícímu tlačítku, které najdete vedle zeleného tlačítka Export nebo Uložit ve všech modulech v pravém sloupci. I zde se totiž udály změny a Zoner přišel se zajímavými možnostmi sdílení a posílání snímků.


Zoner Photo Studio 18 Získat odkaz


Facebook a Twitter nechme tak, pojďme se podívat např. na Odkaz. Jistě jste mnohokrát chtěli někomu poslat odkaz na obrázek, který jste měli u sebe na počítači. Pak už bylo otázkou, kam jej nahrát. Mohli jste jej nahrát do galerie fóra, ve kterém jste diskutovali, oblíbený je např. ImageShack (nebo jiné podobné služby), tady máte možnost k tomu využít i Zoner Photo Studio 18. Jednoduše vyberete snímek na počítači, ke kterému chcete vytvořit odkaz, ten se nahraje na Zoneramu (není nutné mít zaregistrovaný účet na Zoneramě) a vy jen zkopírujete odkaz do sdíleného alba na Zoneramě.


Zoner Photo Studio 18 E-mail


Podobně to funguje u posílání e-mailů. Už žádné starosti s tím, jak velké soubory prolezou e-mailovým systémem. Snímek se nahraje na Zoneramu, vy v mailu pošlete text zprávy a obrázek nebude v příloze, protože se místo toho přidá odkaz na Zoneramu.


Zoner Photo Studio 18 sdílené odkazy


Přehled sdílených odkazů najdete pod sdílejícím tlačítkem úplně dole (položka Sdílené odkazy, viz první obrázek v této kapitole). Tady je můžete spravovat a mazat. Tyto odkazy totiž na Zoneramě nikde nenajdete.


Zoner Photo Studio 18 pohlednice


Nesmíme zapomenout ani na zasílány fyzických pohlednic. Napíšete zprávu, vyplníte adresu a pošlete. Zoner vaši fotografii vytiskne a odešle příjemci. Za toto vše chce 29 Kč na území ČR, případně 39 Kč do celého světa. Platit můžete platebními kartami nebo třeba Paypalem.

reklama
Nejnovější články
Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video Irix Cine 15mm T2.6: nový širokoúhlý objektiv pro video
Pro profesionální natáčení videa je určena novinka z dílen výrobce objektivů Irix. Její Cine 15mm T2.6 přináší velmi širokoúhlý záběr daný 15mm ohniskovou vzdáleností. Objektiv je odolný a k dispozici pro několik bajonetů.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují Olympus: vyšší zisk společnosti, fotoaparáty se zlepšují
Fiskální rok 2020 byl u společnosti Olympus poměrně povedeným. Firmě se totiž znatelně podařilo navýšit zisky a nás potěší i to, že fotografická divize snížila svou ztrátovost. Bohužel, zisky ještě pořád nepřináší.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější Adobe mění svá loga, budou jednodušší a barevnější
Společnost Adobe po dlouhé době mění svá loga. Chce využívat o něco teplejších odstínů, jednoduššího modernějšího designu bez rámečků a většího sjednocení log napříč nejrůznějšími platformami. 
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD Fotografka žaluje Microsoft kvůli ukradeným fotkám, chce 150.000 USD
Žaloby se nevyhýbají snad nikomu včetně velkých společností. Nyní k soudu zamíří Microsoft, který měl dle žaloby zveřejnit na svých stránkách fotografie od Matilde Gattoni, které ale nezakoupil a použil je neoprávněně.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají Fotobanka Dreamstime zvyšuje provize o 10 %, fotografové jásají
Je to jen pár dní, co fotobanka Shutterstock snížila provize fotografům a strhla tím obrovskou vlnu nevole. Konkurenční Dreamstime kontruje opačným krokem. Všem fotografům bez rozdílu zvýší provize o 10 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala