www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla
, , recenze
Máme zde další podzim a s ním novou verzi fotografického editoru Zoner Photo Studio 18. Pochopitelně jsme jej nainstalovali a nyní si můžete přečíst recenzi. Jak se v praxi projeví zjednodušení modulů a čistší design?
K oblíbeným
reklama
V poslední testovací kapitole se podíváme a připomeneme si několik novinek této verze. Ve zkratce jsme se podívali na vytváření HD videosekvencí z fotografií, nový design aplikace a zjednodušení do tří modulů, máme zde nedestruktivní úpravy v modulu Vyvolat, samostatný prohlížeč, lepší práci se světly a stíny a další. To ale není vše. Zoner také přišel s podporou monitorů s vysokým DPI a podporou pro 4K displeje. Bohužel doma mám maximálně Full HD, takže toto jsem zatím nevyzkoušel. Aplikace je kompatibilní s Windows 10 (vyzkoušena na Windows 7 i Windows 10, na obou funguje).

Ještě jsme se ale nevěnovali sdílejícímu tlačítku, které najdete vedle zeleného tlačítka Export nebo Uložit ve všech modulech v pravém sloupci. I zde se totiž udály změny a Zoner přišel se zajímavými možnostmi sdílení a posílání snímků.


Zoner Photo Studio 18 Získat odkaz


Facebook a Twitter nechme tak, pojďme se podívat např. na Odkaz. Jistě jste mnohokrát chtěli někomu poslat odkaz na obrázek, který jste měli u sebe na počítači. Pak už bylo otázkou, kam jej nahrát. Mohli jste jej nahrát do galerie fóra, ve kterém jste diskutovali, oblíbený je např. ImageShack (nebo jiné podobné služby), tady máte možnost k tomu využít i Zoner Photo Studio 18. Jednoduše vyberete snímek na počítači, ke kterému chcete vytvořit odkaz, ten se nahraje na Zoneramu (není nutné mít zaregistrovaný účet na Zoneramě) a vy jen zkopírujete odkaz do sdíleného alba na Zoneramě.


Zoner Photo Studio 18 E-mail


Podobně to funguje u posílání e-mailů. Už žádné starosti s tím, jak velké soubory prolezou e-mailovým systémem. Snímek se nahraje na Zoneramu, vy v mailu pošlete text zprávy a obrázek nebude v příloze, protože se místo toho přidá odkaz na Zoneramu.


Zoner Photo Studio 18 sdílené odkazy


Přehled sdílených odkazů najdete pod sdílejícím tlačítkem úplně dole (položka Sdílené odkazy, viz první obrázek v této kapitole). Tady je můžete spravovat a mazat. Tyto odkazy totiž na Zoneramě nikde nenajdete.


Zoner Photo Studio 18 pohlednice


Nesmíme zapomenout ani na zasílány fyzických pohlednic. Napíšete zprávu, vyplníte adresu a pošlete. Zoner vaši fotografii vytiskne a odešle příjemci. Za toto vše chce 29 Kč na území ČR, případně 39 Kč do celého světa. Platit můžete platebními kartami nebo třeba Paypalem.

Nejnovější články
Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8 Meike uvádí makro objektiv MK 85mm F2.8
Od společnosti Meike jsme se dočkali nového manuálního makro objektivu MK 85mm f/2.8. Ten je určený nově i pro další full frame CSC fotoaparáty a má dle výrobce dosahovat netradičně vysokého zvětšení 1,5:1.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění Sony zářilo v EISA Awards 2019, má 6 ocenění
Společnosti Sony se i letos hodně dařilo a v anketě EISA Awards 2019 zazářila. Dostala totiž ze všech výrobců fotografické techniky nejvyšší počet ocenění, šest. Dařilo se především full frame objektivům.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem Pinhole Pro X, pinhole objektiv se zoomem
Na Kickstarteru se objevil zajímavý objektiv Pinhole Pro X. Jak už napovídá první slovo, jde o objektiv typu pinhole, tedy s velmi malým otvorem bez optiky. Tentokrát bude zajímavý tím, že má až 2× zoom.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Doporučené fotoaparáty: srpen 2019 Doporučené fotoaparáty: srpen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala54 komentářů
Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout Canon opravuje firmware, foťáky je možné hacknout
Bezpečnostní inženýři objevili zranitelnost v PTP komunikaci s fotoaparáty společnosti Canon, které pak lze hackersky napadnout. Prezentovali to např. na možnosti nainstalovat vyděračský ransomware. Canon už problém řeší.
15.8.2019, aktualita, Milan Šurkala11 komentářů