www.digimanie.cz
>
>
>

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla

Zoner Photo Studio 18: v jednoduchosti je síla
, , recenze
Máme zde další podzim a s ním novou verzi fotografického editoru Zoner Photo Studio 18. Pochopitelně jsme jej nainstalovali a nyní si můžete přečíst recenzi. Jak se v praxi projeví zjednodušení modulů a čistší design?
K oblíbeným
reklama
V poslední testovací kapitole se podíváme a připomeneme si několik novinek této verze. Ve zkratce jsme se podívali na vytváření HD videosekvencí z fotografií, nový design aplikace a zjednodušení do tří modulů, máme zde nedestruktivní úpravy v modulu Vyvolat, samostatný prohlížeč, lepší práci se světly a stíny a další. To ale není vše. Zoner také přišel s podporou monitorů s vysokým DPI a podporou pro 4K displeje. Bohužel doma mám maximálně Full HD, takže toto jsem zatím nevyzkoušel. Aplikace je kompatibilní s Windows 10 (vyzkoušena na Windows 7 i Windows 10, na obou funguje).

Ještě jsme se ale nevěnovali sdílejícímu tlačítku, které najdete vedle zeleného tlačítka Export nebo Uložit ve všech modulech v pravém sloupci. I zde se totiž udály změny a Zoner přišel se zajímavými možnostmi sdílení a posílání snímků.


Zoner Photo Studio 18 Získat odkaz


Facebook a Twitter nechme tak, pojďme se podívat např. na Odkaz. Jistě jste mnohokrát chtěli někomu poslat odkaz na obrázek, který jste měli u sebe na počítači. Pak už bylo otázkou, kam jej nahrát. Mohli jste jej nahrát do galerie fóra, ve kterém jste diskutovali, oblíbený je např. ImageShack (nebo jiné podobné služby), tady máte možnost k tomu využít i Zoner Photo Studio 18. Jednoduše vyberete snímek na počítači, ke kterému chcete vytvořit odkaz, ten se nahraje na Zoneramu (není nutné mít zaregistrovaný účet na Zoneramě) a vy jen zkopírujete odkaz do sdíleného alba na Zoneramě.


Zoner Photo Studio 18 E-mail


Podobně to funguje u posílání e-mailů. Už žádné starosti s tím, jak velké soubory prolezou e-mailovým systémem. Snímek se nahraje na Zoneramu, vy v mailu pošlete text zprávy a obrázek nebude v příloze, protože se místo toho přidá odkaz na Zoneramu.


Zoner Photo Studio 18 sdílené odkazy


Přehled sdílených odkazů najdete pod sdílejícím tlačítkem úplně dole (položka Sdílené odkazy, viz první obrázek v této kapitole). Tady je můžete spravovat a mazat. Tyto odkazy totiž na Zoneramě nikde nenajdete.


Zoner Photo Studio 18 pohlednice


Nesmíme zapomenout ani na zasílány fyzických pohlednic. Napíšete zprávu, vyplníte adresu a pošlete. Zoner vaši fotografii vytiskne a odešle příjemci. Za toto vše chce 29 Kč na území ČR, případně 39 Kč do celého světa. Platit můžete platebními kartami nebo třeba Paypalem.

Nejnovější články
Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku Želva s GoPro kamerou zachytila život v rybníku
Youtuber zveřejnil video, v němž předvádí, jak na jednu ze svých želv nádherných připevnil GoPro kameru. Želva pak v malém rybníku pořídila záběry světa a života ukrytého pod vodní hladinou. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Doporučené fotoaparáty: červen 2019 Doporučené fotoaparáty: červen 2019
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
Včera, návod, Milan Šurkala50 komentářů
Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR Canon vysvětlil, proč lze dělat lepší objektivy pro CSC než pro DSLR
Společnost Canon zveřejnila video, ve kterém vysvětluje, proč mohou mít CSC fotoaparáty snáze opticky kvalitnější objektivy než digitální zrcadlovky při menších rozměrech. Vše závisí na vzdálenosti senzoru od objektivu.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala22 komentářů
Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright Fotograf v Texasu prohrál soud, univerzita "může" porušit copyright
Americké soudnictví je často terčem vtipů, neboť v této zemi netušených soudních možností lze žalovat snad naprosto všechno. Poslední případ z Texasu pak ukázal, že může být dokonce legální porušovat copyright.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0 MS Optics představuje 50mm F1.5 a 50mm F1.0
Nezávislý výrobce objektivů MS Optics představuje dvě nové světelné padesátky pro M-Mount. Máme zde Vario Prasma 50mm F1.5 s optickým návrhem Plasmat a pak supersvětelný model ISM 50mm F1.0.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala