www.digimanie.cz
>
>
>

RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě

RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě
, , aktualita
William Optics spouští na Kickstarteru kampaň na nový objektiv RedCat 51. Ten je postaven na optickém designu Petzval a mělo by jít podle autorů o nejostřejší 250mm teleobjektiv, který byl kdy vyroben a bude mít vyměnitelný bajonet.
K oblíbeným
reklama
Na oblíbeném Kickstarteru se objevila další kampaň na zajímavý objektiv, kterým je v tomto případě nádherně červený RedCat 51. Tento objektiv je zajímavý hned z několika důvodů. Využívá optického návrhu Petzval a má tak extrémně jednoduchou konstrukci, která však v tomto případě i přesto slibuje excelentní optické výkony. Podle výrobce má jít totiž o nejostřejší 250mm objektiv, který byl kdy vyroben. Skládá se totiž jen z pouhých 4 optických členů ve 3 skupinách. Při ohniskové vzdálenosti 250 milimetrů má světelnost jen F4,9, takže rozhodně nejde o zrovna světelný objektiv. Pokud jde o rozměry, výrobce sice hovoří o malých mírách, ale o drobka rozhodně nejde.
 
objektiv RedCat 51
 
Výrobce myslel na co nejlepší kompatibilitu objektivu, takže jeho stativový závit je kompatibilní s několika systémy stativových hlav (Arca-Swiss, Vixen) a také není omezen na jediný bajonet. Objektiv totiž bude mít svůj závit M48, ke kterému bude pak dodán bajonet pro cílový systém (v podstatě redukce), u bajonetu bude také slot pro 48mm zadní filtry. Kompatibilní tak bude se systémy zrcadlovek Canon, Nikon, Pentax, CSC fotoaparáty Sony i Micro Four Thirds systémem. Zajímavosti je možnost nastavení tuhosti zaostřovacího prstence a objektiv je optimalizován i pro astrofotografii (je zde např. zobrazení úhlu natočení objektivu).
 
RedCat 51 MTF
 
Rozměry objektivu činí 225 mm na délku, v průměru má pak 80 mm. Hmotnost se pak zastavila na 1,47 kg. K objektivu dostanete např. i stylové pouzdro na přenášení. Koncová cena objektivu byla stanovena na $698, nicméně v kampani byl nějakou dobu k dispozici i za mnohem nižších $498. Levnější varianty už ale byly vykoupeny a nyní je nejlevnější varianta dostupná za $648.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami Lomography uvedlo objektiv Petzval 55mm f/1.7 s tvarovanými clonami

V nabídce společnosti Lomography se po šesti letech vývoje objevuje nový pevný objektiv Petzval 55mm f/1.7 Mk II. Ten se vyznačuje nastavitelným bokehem díky různě tvarovaným otvorům clony.

Včera, aktualita, Milan Šurkala
Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx Fujifilm GFX 100: nový středoformát se 102 MPx
Společnost Fujifilm představila nový středoformátový fotoaparát GFX 100, který už podle svého názvu zaujme jednou svou vlastností. Velmi vysokým rozlišením 102 MPx. Dále tu najdeme např. podporu 4K videa.
Včera, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou Odolný Olympus Tough TG-6 vylepšuje focení pod vodou
Společnost Olympus představila novou generaci outdoorového kompaktu Tough TG-6. Ten proti svému předchůdci přichází s vylepšenými režimy pro focení makra a pod vodou. I nadále má objektiv se světelností F2,0.
23.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 % Sony zvyšuje svůj tržní podíl na 24 %
Společnosti Sony se na trhu fotoaparátů docela daří a podle posledních zpráv se jí podařilo zvýšit tržní podíl na velmi slušných 24 %, čímž se dostává na druhou pozici. V mnoha sledovaných kategoriích fotoaparátů dokonce vede.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Cosina představuje Voigtländer Nokton 21mm f/1.4
Další novinkou z dílen společnosti Cosina je vysoce světelný širokoúhlý objektiv Voigtländer Nokton 21mm f/1.4 Aspherical. Ten je určený pro full frame CSC fotoaparáty Sony s bajonetem E/FE.
22.5.2019, aktualita, Milan Šurkala