www.digimanie.cz
>
>
>

RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě

RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě
, , aktualita
William Optics spouští na Kickstarteru kampaň na nový objektiv RedCat 51. Ten je postaven na optickém designu Petzval a mělo by jít podle autorů o nejostřejší 250mm teleobjektiv, který byl kdy vyroben a bude mít vyměnitelný bajonet.
K oblíbeným
reklama
Na oblíbeném Kickstarteru se objevila další kampaň na zajímavý objektiv, kterým je v tomto případě nádherně červený RedCat 51. Tento objektiv je zajímavý hned z několika důvodů. Využívá optického návrhu Petzval a má tak extrémně jednoduchou konstrukci, která však v tomto případě i přesto slibuje excelentní optické výkony. Podle výrobce má jít totiž o nejostřejší 250mm objektiv, který byl kdy vyroben. Skládá se totiž jen z pouhých 4 optických členů ve 3 skupinách. Při ohniskové vzdálenosti 250 milimetrů má světelnost jen F4,9, takže rozhodně nejde o zrovna světelný objektiv. Pokud jde o rozměry, výrobce sice hovoří o malých mírách, ale o drobka rozhodně nejde.
 
objektiv RedCat 51
 
Výrobce myslel na co nejlepší kompatibilitu objektivu, takže jeho stativový závit je kompatibilní s několika systémy stativových hlav (Arca-Swiss, Vixen) a také není omezen na jediný bajonet. Objektiv totiž bude mít svůj závit M48, ke kterému bude pak dodán bajonet pro cílový systém (v podstatě redukce), u bajonetu bude také slot pro 48mm zadní filtry. Kompatibilní tak bude se systémy zrcadlovek Canon, Nikon, Pentax, CSC fotoaparáty Sony i Micro Four Thirds systémem. Zajímavosti je možnost nastavení tuhosti zaostřovacího prstence a objektiv je optimalizován i pro astrofotografii (je zde např. zobrazení úhlu natočení objektivu).
 
RedCat 51 MTF
 
Rozměry objektivu činí 225 mm na délku, v průměru má pak 80 mm. Hmotnost se pak zastavila na 1,47 kg. K objektivu dostanete např. i stylové pouzdro na přenášení. Koncová cena objektivu byla stanovena na $698, nicméně v kampani byl nějakou dobu k dispozici i za mnohem nižších $498. Levnější varianty už ale byly vykoupeny a nyní je nejlevnější varianta dostupná za $648.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum Jedna cena EISA 2019 pro Huawei, Panasonic a Skylum
Poslední tři společnosti, které ještě získaly ocenění v letošní anketě EISA Awards 2019, jsou Huawei, Panasonic a Skylum, všechny shodně po jednom. Dostalo se na smartphone, CSC fotoaparát a software.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II Canonu unikla videa o EOS 90D a EOS M6 Mark II
Na internet unikla dvě prezentační videa společnosti Canon, která ukazují dva připravované fotoaparáty, zrcadlovku EOS 90D a CSC fotoaparát EOS M6 Mark II. Oba dva budou mít nový 32,5MPx APS-C snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z Širokoúhlý Viltrox 20mm f/1.8 nyní i pro Nikon Z
Viltrox rozšiřuje počet podporovaných bajonetů svého nového manuálního širokoúhlého objektivu 20mm f/1.8 o další. Oznámil totiž, že tento model bude k dispozici i pro full frame fotoaparáty Nikon Z.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019 Sigma a Tamron získávají 2 ceny EISA 2019
K dalším společnostem, které v letošní anketě EISA Awards 2019 vyhrály nějaké to ocenění, patří Sigma a Tamron. Není překvapivé, že v tomto případě šlo vždy o objektivy. Pro tento rok to byly jenom ty zoomvací.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon Dvě ceny EISA 2019 pro Fujifilm a Nikon
Po dvou oceněních EISA Awards 2019 získalo několik společností. Nyní se podíváme na dvě z nich, Fujifilm a Nikon. Zde byly oceněny především CSC fotoaparáty s různými velikostmi snímačů a jeden objektiv.
18.8.2019, aktualita, Milan Šurkala