Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě

, , aktualita
RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě
William Optics spouští na Kickstarteru kampaň na nový objektiv RedCat 51. Ten je postaven na optickém designu Petzval a mělo by jít podle autorů o nejostřejší 250mm teleobjektiv, který byl kdy vyroben a bude mít vyměnitelný bajonet.
RedCat 51 má být nejostřejší 250mm objektiv na světě
Na oblíbeném Kickstarteru se objevila další kampaň na zajímavý objektiv, kterým je v tomto případě nádherně červený RedCat 51. Tento objektiv je zajímavý hned z několika důvodů. Využívá optického návrhu Petzval a má tak extrémně jednoduchou konstrukci, která však v tomto případě i přesto slibuje excelentní optické výkony. Podle výrobce má jít totiž o nejostřejší 250mm objektiv, který byl kdy vyroben. Skládá se totiž jen z pouhých 4 optických členů ve 3 skupinách. Při ohniskové vzdálenosti 250 milimetrů má světelnost jen F4,9, takže rozhodně nejde o zrovna světelný objektiv. Pokud jde o rozměry, výrobce sice hovoří o malých mírách, ale o drobka rozhodně nejde.
 
objektiv RedCat 51
 
Výrobce myslel na co nejlepší kompatibilitu objektivu, takže jeho stativový závit je kompatibilní s několika systémy stativových hlav (Arca-Swiss, Vixen) a také není omezen na jediný bajonet. Objektiv totiž bude mít svůj závit M48, ke kterému bude pak dodán bajonet pro cílový systém (v podstatě redukce), u bajonetu bude také slot pro 48mm zadní filtry. Kompatibilní tak bude se systémy zrcadlovek Canon, Nikon, Pentax, CSC fotoaparáty Sony i Micro Four Thirds systémem. Zajímavosti je možnost nastavení tuhosti zaostřovacího prstence a objektiv je optimalizován i pro astrofotografii (je zde např. zobrazení úhlu natočení objektivu).
 
RedCat 51 MTF
 
Rozměry objektivu činí 225 mm na délku, v průměru má pak 80 mm. Hmotnost se pak zastavila na 1,47 kg. K objektivu dostanete např. i stylové pouzdro na přenášení. Koncová cena objektivu byla stanovena na $698, nicméně v kampani byl nějakou dobu k dispozici i za mnohem nižších $498. Levnější varianty už ale byly vykoupeny a nyní je nejlevnější varianta dostupná za $648.