Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Režisér Johna Wicka natočil reklamu pomocí Apple iPhone 11 Pro

4.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Režisér David Leitch, který stojí za filmy jako John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw, natočil také reklamu na Apple iPhone 11 Pro. A pro video sněhové bitvy použil právě tyto telefony.
Opět se tu objevuje reklama, která byla natočena pomocí mobilního telefonu. Tentokrát ji má na svědomí Apple při propagaci svých smartphonů iPhone 11 Pro se třemi fotoaparáty. Režii si vzal na starosti David Leitch, který natočil i filmy John Wick, Deadpool 2 nebo Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw. Pochopitelně byla při natáčení použita různá doplňková příslušenství , což zajistilo např. lepší pohyb kamery ve scéně.
 
 
Video Snowbrawl ukazuje 1,5minutovou sněhovou bitvu mezi sestrou, bratrem a jejich týmy kamarádů. Je vidět, že reklamu točil někdo, kdo má s natáčením akčních snímků zkušenosti a tak je jen otázkou, jak moc limitující je zde natáčení pomocí telefonů. I když video vypadá působivě, nemohu se však ubránit dojmu, že by z telefonů šlo vymáčknout i více pomocí dalšího příslušenství a jiného softwaru.
 
 
Vypadá to totiž, že bylo natáčeno pomocí výchozí aplikace od Applu, která ale nedovoluje upravovat bitrate videa, což je na výsledku vidět. Zejména dynamické scény trpí na kompresi, kterou by např. Filmic Pro nebo ProMovie v takové míře asi neměly. Také je otázkou, jaký byl vlastně výstup ze stříhání. Za další jde vidět, že byly mnohdy použity až příliš krátké expoziční časy a padající sníh tak vypadá docela nepřirozeně (chtělo by to ND filtr prodlužující expozici, který iPhone 11 Pro a naprostá většina telefonů nemá). K reklamě bylo uvedeno i video ukazující, jak ji vlastně natáčeli.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.