www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh oznamuje vývoj objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4

Ricoh oznamuje vývoj objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4
, , aktualita
Společnost Ricoh oznámila, že vyvíjí nový pevný vysoce světelný objektiv HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 SDM AW. Ten má nabízet excelentní obraz od prostředka až do rohů, zaostřovací motorek SDM i vysokou odolnost.
K oblíbeným
reklama
Zrcadlovky Pentax od společnosti Ricoh budou moci ještě v tomto roce využít služeb nového připravovaného objektivu HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 SDM AW. Jeho vývoj byl před chvíli oznámen a dle Ricohu má jít o vysoce kvalitní sklo nové generace objektivů D FA*. Ta slibuje vysokou ostrost uprostřed i v rozích, velmi dobrou světelnost, jemný bokeh i vysokou kvalitu výroby a snadné ovládání. Podle společnosti by se měl objevit koncem letošního roku a zatím byly zveřejněny některé technické údaje i fotografie.
 
Ricoh HD Pentax-D FA* 85mm F1.4 SDM AW
 
Reálná ohnisková vzdálenost činí 85 mm, což znamená úhel záběru 28,5° na full frame tělech. Pokud se použije na APS-C fotoaparátech, přepočtená ohnisková vzdálenost vzroste na 130 mm a úhel záběru klesne na 19°. Světelnost má velmi dobrou hodnotu F1,4, irisovou clonu s 9 lamelami pak lze přiclonit nanejvýš na F16. Objektiv má být schopen zaostřit ze vzdálenosti 85 cm a dosahuje tak maximálního zvětšení 0,12×. K zaostřování je tu použit ultrazvukový motorek SDM (Supersonic Direct-drive Motor). V optické konstrukci máme najít 3 Super ED členy. Rozměry novinky činí 95 mm v průměru a 123,5 mm na délku. Nebude chybět ani odolná konstrukce vůči nepříznivému počasí, tedy proti prachu i dešti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst Fotograf používá veřejné webkamery k zachycení vylidněných italských měst
Fotografové to v současné době pandemie COVID-19 nemají jednoduché, někteří z nich se tedy snaží vymýšlet netradiční projekty, které můžou vytvářet i z domova. Tím se řídí i fotograf, který používá webkamery k zachycení italských měst v nynější situaci.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář
CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu CIPA 02/2020: kompakty rychle mizí z trhu
Máme zde únorová čísla dodávek fotoaparátů na trh a nejsou to vůbec pěkné hodnoty. CSC se docela drží, DSLR ale stále padají a naprostou pohromou byl únor pro kompakty. Ty výrazně spadly meziročně i proti letošnímu lednu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3 ProGrade Digital uvádí čtečky CFexpress pro USB 3.2 a Thunderbolt 3
Profesionálové využívající karty CFexpress budou moci využít nových rychlých čteček paměťových karet od společnosti ProGrade Digital. Ty jsou určené pro rozhraní Thunderbolt 3 nebo USB 3.2 Gen2.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii Phase One iXM-RS 280F: nový 280MPx fotoaparát pro leteckou fotografii
Phase One vyrábí i speciální středoformátové fotoaparáty pro letecké snímkování. Novinkou pro toto učení je iXM-RS 280F, který bude možné zakoupit i v konfiguraci se IR snímáním. Nabídne vysoké 280MPx rozlišení.
31.3.2020, aktualita, Milan Šurkala
Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů Italský fotograf v karanténě fotí portréty pomocí videohovorů
Návod, jak provádět svou práci z domu kvůli plošné karanténě, ukazuje italský fotograf. I když se může zdát, že profesionální fotografové nemohou své povolání v takové situaci vykonávat, lze to například přes videohovor.
30.3.2020, aktualita, Kateřina Hoferková2 komentáře