www.digimanie.cz
>
>
>
>

Ricoh představil odolný kompakt WG-70 s 5× zoomem

Ricoh představil odolný kompakt WG-70 s 5× zoomem
, , aktualita
Společnost Ricoh opět přišla s mírnou modifikací svého outdoorového kompaktu a představuje nový model WG-70. Ten má 5× optický zoom, funkci digitálního mikroskopu s LED světly a vysokou odolnost.
K oblíbeným
reklama
Ricoh opětovně aktualizuje svůj outdoorový kompakt a přináší další generaci WG-70. Ta navazuje na předchozí model WG-60 (a ten na spoustu předchozích), přičemž je těžké říci, jaké jsou mezi nimi vlastně rozdíly. Vypadá to akorát na umělecký efekt Cross Processing, neboť další režimy z tiskové zprávy (digitální mikroskop s 2MPx rozlišením, podvodní režim) byly už i u WG-60. U digitálního mikroskopu to nicméně vypadá na to, že lze nyní volit rozlišení z 2 až 12 MPx a tím ovlivnit velikost výřezu a zvětšení. Zůstává zde nadále 1/2,3" CMOS BSI snímač s rozlišením 16,76 MPx (efektivně 16 MPx).
 
Ricoh WG-70
 
Objektiv Ricoh nabídne 5× optický zoom v rozsahu 28 až 140 mm se světelností F3,5 až F5,5, cloní se tu dvoupolohovým ND filtrem, který dovolí hodnoty F4,2 až F6,6. Objektiv se skládá z 11 optických členů v 9 skupinách, 5 členů je asférických. Zaostřovat je možno od 50 cm v klasickém režimu, od 10 cm v makro režimu a dokonce od jediného cm v supermakru. K dispozici je také 46mm závit pro makro stojánek O-MS1. Kolem objektivu je 6 LED pro přisvícení na focený objekt, také pomáhají při focení selfie a ukazují pozici detekovaných osob.
 
Ricoh WG-70
 
Fotoaparát zvládá natáčení nanejvýš Full HD videa (1920×1080 pixelů), což je na dnešní dobu podprůměr, obzvlášť uvážíme-li, že je k dispozici maximálně 30 fps (60 fps v HD rozlišení). Využit je kodek MPEG-4 AVC/H.264. Jak u fotek, tak u videa, je k dispozici digitální stabilizace obrazu Digital SR, resp. Movie SR, u fotografií je to ještě Pixel Track SR. Sekvenční snímání dosahuje velmi podprůměrné hodnoty 1,08 fps.
 
Ricoh WG-70 má pouze automatické expoziční režimy. Citlivosti nabídnou rozsah ISO 125 až 6400, časy pak 1/4000 až 1/4 sekundy, v nočním režimu pak do 4 sekund. Korekce expozice má tradiční rozsah +/- 2 EV. Zpoždění spouště je dle výrobce 0,008 sekundy, fotoaparát najede za 1,5 sekundy. Nechybí např. HDR, vysokorychlostní video, time-lapse a bracketing.
 
Ricoh WG-70
 
Fotoaparát je vodotěsný do hloubky 14 metrů po dobu 2 hodin, vydrží pak pád z výšky 1,6 metru na tvrdou podložku a zátěž 100 kg. Také mu nemá vadit teplota do -10 °C. Zastaralých věcí je tu vedle videa více, vůbec se např. nehovoří o bezdrátových rozhraních.
 
Máme tu navíc menší 2,7" displej, jehož rozlišení dosahuje hodnoty jen 230.000 bodů (320×240 RGB pixelů). Vnitřní paměť fotoaparátu nabídne kapacitu 68 MB, využít pak lze paměťové karty typu SD, SDHC a SDXC. K dispozici je micro USB 2.0 i micro HDMI (typ D). O napájení se tu stará Li-Ion akumulátor D-LI92, jehož udávaná výdrž je na 300 snímků. Rozměry fotoaparátu jsou 122,5×61,5×29,5 mm, hmotnost je pak 173 gramů bez baterie a karty, resp. 193 gramů s tímto příslušenstvím. Do prodeje půjde v polovině března za cenu $280.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala