reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ricoh ukázal prototyp Pentax 16-85mm objektivu a dva objektivy pro full frame!

27.9.2014, Milan Šurkala, aktualita
Na Photokině 2014 ukázala společnost Ricoh prototypy nových objektivů pro zrcadlovky Pentax (K-mount). Mezi nimi lze nalézt např. širokoúhlý zoomovací univerzální objektiv 16-85mm a dva teleobjektivy. Oznámen byl vývoj full frame systému!
Společnost Ricoh ukázala na veletrhu Photokina 2014 trojici připravovaných objektivů pro zrcadlovky Pentax (K-mount). Prvním je objektiv HD PENTAX-DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR, což bude objektiv s přepočtenými ohniskovými vzdálenostmi od širokoúhlých 24 mm po 128 mm. Nabídne tedy příjemný univerzální 5,3× optický zoom. Světelnost má dosahovat hodnoty F3,5 až F5,6 podle zvoleného zoomu, nebude chybět ani voděodolná konstrukce. Objektiv by se měl oficiálně představit na konci letošního roku.


Ricoh HD PENTAX-DA 16-85mm F3.5-5.6ED DC WR


O dalších dvou objektivech toho zatím moc nevíme, neměly žádné označení. Oba budou telezoomy, tedy objektivy s dlouhými ohniskovými vzdálenostmi i optickým zoomem (ale nikoli širokým úhlem záběru). V prvním případě půjde o opravdu hodně dlouhé ohniskové vzdálenosti, ve druhém případě mají být trochu kratší, ale zase při lepší světelnosti. Kdy se objeví na trhu a o jaké přesně objektivy se bude jednat, zatím nevíme.


Chystaný telezoom Ricoh Pentax pro full frame DSLR


Co ale víme je to, že by se mělo jednat o objektivy pro full frame a zástupci Pentaxu oficiálně vypustili do světa, že se začalo pracovat na vývoji full frame fotoaparátu! Lépe řečeno, zmínili to v rozhovorech i na stránce Facebooku francouzského zastoupení.


Chystaný telezoom Ricoh Pentax pro full frame DSLR 2


Zdroj: www.photographyblog.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama