www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh uvádí objektiv HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW

Ricoh uvádí objektiv HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW
, , aktualita
Ricoh přichází s novým světelným objektivem pro své APS-C zrcadlovky. Jde o model HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW a nabídne nový zaostřovací motorek, odolnou konstrukci i konstantní světelnost F2,8.
K oblíbeným
reklama
Ricoh nadále vyvíjí svůj systém zrcadlovek a objektivů k nim. Představuje nový objektiv HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW, který je určen pro APS-C zrcadlovky Pentax. Při reálných ohniskových vzdálenostech 16-50 mm nabídne 24,5 až 76,5 mm po přepočtu a úhly záběru 83° až 31,5°. V celém ohniskovém rozsahu má konstantní světelnost F2,8 a 9lamelovou elektromagneticky ovládanou irisovou clonu lze přiclonit maximálně na F22. Elektromagnetické ovládání funguje u zrcadlovek s typem bajonetu KAF4 (K-S1, K-50 a novější).
 
HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW
 
Objektiv se skládá ze 16 optických členů, které jsou uspořádané do 10 skupin. Mezi nimi je i jeden ED člen, jeden ze skla s částečnou disperzí a dva asférické ED členy. Nechybí ani povrchová úprava HD Coating pro minimalizaci odlesků a závojů. Objektiv má zbrusu nový zaostřovací motorek PLM (Pulse Motor), přičemž dokáže ostřit od 30 cm a dosáhnout maximálně 0,24× zvětšení. Oproti minulé generaci motorů má být 2,2krát rychlejší na nejširší ohniskové vzdálenosti a 1,5krát na nejdelší. Rozměry objektivu činí 117 mm na délku a 84 mm v průměru. Využívá filtry se 77mm průměrem a váží nemalých 712 gramů (se sluneční clonou 750 gramů). Dnes už samozřejmostí je konstrukce odolná vůči prachu a nepříznivému počasí. V prodeji bude od srpna za 1400 USD.
 
HD Pentax-DA* 16-50mm F2.8 ED PLM AW
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů