www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR

Ricoh uvádí telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 WR
, , aktualita
Ricoh představil pro své zrcadlovky Pentax nový telezoom HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten je určen pro APS-C i full frame zrcadlovky a náramně připomíná objektiv Tamronu se stejným ohniskovým rozsahem.
K oblíbeným
reklama
Pro zrcadlovky Pentax je určen nový objektiv HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR. Ten má tedy 3× optický zoom v rozsahu 70 až 210 mm u full frame zrcadlovek (úhel záběru 34,5° až 11,8°). Při použití na APS-C tělech bude dosaženo přepočtených 107 až 322 mm (23° až 7,7°). V optické konstrukci najdeme 20 optických členů uspořádaných do 14 skupin, dále 3 ED členy a dva s částečnou disperzí. Tyto specifikace jsou v podstatě stejné jako u objektivu Tamron 70-210 mm a podle všeho to tak vypadá, že Ricoh (Pentax) opět přeznačkoval objektiv Tamronu. Světelnost má konstantní hodnotu F4 v celém ohniskovém rozsahu (kulatý otvor až do F9,5), maximální clona je pak F32. Irisová clona má 9 lamel.
 
HD Pentax-D FA 70-210mm F4 ED SDM WR
 
S Tamronem mají i shodnou minimální zaostřovací vzdálenost 95 cm a maximální zvětšení 0,32×, k zaostřování se používá motorek SDM. Quick-Shift Focus System pak zajišťuje rychlé přepínání mezi automatickým a manuální zaostřováním. Objektiv má 175 mm na délku a 78,5 mm v průměru, využívá pak filtry o 67mm průměru. Pokud jde o hmotnost, tak ta činí 819 gramů, se sluneční clonou pak 859 gramů. Výrobce použil povrchové vrstvy HD, AB a SP (Super Protect pro odpuzování nečistot). Objektiv je také odolný vůči nepříznivému počasí. Do prodeje se dostane 15. února za cenu $1099.
 
Zdroj: dpreview.com,


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5 Canon USA oficiálně popřel odložení prodejů EOS R5
Canon EOS R5 vzbuzuje překvapivé emoce, ale kupodivu ne tam a ne takové, jaké bychom  čekali. Také se objevila zákulisní informace, které ale Canon popřel. Ta se týkala toho, že fotoaparát bude svoláván a zamíří do prodeje až v listopadu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2 Pan Miyazaki uvádí objektiv MS Optics Elnomaxim 55mm F1.2
Pan Miyazaki z Japonska má malou firmičku, kde ručně navrhuje a vyrábí zajímavé objektivy. Jeho poslední novinkou je objektiv Elnomaxim 55mm F1.2. Ten nabídne vynikající světelnost pro bajonet Leica M.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků Fotograf zachytil duhu v křídlech kolibříků
Příroda skrývá mnoho nádherných motivů, které stojí za to zachytit čočkou objektivu. Krásu kolibříků se snaží ztvárnit na netradičních snímcích australský fotograf, který dává důraz na duhu v křídlech těchto ptáků.
30.7.2020, aktualita, Kateřina Hoferková
Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky Kodak to zkouší jinde, zakládá Kodak Pharmaceuticals a bude vyrábět léky
Společnost Eastman Kodak zkouší prorazit v novém odvětví. Tentokrát to nebude mít nic společného s fotoaparáty. Firma totiž dostala vládní půjčku a hodlá vyrábět součásti léčiv v nové divizi Kodak Pharmaceuticals.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku Canon se propadl do ztráty, divize fotoaparátů a tiskáren je však v zisku
Společnost Canon vydala zprávu o finančních výsledcích za poslední čtvrtletí a bohužel se tu výrazně projevila koronavirová pandemie, která firmu poslala do záporných čísel. Fotoaparáty a tiskárny byly nicméně v plusu.
29.7.2020, aktualita, Milan Šurkala