reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoškola  |  Seriály
Fotoaparáty  |  Objektivy
Fotomobily  |   Software
Příslušenství  |  Ostatní
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně

Ricoh uvedl barevné zrcadlovky Pentax K-S1 Sweets Collection

24.10.2014, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Ricoh uvedla speciální sérii digitálních zrcadlovek Pentax K-S1 nazvanou Sweets Collection. Novinkou jsou tři nové barevné kombinace, jejichž design evokuje např. jahodový koláč a jiné pochutiny.
Zrcadlovky Pentax od Ricohu jsou známé také velmi rozsáhlou nabídkou barevných kombinací. Nový model K-S1 tak nyní dostal speciální edici Sweets Collection. Už výchozí model Pentax K-S1 je tak trochu "diskotéka" s množstvím diod (LED), nemluvě o tom, že je k dispozici ve 12 barevných variantách. Nová Sweets Collection přidává další tři barevné kombinace.


Ricoh Pentax K-S1 Sweets Collection


Azurově modrá varianta nese název Blue Cream Soda, červená je Strawberry Cake a žlutozelená pak Lime Pie. V ostatních ohledech jde nicméně o standardní K-S1. Má tedy 20,12MPx APS-C CMOS senzor bez AA filtru s možností jeho simulace pomocí mechanismu stabilizace obrazu (třesením senzoru). Fotoaparát podporuje expoziční časy od 1/6000 sekundy a nabídne sekvenční snímání s rychlostí 5,4 fps.


Ricoh Pentax K-S1 Blue Cream Soda


K ostření je využit ostřící systém SAFOX IXi+ a nechybí ani funkce pro optimalizaci optických výkonů objektivu s minimalizací vlivu difrakce. Samozřejmostí jsou dnes i Full HD videosekvence. Obraz lze zobrazit na 3,0" displeji, hledáček má pak 0,95× zvětšení. Fotoaparát bude v prodeji od poloviny listopadu za cenu $699 i s 18-55mm F3,5-5,6 setovým objektivem, tedy za stejnou cenu jako standardní model.


Ricoh Pentax K-S1 Strawberry Cake

Ricoh Pentax K-S1 Lime Pie

Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama