reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia
reklama

Ricoh uvedl limitovanou edici kompaktu GR III Diary Edition

, , aktualita
Ricoh uvedl limitovanou edici kompaktu GR III Diary Edition
Nejen Leica vyrábí limitované edice svých fotoaparátů. Přidává se také společnost Ricoh, jejíž APS-C kompakt GR III dostává edici Diary Edition. Ta bude v nové šedivě hnědé barvě a dostane se i na nový barevný fotografický režim.
Ricoh uvedl limitovanou edici kompaktu GR III Diary Edition
Limitovanými edicemi je sice známá především Leica, ale i Ricoh už představil několik takových. Jeho APS-C kompakt GR IIIx dostal v minulosti např. Urban Edition. Nyní se dostává na výchozí variantu GR III, která dostane limitovanou sérii GR III Diary Edition. Ta má nadále 24MPx APS-C snímač a proti modelu IIIx s 40mm přepočtenou ohniskovou vzdáleností tu máme jako u všech GR III přepočtených 28 mm (reálně jde o objektiv 18,3mm F2.8).
 
Ricoh GR III Diary Edition
 
Nová verze má teple šedivou až šedivě hnědou barvou s hnědým poutkem. Tělo má stříbrné okruží objektivu a dostanete také světle hnědé pouzdro. Jedinou změnou ve focení samotném bude podpora nového fotografického barevného režimu, který má evokovat barevný negativní film. Tento režim ale později dostane i standardní GR III a GR IIIx ve formě aktualizace firmwaru. Do prodeje půjde jen 2000 kusů tohoto přístroje za cenu 1149,95 USD, což je o 150 USD více než za standardní verzi. Na jaře by se měla objevit i varianta, která bude bez nového příslušenství (standardní verze, jiná bude jen barva těla).
 


reklama