www.digimanie.cz
>
>
>
>

Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery

Ricoh uvedl odolný kompakt WG-7 s funkcí webkamery
, , aktualita
Ricoh představil další generaci odolného kompaktu WG-7. Zůstává zde objektiv s 5× optickým zoomem a 20MPx snímač CMOS BSI. Novinkou je nicméně funkce webkamery díky podpoře USB Video Class 1.1.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ricoh přichází s novou verzí odolného kompaktu WG-7, který navazuje na předchozí WG-6. Zásadní otázkou je, co bylo vlastně vylepšeno, a moc jsem toho nenašel. V podstatě jde asi o jedinou věc, podporu USB Video Class 1.1. S tím přichází funkce webkamery pro tele konference.  Ve všem ostatním vypadají specifikace totožně, pokud jsem něco nepřehlédl. Máme tu 1/2,3" čip CMOS BSI s rozlišením 20 MPx.
 
Ricoh WG-7
 
Objektiv má 5× optický zoom v rozsahu 28 až 140 mm a světelnost F3,5 až F5,5. Stabilizace je jen elektronická. V základu může ostřit od 50 cm, makro režim ale nabídne rozsah od 10 do 60 cm a je zde i speciální makro režim, který podporuje vzdálenosti 1-30 cm na střední pozici zoomu. K dispozici je i manuální zaostřování.
 
WG-7 podporuje citlivosti od ISO 125 do 6400. Korekce expozice má rozsah +/-2 EV, expoziční časy pak od 1/4000 do 1/4 sekundy, v nočním režimu se lze dostat na 4 sekundy. Máme zde vestavěný blesk i šestici LED pro makro snímky. Pokud jde o natáčení videa, podporováno je 4K, Full HD a HD. Máme zde režim Mermaid, který vylepšuje vyvážení bílé pod vodou a umí také sekvenci dvou snímků, kdy je jeden bez blesku a druhý s ním.
 
Vodotěsnost je garantována do 20 metrů po dobu 2 hodin, fotoaparátu nemá vadit ani pád z výšky 2,1 metru, vydrží zátěž 100 kg a teplotu od -10 °C. Splňuje tak standardy IPX8, IP6X i MIL-810F. Zadní displej má 3,0" úhlopříčku a rozlišení 1,04 mil. bodů (720×480 RGB pixelů). Fotoaparát má 27MB vnitřní paměť, podporuje karty SD, SDHC a SDXC včetně bezdrátových verzí FlashAir. Je překvapivé, že Ricoh v rámci aktualizace zapomněl na bezdrátová rozhraní, která jsou dnes už takřka povinností, nicméně potěší modul pro GPS, Glonass, QZSS a SBAS včetně kompasu.
 
Máme zde USB-C 3.0 a HDMI typu D. Akumulátor DB-110 má vydržet na pořízení 340 snímků. WG-7 měří 118,2×65,5×33,1 mm, váží 219 gramů, resp. 246 gramů s baterií a kartou. Prozatím bude dostupný výhradně v Japonsku, to ale nemusí znamenat, že se později nepodívá i do jiných zemí. Nebylo by to poprvé.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem Souboj medvědů se odehrál kameramanům přímo před nosem
Fotografové a kameramani snažící se zaznamenat život ve volné přírodě to nemají příliš jednoduché. Jejich práce se často skládá z čekání na to, až se něco stane a objeví se zvíře. Kameramanům ve Finsku se takto povedlo zachytit souboj medvědů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10 Sony konečně představilo vlogerský CSC fotoaparát ZV-E10
Po třítýdenním odkladu kvůli nevhodně zvolenému termínu se konečně představuje APS-C CSC fotoaparát Sony ZV-E10. Jak už napovídá název, jde o speciální verzi určenou pro vloggery a youtubery.
1.8.2021, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu Zvířecí kamufláž: sova na fotografii dokonale splývá s kůrou stromu
Zvířata se dokážou v přírodě dokonale maskovat. Pokud fotograf zachytí živočicha v jeho přirozeném prostředí, stává se, že na výsledném snímku s pozadím naprosto splyne. To se stalo i kanadskému fotografovi, když fotil sovu.
1.8.2021, aktualita, Kateřina Hoferková
Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury Fotograf fotí na iPhone propracované miniatury
Zajímavé a kvalitní fotografie je možné pořídit i jen s pomocí chytrého telefonu. To si myslí i fotograf, který se zaměřuje na vytváření miniatur, z nichž pak vznikají netradiční snímky pořízené iPhonem.
30.7.2021, aktualita, Kateřina Hoferková3 komentáře
Doporučené fotoaparáty: červenec 2021 Doporučené fotoaparáty: červenec 2021
Při výběru nového zařízení pro pořizování fotografií není jednoduché se vyznat ve stále dost široké nabídce nejrůznějších fotoaparátů. Náš pravidelný průvodce tím nejlepším by vám v tom ale mohl pomoci.
27.7.2021, článek, Milan Šurkala54 komentářů