Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Fotoaparáty
Fotomobily
Objektivy
Software
Tipy a triky
Tiskárny
Příslušenství
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Ricoh uvedl širokoúhlý objektiv Pentax-D FA 21mm F2.4 pro full frame

, , aktualita
Ricoh uvedl širokoúhlý objektiv Pentax-D FA 21mm F2.4 pro full frame
Nabídka full frame objektivů pro zrcadlovky Pentax byla rozšířena o nový model HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR. Ten nabídne širokoúhlý záběr s 92°, solidní je také světelnost s hodnotou F2,4.
Ricoh uvedl širokoúhlý objektiv Pentax-D FA 21mm F2.4 pro full frame
Společnost Ricoh představila nový širokoúhlý full frame objektiv HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR pro zrcadlovky Pentax. Při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne 92° úhel záběru, na APS-C tělech je to pak při přepočtených 32 mm úhel 68°. Světelnost má dosti dobrou hodnotu F2,4, irisová clona s 8 lamelami pak podporuje maximálně F22 (kruhový tvar drží od F2,8 do F4,5). Optická soustava má 11 členů v 8 skupinách, jsou zde 4 ED členy (jeden je současně i asférický), jeden Super ED a jeden další asférický.
 
Ricoh HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR
 
Zaostřovat je možné od 18 cm, maximální zvětšení dosahuje 0,26×. Zaostřování má na starosti motorek DC, který má dle výrobce zajistit hladké a tiché ostření, nicméně je to dost překvapivé, protože DC motorky jsou známé tím, že obvykle nejsou tiché a neumí zaostřovat hladce. Tak uvidíme, jak se s tím Ricoh popasoval. Objektiv má rozměry 74×89 mm, využívá filtry s průměrem 67 mm. Pokud jde o hmotnost, ta je 416 gramů. Přední člen má vrstvu SP (Super Protect) pro odpuzování nečistot a vody. Samozřejmostí je dnes už i odolná konstrukce vůči vodě a prachu. V prodeji bude od listopadu za cenu 1400 USD v černé a stříbrné variantě.