www.digimanie.cz
>
>
>
>
>

Ricoh uvedl širokoúhlý objektiv Pentax-D FA 21mm F2.4 pro full frame

Ricoh uvedl širokoúhlý objektiv Pentax-D FA 21mm F2.4 pro full frame
, , aktualita
Nabídka full frame objektivů pro zrcadlovky Pentax byla rozšířena o nový model HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR. Ten nabídne širokoúhlý záběr s 92°, solidní je také světelnost s hodnotou F2,4.
K oblíbeným
reklama
Společnost Ricoh představila nový širokoúhlý full frame objektiv HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR pro zrcadlovky Pentax. Při 21mm reálné ohniskové vzdálenosti nabídne 92° úhel záběru, na APS-C tělech je to pak při přepočtených 32 mm úhel 68°. Světelnost má dosti dobrou hodnotu F2,4, irisová clona s 8 lamelami pak podporuje maximálně F22 (kruhový tvar drží od F2,8 do F4,5). Optická soustava má 11 členů v 8 skupinách, jsou zde 4 ED členy (jeden je současně i asférický), jeden Super ED a jeden další asférický.
 
Ricoh HD Pentax-D FA 21mm f/2.4ED Limited DC WR
 
Zaostřovat je možné od 18 cm, maximální zvětšení dosahuje 0,26×. Zaostřování má na starosti motorek DC, který má dle výrobce zajistit hladké a tiché ostření, nicméně je to dost překvapivé, protože DC motorky jsou známé tím, že obvykle nejsou tiché a neumí zaostřovat hladce. Tak uvidíme, jak se s tím Ricoh popasoval. Objektiv má rozměry 74×89 mm, využívá filtry s průměrem 67 mm. Pokud jde o hmotnost, ta je 416 gramů. Přední člen má vrstvu SP (Super Protect) pro odpuzování nečistot a vody. Samozřejmostí je dnes už i odolná konstrukce vůči vodě a prachu. V prodeji bude od listopadu za cenu 1400 USD v černé a stříbrné variantě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22 Unikají specifikace fotoaparátů v připravovaném Samsungu Galaxy S22
Už jen pár týdnů nás dělí od uvedení nových fotomobilů Samsung Galaxy S22. Nyní se na internetu objevují informace o fotografických modulech, které bychom tu měli najít. Měl by mít 1/1,57" hlavní snímač.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Laowa má nový objektiv 85mm f/5.6 2x Ultra Macro APO Laowa má nový objektiv 85mm f/5.6 2x Ultra Macro APO
Společnost Venus Lens přichází na trh s dalším zajímavým makro objektivem. Jde o model Laowa 85mm f/5.6 2x Ultra Macro APO a jak už název novinky napovídá, nabídne působivé 2× zvětšení obrazu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic Samyang uvedl cine objektivy Xeen Meister a Xeen Anamorphic
Samyang přichází s novinkami do třídy objektivů pro profesionální natáčení videa. Objevuje se tak řada Xeen Meister s vynikající světelností T1,3 a máme zde také první anamorfický objektiv Xeen Anamorphic 50mm T2.3.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy The Heat Company nabízí speciální rukavice pro fotografy
Rakouská firma The Heat Company už dávno nevyrábí rukavice jen pro armádu. Roky je nabízí i běžným lidem pro outdoorové nasazení a přidala i rukavice pro fotografy. Ti mohou využít hned několik modelů.
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR Vzácná černá Leica MP z roku 1957 se vydražila za 1,2 mil. EUR
Na 39th Leitz Photographica Auction se objevil vzácný fotoaparát Leica MP z roku 1957 v černé barvě, který se vydražil za více než milion EUR. Ten je totiž ještě vzácnější než stříbrná varianta, kterých bylo vyrobeno několik set. 
29.11.2021, aktualita, Milan Šurkala